Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Utalhatja-e az apuka a gyereka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vincennes kérdése:

Utalhatja-e az apuka a gyerekatartast a gyerek bankszamlajara?

Figyelt kérdés

A fiam 18 eves, de meg gimnaziumi tanulo, 3. osztalyos. Az apuka minden elozetes ertesites nelkul, oktober es november honapban nem fizetett gyerektartast. Probaltam hivi, de a mobilt kinyomta. A gyerektol tudtam meg, hogy az o szamlajara kuldte a penzt.

Joga va hozza?



2012. nov. 25. 10:48
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
97%

Tisztelt Vincennes!

Önkényesen nem lehet megváltoztatni azt, hogy kinek utalja a pénzt a tartásra kötelezett.

A gyermek 18 éves kora alatt semmiképp nem utalható a gyermek számlájára, utána pedig -ha még jogosult rá- úgy, hogy a gyermeket is bevonva a perbe a bíróság dönt a változtatásról.

2012. nov. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nincs joga hozza.
2012. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem 18 éves kor után lehetséges.

Azt nem tudom, hogy erről értesíteni kell-e a bíróságot vagy sem, de hallottam már ilyenről nem egy helyen, hogy 18 éves kor után a gyerek kapta.


Egyébként ez gond neked? Mármint baj, ha a gyerek számlájára érkezik? Gondolom ha nagyon muszáj a gyerek odaadja belőle, amennyire szükséged van, a fennmaradó meg megmaradhat az apjától származó plusz pénznek. Ebben a világban nagyon jól jön a pénz főleg egy diáknak, akinek máshonnan nincs lehetősége pénzt szerezni nappalin meg aztán végképp esélytelen.

2012. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
69%
amíg a gyerek nálad él, tök mindegy, hány éves (nyilván nem 30 évesről beszélünk, hanem még iskolásról) neked kell, hogy utalja a pénzt! ugyanis te tartod el.
2012. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
A 3. valaszolonak irnam, h a gyerektartas osszege 25 ezer forint. Ebbol nemhogy egy filler nem marad, de ez a gyerek meg a fele koltsegeit SEM fedezi.
2012. nov. 25. 11:49
 6/58 anonim ***** válasza:
90%
Értem én, de nem ezt kérdeztem. Hanem azt, hogy gond, ha ezt a gyerek kapja a számlájára? Vagy nem vagy jóban a gyerekeddel? Ő is meg tudná venni magának a ruhákat belőle, vagy amire szüksége van. El lehetne ezt békésen osztani,persze ha ti is békében éltek.
2012. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
68%

Tisztelt Vincennes!

Kérem, olvassa el; különösen az utolsó szakaszt:

[link]

2012. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

6/7-nek irnam


En joba vagyok a gyerekemmel, es o mondta is, hogy persze atutalja nekem a penzt, de en nem gondolnam, h ez a megoldas. Ha a gyerek koltsegeinek a felet akarja allni - en nyitott vagyok ra, - az alaphangon is 50 ezer forint, nem beszelve arrol, hogy vannak taborozasok, kene jogositvany, es jovore a ballagas nem kis koltseg lesz. Ha az apuka errol beszelni akarna velem - de nem ugy latom, hogy barmirol is akarna - akkor erre igencsak nyitott lennek, es lefektetnenk irasban a megallapodasunkat - ha lenne.

2012. nov. 25. 12:28
 9/58 A kérdező kommentje:
Pinkonak nagyon szepen megkoszonom a valaszt, ennel pontosabb valaszt nem is remeltem, nagyon koszonom !
2012. nov. 25. 12:30
 10/58 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy a férjed nem jól tudja a jogszabályt?

Szóval lehet, hogy azt hiszi, hogy neki kell,hogy utalja.

2012. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!