Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha külföldön élek, és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha külföldön élek, és a gyerek is itt születik. Az apa menny iidőre jöhet ki a gyereket látogatni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném hogy a lakásunkba jöjjön, de egy újszülöttet nem adhatok neki oda. Napi hány óra láthatást engedélyeznek általában? Kijöhet egy hónapra hogy minden nap lássa? Nekem ez kicsit soknak tűnik!
2008. máj. 28. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek 3 éves koráig hetente egy napot tölthet a másik szülőjével, nem hiszem, hogy ezt befolyásolja az, hogy külföldön éltek, mivel szerintem a magyar jogszabályok vonatkoznak rátok (persze, ha magyar állampolgárok vagytok)...
2008. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Heti egy napot! Egy újszülött esetében ez hogyan megoldható?

És ha az apa mondjuk fél évente ér csak rá, akkor ez hogyan megoldható? fél évente elviheti egy hónapra? Egy szoptatott kisbabával ez hogyan megoldható? Vagy nem lehet összevonni a napokat?

2008. máj. 28. 18:43
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem tettem hozzá hogy az apa nincs itt kint. Rugalmas láthatást kér, most arról beszél hogy X havonta jönne ki. De nekem ez nem jó, nem akarom felborítnai az egész életemet emiatt.
2008. máj. 28. 18:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, hogy miféle külföld. Ha a gyerek ott automatikusan ottani állampolgár ( leszvan olyan ország, pl USA), akkor rá a helyi törvények vonatkoznak. Ha azért nem akarod, hogy lássa a gyereket, mert megromlott a viszonyotok (úgy tűnik a levélből), akkor keress fel egy helyi jogászt, hogy mit lehet tenni.

(A férjednek kell vízum hogy kijöhessen? Tényleg rendszeresen meg tudja oldani az utazást-lakhatást vagy csak fenyeget?)

2008. máj. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
USA. Igen. Zöld kártyánk van mindkettőnknek, de ő rajtam keresztül kapta meg, amint elválunk tőle elveszik. Hogy hol lakna, én azt nem tudom, mert itt nem szeretném. mint mondtam, azt sem szeretnám hogy a lakásban lássa a gyereket, ne akadályozzon a miindennapjainkban. Ezt gondolom nem teheti!
2008. máj. 28. 20:35
 6/8 A kérdező kommentje:

ja, és köszi a választ!


Én akarom hogy láthassa a gyereket, joga van hozzá, de nem akarom hogy egy hónapra idejöjjön, és nekem hozzá kelljen igazodnom. Utánanézek majd itt is, igazad van!

2008. máj. 28. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

hát mindenképpen kérdezz meg ott egy családjogászt, mert a fiad kint fog megszületni, így biztos hogy ott kint a törvények kicsit másak.

itthon köteles vagy a láthatást biztosítani, de nem össze vonhatóak. szóval ha egy hónap alatt is csak heti egyszer láthatja. köteles vagy biztosítani, ami nem jelenti azt hogy köteles vagy oda adni. te is ott lehetsz és akár hol megeshet ez a pár órás láthatás. mivel újszülött, így azért biztos jobb lenne ha ez nálad történne és nem az utcán vagy egy motelban.

ha megoldja a szállást és oda utazik egy hónapra, akkor igazábol tényleg jó ha minél többször látja, de godnolom most attol félsz hogy egy hónapig rád akaszkodik. mond meg neki, hogy minden másnap délután mehet(ahogy persze ráérsz) , és hogy te nem akarod hogy nálad töltsön egész napokat, egy hónapon kersztül, de szeretnéd hogy lássa a gyermekét.

2008. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem váltatok el, akkor meg kell várni a bírósági végzést, mert neki is ugyanazok szinte a jogai, lehet, hogy nálad marad, de ha látogatni megy akkor neked kell a szállást biztosítani, vagy te jösz haza ahol van az apa.Elég bonyolult, de neked kell tudni a kinttartózkodási szabályokat. Meghívólevéllel kimehet hosszabb időre is, de tényleg hol fog lakni ott addig??
2008. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!