Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha két kiskorú gyerek mellet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha két kiskorú gyerek mellet elváltam és az eu-n belül szeretnék költözni, tehát nincsenek határok, akkor is kell az apa hozzá járulása?

Figyelt kérdés

Tehát nem megvonni akarom az apa láthatását,mert azt korlátlanul biztosítom ha arról van szó-persze fixen megbeszélve..úgy értve a korlátlant.. de el szeretnék költözni az aun-n belül pl 700kmre egymási országba,de mivel nincsenek határok számít ekkor is az apa hozzá járulása ehhez?

Félreértés ne essék van egy új kapcsolatom aki kint él,és közös gyerekünk is lenne és szeretnék oda költözni hozzá a két már meglévő gyerekemmel...

ekkor hivatalosan mi a teendő.. vagy kitől hol tudom ezt megkérdezni ?



#válás #költözés eun belül gyerekkel
2013. ápr. 29. 00:21
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
87%

Kell az apa hozzájárulása szerencsére.


Nem is tudom, te mit gondolnál, ha az apa akarná a külföldi szeretőihez hurcolni a gyerekeidet, olyan távra, hogy csak havi 1x láthatnád őket maximum az idő és a költségek miatt? Néha tényleg ne értem, hogy ez hogy jut az emberek eszébe.

2013. ápr. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Persze ha elváluk és nálam marad agyerek, de az apa x idő után úgy dönt,külföldre költözik-akár új családja is lesz és tesz.. a mostani gyerekeire -mert ugye elég sok ilyen példa van akkor az belefér..de én gyakorlatilag a gyerekek felnőtté válásáig az ő hozzájárulásához vagyok kötve igaz és nem mozdulhatok nélküle..

bocsi de értem a reakciódat csak a hátteret nem lehet pár mondatba leírni, és attól,hogy papíron házasok vagyunk egy dolog..sajnálom ha valakinek bántja ez a dolog a szemét, sajnos évek óta kihűlt minden és sajnos érdekek miatt nem mentünk szét eddig..,de amikor kapsz egy új lehetőséget ,hogy valakivel boldog legyél,akkor már rögtön el vagyok ítélve mint nő,mert szeretőt tartok csak mert papíron házas vagyok..és mert szeretnék a gyerekeknek is és magamnak is egy boldogabb életet -ahol adott esetben nem ordítanak velünk és stb..

de persze az apa,szegény apa aki bár gyerektartásra van kötelezve.. az bármit megtehet...mert ugye az én férjem s azt mondja, hogy majd akkor ön agyereket megnézni ha ő akarja és lesz ideje..nane már..én meg nem mozdulhatok,mert az ő beleszólása kell, nem a világ végére megyek,bármikor eljöhet,senki nem korlátozza,de akkor én már rögtön korlátozva vagyok,ráadásul eu-ban vagyunk..országon belül is vannak már több száz km-res távolságok,nem értem miért számít ez..?

2013. ápr. 29. 00:53
 3/43 A kérdező kommentje:
jah a második nak üzenem ,akkor is sajnáld az ilyeneket,amikor a gyerekeket az extől szeretném megvédeni,mert az apjuk ordít és veri őket..és szegény gyerek már a körmét rágja véresre meg tépi le,én meg annyit tudok csak,hogy közé állok..és szeretnék egy új életet neki..Jah és sorry attól,hogy új kapcsolatom van ,igen van a férjem már évekkel ezelőtt félre járt.. de ez csak egy dolog, amikor találok valakit aki szeret és elfogad mindennel,már rögtön szutyok vagyok..köszi de ettől legyél kicsit építőbb vagy ne szólalj meg,mert nem tudod a részleteket pontosan..
2013. ápr. 29. 00:56
 4/43 A kérdező kommentje:
Nézd nem tudom miről beszélsz, én azt írtam e még hanem is precízen,hogy az apa bármikor jöhet ha előtte odaszól, akár pár nappal előtte is,ha megbesszéljük, de nem úgy,hogy csönget,hogy itt vagyok.. de úgy gondolom normális esetben nem így van.tehát nem úgy mit egy bírósági tárgyaláson,hogy azt mondják két hetente egy hétvégén..én ezt nem szeretném..igaz,hogy 700 km nem 250 ezzel egyet értek..mert ha országon belül maradok ennyi a távolság a gyerekek és közte szóval utazni így is úg yis kell.. ez elkerülhetetlen. Nem tudom mi ezen a rossz indulatú és mit nem biztosítok.Én nem kötném le fixen azt,hogy csak és kizárólag ekkor és akkor jöhet, annyit kérnék előtte beszéljük meg, de ez így normális szerintem..csak hát van akinek semmi sem megfelelő..
2013. ápr. 29. 01:03
 5/43 anonim ***** válasza:
68%

A gyámügy ezt az eljárást megtudja mondani, lehet arra hivatkozni, hogy a megélhetésed miatt fontos külföldre távozni a gyerekek érdekében.


53 %- os, hááát ne törődj vele..biztos defektes, szegény....

2013. ápr. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
:) végre egy normális válaszoló,köszi :)
2013. ápr. 29. 01:13
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Újra és újra felteszed a kérdést, de a lényegen nem változtat semmit.

Kell az apa beleegyezése ha a közös gyerekeket ki akarod vinni. Pontosan tudom mert én is benne voltam nyakig.. De nekem szerencsére az édesapa a végn mégiscsak aláírta az engedélyt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__42..

2013. ápr. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert eddig az nekem eszembe sem jutott, hogy változtathat esetleg az, hogy unión belül nincs határ és szabadon mozoghatsz, nem úgy mint egy olyan országban ahol vagy..és hátha ez számít.. :/
2013. ápr. 29. 01:23
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem változtat semmit. Unión belül is kell engedély hogy a gyermekeid elmehessenek. Az ok egyszerű. Az apának is vannak jogai. Mint írtam én végig csináltam, pedig mi barátként váltunk el. Nem is lett volna gond, csak azért kellett az engedély, mert a nagyobbik gyereket az iskolából a kicsit az oviból vettem ki. Jobban mondva jeleztem hogy a következő évet nem fogják elkezdeni. A gyámügy érdeklődött, és ők voltak akik kérték az apai nyilatkozatot, és az új ország (unión belüli) iskolai, óvodai beiratkozó papírjait. Sőt a családi pótlékkal is szórakoztak velem..

Szóval teljesen mindegy hogy unión belüli ország, kell az apa engedélye. Sőt ha nem vagytok jóban az exférjeddel akkor a férjed ha bele is egyezik hogy a srácai külföldön éljenek, a láthatási jogával élhet és nem korlátozhatod. Így ha két hetente látni akarja a srácokat neked kell állnod az utazási költségeit.


De a legokosabb ha gyámügyhöz fordulsz.. Ők mindent elmondanak.

2013. ápr. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
UNIÓN belül is vannak határok. Csak a vele járó gondok szűntek meg, például határnál vámvizsgálat, útlevél ellenőrzés. De attól még a határok léteznek, és engedélyek kellenek ha gyerekkel akarsz elmenni egy másik országba.
2013. ápr. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!