Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ennyi válás? Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi válás? Miért nem gondolják meg jobban az emberek, hogy kivel alapítsanak családot?

Figyelt kérdés
Nem tudom elhinni, hogy valaki 180°-ot fordul és a szeretett emberből "állat", vagy gonosz lesz...Miért nem vállalnak felelősséget a döntéseitekért? Előbb meg kéne ismerkedni, utána dönteni. Nem akartam senkit bántani, komolyan nem értem!
2008. máj. 24. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Pedig a válasz egyszerű. Régen sokkal alkalmazkodóbbak voltak az emberek, főleg a nők. No meg szívesen mondtak le dolgokról a szeretteik, főleg a gyermekeik kedvéért. Manapság meg az "egyszer élek", meg a "ki érdemli meg ha én nem" nézet járja. Így aztán ahogy nekem is elmagyarázták már: egy gyerek nem tart össze egy házasságot.
2008. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de én is "egyszer élek"! Van egy férjem és 3 gyermekünk, nekem ők járnak! Magyarul, NEM akarok másképp semmit, így akarok élni, ahogy most élek. Ezt akartam. Akkor másnál ez miért nem működik? Néha már úgy érzem, velem van a baj, mert még mindig szeretem a férjem. Pedig nem "ésszel, hanem "szívvel" mentem férjhez, ha értitek, mire gondolok
2008. máj. 24. 19:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Na meg régebben megoldották a gondokat, ma meg már az első problémánál egyszerűbb a bíróságra szaladni.
2008. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert sajnos egyre hülyébbek az emberek! Tisztelet a kivételnek. Nemcsak párválasztási, családi dolgokban, hanem mindenféle szinten. Mindenki rohan a pénz után, ebben a nagy vadkapitalizmusban, senkinek sincs biztonságban az állása. A szülőknek nincs ideje a gyerekeket megnevelni. Kisebbfajta csoda, ha valaki normális tud maradni.
2008. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt ugye azért, mert sokan meggondolatlanok, nem hallgatnak a szüleikre, amikor azt mondják hogy várjanak még ezzel. Sajnos a szülők sem nagyon hitelesen osztogatnak tanácsot, na és persze a fiatalok töbsége azt hiszi, hogy mindent jobban tud. Vagy vannak nők, akik azt hiszik, férjhezmenni valami divat, jó buli. Ja, egy ideig... Aztán rájönnek, hogy mégsem. És persze vannak férfiak, akik a házasságuk alatt kezdenek el inni, vagy nőzni. Mert mondjuk születik egy gyerek, az asszony pedig "elhanyagolja a férjet", vagy éppen kevesebb kedve van a szexhez szülés után. És ezeket nem tudták előre, mert senki nem beszélt nekik erről.


Régebben azért nem volt annyi válás,mert egyrészt a férfival mindig elnézőbb volt a feleség mint fordítva, azaz ha a férfi megcsalta a nőt, akkor a nő némán tűrt, de egy férfi nem engedhette meg magának ezt a szégyent. De ezt egy nő régen nem is kockáztatta, mert egy hűtlen asszonynak többé nem volt becsülete. Na most régen a nők a bántalmazást is jobban tűrték, mert erről nem illett beszélni, meg nem is nagyon volt kihez fordulni és arra is lettek nevelve, hogy a férfi tudjon rendet tartani, az az igazi ember, aki helyrerakja az asszonyt.

Hát kb. ezért nem volt régen ennyi válás, most meg ezért van több.

2008. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek manapság nem gondolkodnak előre, és nem is sejtik, hogy ha most valami nem klappol, később olyan durva gond lehet, hogy rámegy a házasság, mert valakinél betelik a pohár egy idő után.


Egy példa a környezetemből: a lány mindig is romantikus lelkületű volt, a fiú pedig racionális, de értett hozzá, hogy hitesse el a lánnyal, hogy ő a herceg fehér lovon. A lány az esküvőben csak a menyasszonyi ruhát látta, meg hogy mindenki őt ünnepli egy nagy felhajtás keretében. A fiú úgy gondolta, hogy az esküvővel végre talál magának egy ingyen házvezetőnőt, akit ráadásul akkor visz ágyba, amikor csak gondolja, és aki gyereket szül neki. Egyébként pedig az esküvő után is folytatni kívánta az eddigi életét, úgymint munka, haverok, meccs, pia, no meg a lányok... Nem gondolta, hogy a nejének bármi panaszra joga lenne, hiszen hazaadta a fizetés nagy részét, volt szép lakás, új autó, tengerparti nyaralás, és a lánynak más dolga sem volt, mint hogy otthon nevelje a trónörököst.


A lányt azonban elkezdte zavarni, hoy a férje későn jár haza, általában nem józan, nem foglalkozik se vele, se a gyerekkel. Már nem olyan kedves, mint régen, már nem hordja a tenyerén, és lassan egy jó szót sem kap tőle. Ez a helyzet addig fajult, hogy a lány kérdéseire a fiú elég durván reagált, és egy idő után mindennaposak lettek a veszekedések. Egészen apró dolgokon kezdtek összekapni, a végén már ellenséget láttak egymásban. Csúnya, hosszú válás lett a vége.


Tanulság: meg kell ismerni a másikat az esküvő előtt, és tudatosítani magunkban, hogy a társunkat egy egész életre választjuk. Észre kéne venni az apró jeleket. Lehet, hogy a párom minden nap megiszik egy üveg sört, és ez még nem is probléma, DE mi van, ha évek múlva egyre nő a mennyiség, és a végén alkesz lesz? Ezt azért lehet előre látni...

