Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férfiként van esélyem arra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiként van esélyem arra, hogy a bíróság nálam helyezze el gyermekeinket?

Figyelt kérdés

Házasságkötésünk óta gyermektelen rokonaim házában lakunk, kezdetben szívességi lakáshasználóként. Rokonaim a házat ajándékozási szerződéssel gyermekeimre íratták, saját maguknak és nekem haszonélvezeti jogot jegyeztettek be (ők nem laknak velünk). Úgy tűnik, hogy a házasságunknak vége. Itt mind a két gyereknek külön szobája van (igaz ugyan, hogy kicsik), nem kellene iskolát váltaniuk, és a megszokott környezetükben maradhatnának. Az életvitelembe csak rossz szándékkal lehetne belekötni. A háztartási munkák nagy részét eddig is én végeztem, tehát nem vagyok kezdő ez ügyben. Nincs olyan nagy értékű közös szerzeményünk, aminek a megosztása után a feleségem önálló lakáshoz tudna jutni, tehát a gyereket csak albérletbe vagy rokonaihoz tudja vinni. Mit gondoltok, ez elég lehet-e a bíróságnak ahhoz, hogy nekem ítélje a gyerekeket, vagy szerintetek inkább készüljek egy "nagy csatára" és gyűjtsem az érveket ahhoz, hogy a gyerekek velem maradhassanak?

Kérem, hogy akinek személyes tapasztalata van, ossza meg velem, mert úgy hallottam, hogy a magyar bíróságok igencsak anya-pártiak.

Minden választ, tanácsot, tapasztalat-megosztást előre is köszönök.



2013. máj. 11. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
A gyermekek mar most is veled vannak, ez mindent elarul, hogy melyik a jobb szulo kettotok kozul. Remelem sikerrel jarsz.
2013. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha az anya nem alkoholista vagy drogos, akkor az apának nagyon kicsi az esélye. De ha alkoholista, azt be is kell bizonyítanod. Ha szeretője van, az nem számít. Ha neked van szeretőd, az viszont súlyosbító körülmény.
2013. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

# 2


Ez hülyeség. Ismerősömnek barátnője volt, mégis neki ítélték a gyereket.

Bocs az offért kérdező. Remélem sikerrel jársz!

2013. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ügyvéd kell hozzá. Ha emellé a fizetésed is jó, akkor van esély, nem is kevés. A gyerekek mekkorák, kivel akarnak maradni? Megkérdezik majd őket? SOkat számít az is, ha bizonyítani tudod (akár tanúkkal), hogy rengeteget foglalkozol velük, rendes, tiszta életet élsz.


A bíróság alapvetően arra törekedik, hogy a gyermekek megszokott környezete ne változzon meg. Tehát ha pl. az anyának ítéléskor költözés, iskolaváltás lenne, az elég nagy negatívum.

2013. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ami az életkorukat illeti, már nem kicsik, mint a kettő iskolába jár. Azonkívül segítségként arra számíthatnék, aki eddig is gyakran "helyettesítette" az anyukájukat (nem barátnő vagy egyéb nőismerős, hanem közeli családtag). Ő járt értük bölcsődébe, óvodába, iskolába. Ha betegek voltak, a gyerekorvosunk legnagyobb tiltakozására ő ápolta őket, mert az anyukának "nagyon fontos" munkája van (tudod, egy kb. 400 fős cégnél fontosság tekintetében ő a 396. - jujj, most gonosz voltam). És amikor ő elvitte őket nyaralni, azzal jöttek haza, hogy ott "mindig olyan csend volt". Nagyon szeretném, ha itt maradnának, mert ez a ház különben is az övéké, még akkor is, ha én haszonélvező vagyok, az ajándékozó rokon pedig nem akar élni a haszonélvezeti jogával, mert neki van hol lakni. Szerintem csak az ügyvéd tanácsára kötötte ki magának a haszonélvezeti jogot - mert azt úgy szokás.
2013. máj. 11. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van esélyed. Már baromi régóta nem igaz, hogy mindenképp a nőnek ítélik a gyereket. Ez egy nagyon nagy tévhit. Sok férfi nem meri kéri, hogy a gyereket nála helyezzék el, pedig igenis van esélye.

Tessék itt egy példa ahol nem alkoholista, nem drogos az anya és az apának ítélték a gyerekeket.

[link]

2013. máj. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt jól értem, hogy már nem laksz együtt a feleségeddel, és a gyerekek veled laknak? Ha igen, akkor mióta neveled egyedül a gyerekeket?
2013. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lakunk külön, még itt lakik, de nagyon puskaporos a levegő. A gyerekek is idegbajosak, mert mindenbe beleköt. Ráadásul, ha valamelyik gyereket el kell kísérni orvoshoz vagy máshova, mindig anyámat ugráltatja (ők nem itt laknak), még akkor is, ha itthon van, mondván, hogy ő nem tud kocsit vezetni, anyám pedig mégiscsak beül a kocsiba és elviszi őket. Ha anyám beszól, hogy nem az ő dolga lenne, akkor meg ki van akadva. De mi köze neki ahhoz, hogy anyám még 68 éves is fitt, mozgékony és autót vezet? Attól még nem köteles őt kiszolgálni.
2013. jún. 16. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!