Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van értelme a válásnak, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme a válásnak, ha a házaspár nem tud külön költözni, és továbbra is egy fedél alatt kell, hogy éljenek?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú házasság után el akarok válni a férjemtől,de ő biztos ,hogy nem költözne el a házunkból.Én meg azért nem megyek el, mert nem én vagyok az oka a házasság megromlásának. A gyerekek 16 és 19 évesek,nem tudom kit választanának, lehet hogy az alkoholista apjukat, mert ő mindent rájuk hagy ,így kompenzálja az ivászatát. Valakinek meg csak "tartani kell a gyeplőt" a családban,és ez vagyok én. Nagyon nehéz dilemma, már teljesen felőröl idegileg... Válni,vagy nem válni, ez itt a kérdés....
2009. szept. 13. 22:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem nincsen :-)
2009. szept. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy fedél alatt élni, nem azt jelenti, hogy közös háztartásban. Amennyiben elválnátok, úgy a házat, mivel kiskorú gyermek is van a családban, annak itélné a biróság, aki a gyermek felügyeletét kapja, amennyiben nem tudtok megegyezni a vagyonmegosztásban. Ha viszont férjed a válás után is a házban marad, akkor legalkalmasabb lenne házon belül külön háztartást kialakitani, szétválasztani a költségeket, vagy megegyezni ki milyen arányban fedezi azokat, és akkor már van értelme válni. Lehet egymás mellett élni, anélkül, hogy együtt élnél valakivel, de ezt nektek kell eldöntenetek. Ha rákényszeritesz valamit, ami neki nem felel meg, az csak állandó vita és veszekedés forrása lesz.
2009. szept. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ez hülyeség. Képzelj el egy új életet új pasival, miközben a volt férj a korábbi gyerekszobában él. :-) Vagy fordítva.
2009. szept. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak. Persze ,lehet egy fedél alatt , de egymás mellett élni...Most is úgy élünk. De ha így marad ezután is, mi értelme, ugyanúgy idejön haza részegen, ugyanúgy látom,pont ez az amit nem akarok.Ráadásul ha a kiskorú lányom őt választja, nekem kell elmennem.Úgy tudom ebben a korban már választhat a gyerek, nem a bíróság jelöli ki...és akkor ő marad a házban, holott miatta ment tönkre a házasság:((
2009. szept. 14. 04:50
 5/11 A kérdező kommentje:
Új pasi...brrrr, vagy 100 évig gondolni se akarok egyre se...
2009. szept. 14. 04:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem van. Mindenekelőtt az, hogy nem csak formailag, de hivatalosan is lezárod vele a kapcsolatodat; magadban, a gyerekek előtt és a külvilág számára is. "Hivatalosan" is új életet kezdhetsz, amiben te diktálhatod az együttlakás szabályait, mert kénytelen vagy továbbra is elviselni a jelenlétét.

A lakás gondolom közös. Akár elválsz, akár nem, ha meg akarsz szabadulni tőle, valamilyen módon pénzbe kerül majd eltávolítani. Vagy kifizeted a részét a lakásból,vagy két kisebbre cserélitek a meglévő lakásotokat, vagy vállalod egy albérlet költségeit, vagy keresel neki egy új asszonyt...(na jó, ez csak vicc volt)

Ha látja, hogy komolyan elhatároztad a közös életetek befejezését, még az is lehet, hogy észhez tér, bár azt hiszem, azon már túl vagy, hogy ez vigasztaljon...

2009. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet 1 fedél alatt lakni továbbra is.Én is ezt teszem egyelőre,,most válok 1 tárgyaláson már túl vagyunk,,,meg kell osztani a lakást,hogy mindenkinek legyen külön szobája,,,és készíteni kell 1 költségmegosztást,,,na és meg kell próbálni mindkettőtöknek békésen egymásmellett élni amig nincs más megoldás!

Nekünk megy,,,miért ne menne Nektek is!

2009. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

10.46-nak üzenem.

Ha ilyen jól egymás mellett tudtok élni, akkor mi a fenéért váltok el?

2009. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23:53-nak,,azért válunk el,mert már nem szeretem,,,3éve semmi közünk egymáshoz,,az együttlakás pedig csak 1 kényszer megoldás,,,ugyanis nem hagyom a gyerekeimet az apjukkal amig nincs önálló jövedelmük,ami nemsokára meg lesz,mert 19-02évesek.
2009. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
bocs elírtam,,,19-20évesek.
2009. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!