2008. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából mindenkinek igaza volt idáig... de gondok régen is voltak.

Ami ÉRDEMBEN változott, az egyrészt a nők egyenjogúsága (már nem feltétlen tűrésre nevelik őket) - másrészt a mindkét nemre vonatkozó "Szerezz meg mindent, most, azonnal, MAGADNAK!!!" fogyasztói társadalom erőltetése.

2008. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
a eddig tényleg mindenkinek igaza volt akkor felmerül a kérdés: baj hogy mostanság ennyi a válás? Mert szerintem ezek alapján NEM! Ha egy kapcsolat tényleg ennyire rossz akkor legyen INKÁBB vége! És ha vége van AKKOR ÉSSZEL, FELNŐTT MÓDJÁRA, ÉS LEGFONTOSABBAK A GYEREK ÉRDEKEI!
2008. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

miért? mert régen nem volt ekkora a behatás az emberekre. én pl egy 600 fös irodában dolgozom és még vagy 20 külföldi kollégával vagyok a világ minden részéröl kapcsolatban. jártam már sok más országban éltem is ott, a tengeren túl is. szóval igazábol folyamatos ismeretségeket kötök nap mint nap.


egyszer a barátnöm mondta azt ha akarná sem tudná a férjét megcsalni mert egy kisfaluban lakik és gyesen van a másodikkal. szóval olyan kevés emberrel találkozik hogy azért a szomszédra nincs rászorulva.


szóval férjhez mentem mert egyedül nem akartam lenni, meg már 5 év együtt járás után úgy mond kötelezö is volt, a fehér ruha is nagyon vonzott, meg a nagy lagzi. aztán bekerültem erre a munkakörbe ahol rengeteg pasi kezdett utánnam érdeklödni, és rájöttem hogy a férjemmel nem is vagyok boldog, hogy valami teljesen mást akarok. és jött egy német kolléga akivel hamar kialakult a kapcsolat és tudtam hogy a férjemmel már soha nem lennék boldog. azotta az én hercegemmel vagyok, és nagyon szeretem öt, nála érzem hogy családot akarok, érte feladtam a munkám, mindenem. mert érte érdemes volt. ha ö nem jön tuti leélem az életem egy langyoskapcsolatban, és mindig az igazirol álmodozom. de örökre nem várhattam.

2008. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tade ***** válasza:
100%

Az ok egyszeru, valtozik a vilag, es az emeberek nezetei. Mivel tanultam neprajzot eleg nagy betekintest kaptam a regi idok szokasairol es torvenyeitol. Itt most beszelek a szazadfordulotol, egesz a 70-es evek elejig. Regen is kuzdottek ugyanezzel, a problemaval, hogy hazassaguk utan a nok esetleg masba szerettek, vagy a ferjuk verte oket, ivott, stb, csak az akkori tarsadalom ezt elfogadta. Regen a noknek nem voltak jogai, az volt a dolga, hogy szuljon, gyereket neveljen es elevegezze a hazimunkat. Nem volt szabad akarata, ferje nelkul nem donthetett semmibe. Mig egy ferfi a haz ura volt, nem tartozott beszamoloval senkinek sem, hogy mit tesz a csaladon belul. A regi kulturaban egy valas maga volt a szegyen, de ugyanilyen szegyen volt, ha egy lany eljegyzes utan masik ferfit valasztott, vagy az eskuvo utan megszokott egy masikkkal. Akkoriban is kuszkodtek a nok, azzal, hogy nem azt a ferfit kaptak ferjul, akit ok szerettek volna, de egyszereuen, akkoriba ebbe beletorodtek, ugyanis erre tanitottak oket, ez volt az akkori eletforma.....ferjhez menni, szulni, turnni, egybe tartani a csaladot....a valatozas a 70-es evek elejen jott....ugye ismeros a hippi korszak a "beke, szerelem es harmonia" jelszo, na meg a szabad szex kifejezes...megha magyarorszagra nem is annyira hatott a hullam, mint Amerikara, vagy Angliara, azert itt is elekzdtek az akkori fiatalok maskepp gondolkodni, a nok tobb jogot kaptak, szabaddabnak erezhettek magukat....ok voltak az uj generacio.....majd jott a 80-as, 90-es evek...megszunt a kommunizmus....es teljesen sazbad kezet kaptak az emeberek...vagyis ugy mondhatnam, hogy olyan helyzet volt, mikor az ember mar gyomorog, hogy a szex tabu, nem mehet a hataron tulra, nem erzi igazan szbaadnak magat, ugy erzi, mintha egy konzervdobozba lenne tobb szaz masikkal bezarva.....es egy nap ez a konzervdoboz kinyilik es mindenki rohan amerre lat, es kiprobalja azokat a dolgokat amit eddig nem tehetett meg.....nos most ott tartunk, hogy a no azt tehet amit akar, szbad keze van, ugyanugy mint a ferfinek.....ha bekerul egy rossz hazassagba, mar nem kell turnie, kovetkezmenyek nelkul kilephet, kapcsolatot teremthet egy masikkal.....mig regen, ez elekepzelhetetlen volt, ugyanis 1. szegyen volt,(a ferfinak)

2. szegyen volt,(a no csaladjanak)

3. a ferfi megkereshette es hazavihette

4. megbuntethette (barmilyen formaba, kovetkemenyek nelkul)

SZoval nagyott valtozott a vilag..., hogy pozitiv vagy negativ formaban, azt mindneki dontse el maga, annyi bizonyosabb, hogy mindenki ugy dont az eleterol, es sorsarol, ahogy akar....

2008. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!