Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek mi lenne az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi lenne az ideális megoldás?

Figyelt kérdés

A szüleim állandóan veszekednek...

Mióta az eszemet tudom, azóta folyamatosan marják egymást. Minden apró dolgon összekapnak, amin csak lehet. Sőt, még azon is, amin szerintem nem...

Nem tudom, mit kéne tennem. Megszokni nem tudom, mert nem lehet. Ráadásul még itt van a 6 éves kishúgom, aki éjjel-nappal sír miattuk. Egy ideje már megnyugtani se tudom...

Szóval, mit kéne csinálnom? Válás... Már erre is gondoltam, de szinte biztos, hogy anyámhoz ítélnének, amit nem akarok, és a húgom se. Ha a bíróságon azt mondanám, hogy apukámnál szeretnék maradni, és hozzá ítélnek, akkor anyám képes lenne megölni (nem viccelek, képes rá...) Meg apámnak nincs is hova mennie. Szóval tanácstalan vagyok... Attól félek, hogy hamarosan elegem lesz, és olyat teszek, amit később megbánnék.

Mit csináljak??

16 éves lány vagyok, a húgom 6 éves (mint már mondtam)



2012. szept. 25. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nagyszüleid nincsenek?

Valaki rokon, aki ismerve a helyzetet tudna segíteni?

2012. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, hogy az ilyenek miért nem válnak el és miért nem veszik észre, hogy a kapcsolatukkal tönkreteszik a gyerekeik fiatalkorát...


Lehet, hogy már ők is válnának, csak még senkitől sem kaptak megerősítést... Ha legközelebb megint van valami nagyobb balhé, megjegyezhetnéd nekik csak úgy mellékesen, hogy mind a négyeteknek egyszerűbb lenne az élete, ha elválnának...

2012. szept. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is igy gondolom ahogy a kettes irta, veszekedés közepén kérdezz rájuk hogy miért nem vállnak el? Egymásra nem gondolnak, ő dolguk, de rád és a húgodra legyenek tekintettel, ezt vagy fejezzék be, vagy válljanak el vagy a veszekedéseiket tartogassák arra az időre mikor ti nem vagytok otthon.


Te ne szállj bele a vitába, ne is veszekedj, csak szegezd nekik a kérdést. Meg fognak lepödni és ha még maradt bennük a düh és gyűlölet mellett némi szeretet is meg fognak ijedni hogy már a saját 16 éves lányuk is igy gondolja.

2012. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kiröhögtök, de ha az a sorsuk, akkor együtt kell maradniuk és ezt valahol érzik legbelül. Ha ez a helyzet, akkor pedig az okosabbnak kell változtatni a dolgokon. Itt az apa tűnik normálisabbnak, vele kellene beszélni. Meg kell vele értetni, hogy az anya nem tud majd veszekedni, ha nem lesz benne partner. Egyszerűen ne vegye fel a kesztyűt és ne érezze ezért magát elnyomottnak meg szerencsétlennek, hanem lebegjen a szeme előtt, hogy a gyerekeiért teszi.
2012. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi, az eddigi véleményeket...

Ami azt illeti, tényleg apukám a normálisabb, de anyukám teljesen elnyomja, szóval neki meg nekem se lehet véleményünk előtte... Válást már mondtam apukámnak, erre azt mondta, hogy nem akar itt hagyni a húgommal anyámnál. Erre mondtam a megosztott felügyeletet. Még nem reagált. Anyámnak a válást nem merem mondani, de valószínű egyszer úgy is ki fog belőlem törni. Van egy nagyim, de anyám őt is teljesen elnyomja, (pedig a saját anyja) és ő elég messze lakik, ha meg telefonon beszélek vele, amilyen szerencsés vagyok, anyám biztos meghallaná...

2012. szept. 27. 18:17
 6/14 A kérdező kommentje:

Jah, és négyes.

Ez szerintem tényleg hülyeség... Nekik minden a sorsuk, csak az nem, hogy együtt maradjanak

2012. szept. 27. 18:19
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Az első vagyok.

Kedves kérdező! Nagyon megértelek. Nekem gyermekkoromban ugyan ez volt az "életem".

Mivel tehetetlen voltam a szüleim hibáival szemben csak magamba fojtottam bánatomat. Ha valamit elmondtam valamelyik osztálytársamnak -azt hittem megért engem- ki gúnyolt és a fél osztály néhány napon belül rajtam röhögött. Nagyon szorongással teli gyerekkorom volt.

Nem akarok hangzatos "vallási" dolgokkal traktálni de saját tapasztalatból tudom: Isten meghallgatja a gyermekek imádságát. Fogj össze a húgoddal és kérjétek Jézus segítségét a változásban. Neked ez lehet hogy ismeretlen és morbidnak látszik, de hidd el már sokadik x-et megéltem azóta hogy ezeket átéltem és mind a mai napig segít nekem és családomnak minden nap. "...Hívj segítségül Engem -Istent - a nyomorúság idején és Én megszabadítalak téged.. Zsoltárok könyve 50:15

Imádkozom érted és a kis húgodért.

2012. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt aztán végképp nem tudhatod, kinek mi a sorsa.

Mi van, ha pont ezt a problémát kell megoldaniuk együtt?

Persze megértem, ha ebben valaki nem hisz.

2012. szept. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszed, nem imádkoztam??? Minden este!!! Minden este, mikor nem tudtam elaludni, ezt csináltam!!! És milyen válasz jött??? SEMMI! SEMMI! Nagy szart ér!!! Lehet, hogy neked bevált, de úgy tűnik, engem Isten nem szeret valami nagyon :PP
2012. szept. 29. 10:51
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Sajnálom hogy ez lett a véleményed a leírtakról.

Még azért próbálok azzal válaszolni amit a Biblia ír erről:

"Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni:mert aki Isten elé járul, hinnie kell hogy Ő létezik és megjutalmazza azokat akik Őt keresik."

Ha újra elolvasod amit írtam fentebb: vedd magad mellé a húgodat és vele imádkozzatok....

Nem véletlenül így írtam. Ha meg teszed és megfigyeled hogyan fog imádkozni a 6 éves testvéred, meg fog változni a hozzáállásod. Van velünk született hit amit még a gyermekekben nem öltek meg,-a nagyon okos felnőttek- az természetesen működik. Ne magadra nézz és az elképzeléseidre. Bízz a húgod hitében, de neked kell megmutatni neki az imádság lehetőségét.

Ne felejtsd el én már át mentem ezen, és van megoldás!

2012. okt. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!