Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás elött állok. Van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás elött állok. Van a nevemen egy autó és egy motor ami nagyobb értéket képvisel. Ha eladnám mindkettőt a válóper elött és a pénzt eltüntetném követelheti a feleségem utólag a felét tőlem?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 17:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

És ne beszéljünk hülyeségeket - egy KÖZÖS TUALJDONÚ (házasság alatt teljesen mindegy, hogy kinek a nevén van a tulajdonjog közös!!!!) ingatlant vagy ingóságot nem lehet sem eladni sem elajándékozni!


Ezt hívják úgy, hogy fedezetmegvonás és ha nagy összegű (nyilván háznál az) akkor akár börtönbüntetéssel is sújtható!

2012. nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Igazából a lakás ami ér valamit kb. 6 milla,de onnan úgysem tud kitenni.A többi ingóság kocsi,motor stb. kb 1,2 milla,de azt meg nem vagyok köteles készpénzben kifizetni neki.Mi van akkor,ha több értékre tart igény,mint ami jár neki?Valaki kijön megnézni,hogy mi található a lakásban?
2012. nov. 11. 16:41
 23/28 anonim ***** válasza:

Igen, akkor a bíróság kirendel egy értékbecsüst, aki (attól függően, hogy ki ad neki több kenőpénzt) felméri majd az ingó és ingatlan vagyont és onnantól kezdve ez lesz az alapja a vagyonmegosztásnak.


De mégegyszer mondom: NEM LEHET KÖTELEZNI egyik felet sem arra, hogy bárkit kifizessen! A bíróság tulajdonjogokat fog osztogatni. Azt fogja mondani, hogy a ház 50-50%, a kocsi 50-50%, a motor 50-50%, stb... Nem fogják azt mondani, hogy fizess az asszonynak 4 milkát. Ez egy opció de ha nem akarsz vagy nem tudsz akkor nem fizetsz oszt' kész.

2012. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Mi ez a fedezetmegvonásos baromság? Az én feleségem szinte mindenemet pénzzé tette a váláskor mégsem tudtam semmit sem tenni. Nyugodtan elajándékozhatja, nem lesz belőle baja.
2012. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
És mivan a feleségem által felvett hitelekkel?Annak a felére nem vagyok jogosult?
2012. nov. 13. 12:15
 26/28 anonim ***** válasza:

De igen, arra is jogosult vagy.


A fedezetmegvonás meg létező dolog, de ha te magadtól nem teszel miatta feljelentést akkor a bíróság önhatalmúlag nem fogja a szádba rágni...

2012. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
De a feleséged hitelei is feleződnek, tehát ráadásul még annak a felét is neked kell majd fizetned. Viszont amit vett belőle annak is a tied a fele.
2012. nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
A feleségem papír nélkül átadta a felvett hitel összegét másoknak akik természetesen leléptek.Hozzáteszem itt milliós tételről van szó.A felvett hitelről nem tudtam semmit utólag derült ki minden az évek alatt mikor rájöttem hogy soha nincs pénze.Mindig külön kasszán éltünk.5 éve én fizetek mindent a lakásra amiben élünk.Most mikor meguntam és beadtam a válópert követeli mindennek a felét amit nem is ő vett.Azért van bőr a képén.
2012. nov. 13. 16:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!