Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem teljesen kisemmizett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem teljesen kisemmizett a válás során. Fel lehet még a nulláról állni?

Figyelt kérdés

15 év házasság után a ruháimon kívül semmit nem kaptam meg a válás után.

Itt vagyok lassan 40 évesen egyedül és pénz nélkül. Költözhetek vissza a szüleimhez.


Fellehet innen még állni?:(


2013. márc. 5. 18:41
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
94%
Igen, fel lehet állni. Tanulj a dologból, dolgozz és spórolj. Előre nézz és örülj, hogy megszabadultál attól az embertől, aki ilyenre képes volt.
2013. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
97%
Fel. Ha van munkád akkor próbálj valami kis albérletet keresni vagy annak az árát félretenni egy ideig. Ha nincs munkád keress járj társaságba szedd rendbe magad lelkileg és testileg is aztán tűzz ki célokat és a megvalósításukig meg se állj onnantól pedig alakulni fog majd. Sok sikert kívánok:D
2013. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
93%

Ha vannak szüleid akkor igen.

Félrerakod amit egy bérleti díjra kifizetnél. Egy év alatt már lesz tartalékod. A szüleid után is örökölsz gondolom.

Gyerek nem lett?

Az nem túl jó, segíteni ugyan egy gyerek nem tud, de 10-15 év múlva legalább lenne kihez szólni.

40 évesek is ismerkednek, van aki 42-45 évesen szül, bár ez ritka.

2013. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
84%

fel lehet, csak hatalmas akaraterő kell hozzá.

minket az egyik rokonunk semmizett ki és majdnem az utcára is kerültünk miattuk. ennek kb 4 éve. ennyi idő kellett, hogy jó körülményeket teremtsünk ismét, de megint kezd rossz lenni, mert anyámnak kevesebb lett a munkája, nővérem nem dolgozik mert külföldre akar majd menni de addig se keres itthonra melót én meg csak júliustól kezdek dolgozni.

2013. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
60%
Hogy semmizett ki? Volt házassági szerződés? Mert csak akkor tud ha van különben jár neked mindennek a fele!
2013. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
81%

Ha


1. Te költöztél az Ő lakásába

2. vagy hitelre vettetek közös lakást, de Ő marad benne, egy csomó kölcsönnel, amit innentől Ő fizet

akkor nem semmizett ki!

Ja és kérdés... dolgoztál egyáltalán a 15 év alatt, vagy eltartott? Ugye akkor sem semmizett ki!


Ha a Te lakásodban éltetek és azt átjátszotta az Ő nevére, Na az a kisemmizés! Illetve, ha Te is dolgoztál és közösen vettetek dolgokat (pl. autó, tv, stb.) és annak a jelenlegi érték felét nem adja oda, na az megint kisemmizés. Tehát azért érdemes lenne ezeket is tisztázni és tisztábban és igazságosabban látnánk.

2013. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

"Hogy semmizett ki? Volt házassági szerződés? Mert csak akkor tud ha van különben jár neked mindennek a fele!"


Sajnos ez nem ilyen egyszerű:(

Nem volt házassági szerződés, de az a baj a férjem nem hülye. Nagyon nem, pláne ha pénzügyekről van szó.


Gyakorlatilag semmink sincs magántulajdonban hanem különféle magyar cégek tulajdonában van. Ezek a cégek pedig külföldi off-shore cégek tulajdonában vannak. Persze ezeknek a külföldi cégeknek már a férjem volt a tulajdonosa. Ezeknek a tulajdonosi szerkezete a magyar hatóságok számára rejtett.

(Volt több olyan off-shore cég amiben én is tulajdonos voltam, de azokból is kitúrt. Ebbe nem mennék bele, hogyan. Őszintén szólva teljesen én se értem, de megoldotta az biztos.)


Például a saját házunkat is jogilag béreltük.

A házunk egy magyar cég tulajdonában van. Ennek a magyar cégnek a tulajdonosa pedig egy off-shore cég. Az off-shore cégnek viszont már a férjem a tulajdonosa.

A cégekből osztalékot sem vettünk ki soha. Van egy panamai alapítvány amit a férjem hozott létre. Ezt az alapítvány a férjem cégei támogatják az alapítvány pedig minket támogatott. Ez adómentes volt meg azt hiszem ezt a bevételt még inkasszózni sem lehetett.


Na mindegy a lényeg az, hogy a férjem nagyon ért ahhoz, hogy a pénzt áttegye egyik zsebéből a másikba úgy, hogy az közben kikerüljön a hatóságok látóköréből.

2013. márc. 5. 19:23
 8/49 lizzi77 ***** válasza:
86%
NAV-névtelen bejelentés
2013. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó :D :D Amúgy kérdező, én nem mernék ilyeneket csak így leírni ide...
2013. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

"NAV-névtelen bejelentés"


És? Azt hiszed nem volt már párszor ellenőrzés? Évente több nagyon komoly ellenőrzést kap. Gúnyosan beleröhög az ellenőrök képébe. Néha kap 1-2 milliós bírságot az pedig bele van kalkulálva az üzletekbe. Tudja, hogy valamiért megfogják büntetni 2 millióra, de nem érdekli mert közben meg kereset azon a dolgon 4-et.

Többször volt házkutatás is nálunk. Egyszer elvitték az összes számítógépet meg adathordozót. Semmi!

Egyébként pedig 99%-ban MINDEN TELJESEN TÖRVÉNYES. Nem adócsalás csak adóoptimalizálás. Azért az 1%-ért pedig mindig szépen kifizeti a büntetést.

2013. márc. 5. 19:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!