Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most örököltem 5millió forinto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most örököltem 5millió forintot, és a párom azt szeretné, hogy építsünk hozzá az Édesanyja házához és éljünk ott. Ha elválnánk nem kapnék semmit!?

Figyelt kérdés
Nekem ez tetszene mint megoldás csak van egy közös gyermekünk is és félek ha esetleg különmegyünk nem kapok semmit és mehetek az utcára egy gyermekkel!
2008. máj. 18. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is annyit mondanánk SZERINTEM nagyon jól gondolkozol!A jogi ügyekben nem vagyok jártas,de...Tegyük fel külön mentek,oké hogy x rész a tied!DE!!!Nem tud kifizetni!Te szivessen maradnál ott közvetlen az édesanyja esetleg mellette?Akkor két lehetöséged marad!Ott maradsz és elviseled hogy nap mint nap látnod kell a volt férjedet és a családját!Vagy!Elköltözöl és bizol benne hogy egyszer csak ki tud fizetni!

Én az elmúlt hónapokban voltam hasonló szituban!Apukám örökölt és mindenáron lakáshoz akart engem juttatni!DE mivel annyit nem tudott adni igy maradt az hogy x önerö+szocpol+hitel!Mondjuk nálunk nem a Párom hanem Apukám vetette fel hogy miért nem csináljuk meg belöle Anyósék házát két külön bejáratúra!Én nem akartam azt és a Párom is egyetértett velem mert mi van ha külön megyünk!Ök engem nem tudtak volna kifizetni eladni meg pláne nem mert anyósék nevén van a haszonélvezet!Igy inkább maradt a külön lakás vásárlás amin már túl is vagyunk hamarosan költözünk álmaink otthonába!Mi úgy beszéltük meg hogy a lehetöségeinkhez képest anyósékét is felújitjuk és ha külön megyünk egyikönknek se kell albérletbe menni meg igy kvittek vagyunk!Ja!És nálunk 2 gyerköc van és 10 éve együtt vagyunk!De a mai világba nem lehet tudni!

2008. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit szeretnénk mondani hogy én hat éve lakok anyósékkal és hát bármilyen jó fejek inkább szeretem öket távolról mint hogy utáljam öket közelröl!Két külön generáció együtt lakva elöbb útobb problémás lesz!
2008. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit te örökölsz, az a te különvagyonod. Teljes egészében téged illet, halálod esetén a gyereket. Válás esetén, téged 5 M ft értékig illet meg a ház,( vagyis a ház ára, mert gondolom nem akarsz majd a volt anyósod mellett lakni) ami afölött van, annak pedig a fele, mert ugye közösen költöttétek rá. Mondjuk én se építkeznék anyósom mellé, csak zárójelben jegyzem meg. Csak még egy jótanács, amíg tart az öt milla, a te nevedre jöjjenek a számlák, és jól tedd el őket.
2008. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én szeretem az anyósom és az apósom, de azt majdnem biztosra mondom, hogy ha valaki odaköltözik a párja szüleihez, az nagyon komoly konfliktusok forrása lehet. És ha valahová házat építettél, jó esély van arra, hogy odakötötted magad egy életre.


Az öt milla valóban téged illet különválás esetén, de mit érsz vele, ha úgysem tudja kifizetni? Olyan, mintha nem is lenne.


Persze ezt nem így kell beadni a párodnak, hanem nagyon óvatosan, mert csúnya veszekedés lehet belőle (micsoda? mi a baj az én anyámmal...?) De mondjuk ez az 5 milla jó indulórészlet lehet egy saját lakás vásárlásában, és onnantól tényleg önálló kis családdá válhattok...


Persze válás esetén azt a lakást is nehéz szétosztani, de az anyós nélkül egy konfliktusforrással kevesebb!

2008. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Ne menj bele ilyesmibe, bárhogy szereted a párod vagy az anyósod! Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal!

Egyik szülő mellett sem jó, hidd el nekem is:)!

Inkább távolból szeresd őket, mint közelből gyűlölni!!!

2008. máj. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok évig tartó huzavona lehet belőle, ha egyszer elválnak útjaitok. Érdemesebb szocpolt igényelni, meg esetleg kölcsönt felvenni és saját fedelet szerezni. Igaz hogy a hitelt évekig fizetheted, de vedd úgy, hogy az albérletet is fizethetnéd, és az sose lesz a tiéd. Ez meg egyszer csak elfogy, és utána teljesen a tiétek. Manapság sajnos 2-3 gyermek és 15-20 év házasság után is mennek szét családok.
2008. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Ne menj bele!!!!! Az hogy hozzáépítetek anyós pajti házához, csak lakásbővítés lesz... ergó nem keletkezik önálló ház. Mert az így is anyós házához fog tartozni. így ha különmentek, max. jó indulatúan elismerik, hogy ennyi pénz beleadtál és fizetnek neked ötmilliót, de ha azt zsebből nem tudják kiperkálni, akkor mivel tulajdoni lapod nem lesz... így semmi más módon nem tudod őket fizetésre bírni,mert eladni nem lehet, mert nem a tied.
2008. máj. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Emberek, nagyon-nagyon elkeserítő, hogy ide jutottunk... Borzasztó, hogy az emberek a válással foglalkoznak, akármilyen jó házasságban is élnek, vagy akármilyen olyan dolog kerül szóba, ami a papíroknál is tartósabban kötné össze a két embert. Ennyit erről.
2008. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

szia!

ha van egy kis eszed bele ne menj! Én most perelem az anyósom, és tagadni akar pedig ügyvédi szárazpecsétes papirom van. De mivel nem ismeri el a tartozást ezért évekig pereskedhetek vele.... Ha mégi belemész akkor csak közjegyző!!!! által hitelesített levélbe foglaltakkal tedd mert az azonnal behajtható egy válás esetén: tehát vagy fizetnek vagy árvereznek. Ha kíváncsi vagy a részletekre privátba megírom az egészet..

Sajna semmi nem tart örökké, ezt a világot éljük.

2008. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!