Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után megtarthatom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után megtarthatom a férjem nevét, vagy vissza kell vennem a leánykorit?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Megtarthatod, de én személy szerint biztosan visszatérnék a lánykori nevemhez. A név mindig rá emlékeztetne, és nyilván szeretnék tovább lépni és élni az életemet. Ebbe nem fér bele az, hogy folyton emlékeztessen a nevem mikor bemutatkozok, vagy aláírok.
2013. febr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Megtarthatod.Anyukámnak még bő tíz évig megvolt az édesapám neve.Pusztán azért,mert senkit nem zavart és feleslegesnek tartották az ezzel járó procedúrát.
2013. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt tartanám meg én is, hogy ne kelljen mégegyszer mindent átíratni. Mi békében válunk el, nincs harag, így számomra ez nem fog problémát jelenteni.
2013. febr. 20. 22:40
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Megtarthatod,ha nem kényelmetlen.Legalább nem kell iratokat cserélni.
2013. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kondor Judit ***** válasza:
85%
Én 2011 októberébe vettem vissza a lánykori nevemet 16 év után,7000ft-ba került,okmányirodában kaptam egy anyakönyvi kivonatot az volt 5000ft,ez volt a sok.
2013. febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha a ferjed nem kell akkor a nevet se hasznald.En ezen mindig kibukok ha a nok megtartjak a ferjes nevuket.Ha a ferjednek uj parja lessz akkor ot ez nagyon fogja zavarni.

A legtobb nyugati orszagban valasnal ingyen es automatikussan a no a sajat nevet viseli tovabb hiszen a ferj neve az osszetartozast jelkepezi.

Ha elvaltatok nem tartozol hozza ugye.

2013. febr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
6-os ez elmeletileg tenyleg igy lenne szep es jo, de gyakorlatban nem mennek olyan siman dolgok. Anyukam pl. azert tartotta meg a ferjes nevet vallas utan, mert igy lett ismert a szakmajaban (apukam neve+ne), az o lanykori nevet nem tudtak volna azonositani es kevesebb munkat kapott volna. szerintem ez egy eleg nyomos erv.
2013. febr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Ez kifogas minden no eztmondja aki nem akar vagy lusta de inkabb erzelmileg keptelen megvallni a ferje blnevetol. Erdekes mikor ferjhez mennek egyvpercig sem aggodnak mindenki a lanykori nevukon ismerte oket.A lanykori nevet par honapon belul megszokja mindenki.

En levettem a volt ferjem nevet azonnal hiszen nincs jogom viselni Egy darabig mindenki az ex neven szolitott aztan lassan megszoktak.

A masodik hazassagomban nem vettem fel a ferjem nevet

2013. febr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen megtarthatod a nevét. Unokatesóm már kb. 10 éve elvált, még mindig xyné a neve.
2013. febr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez az automatikus,ha vissza akarnad venni a neved,azt kellene kulon kerelmezned...
2013. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!