Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válóper során a bírósági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válóper során a bírósági keresetben leírtam, hogy a volt feleségem éjszaka kimaradozott és más férfiakkal is találkozott. Most beperelt rágalmazásért és becsületsértésért. Elítélhetnek emiatt?

Figyelt kérdés

Amit leírtam az valóban úgy volt, sajnos tényleg sokszor ment el éjszaka, hogy a munkahelyén berendelték. Egyszer azonban felhívtam és közölték, hogy nincs ott, ma nem rendelték be, de rengeteg más jel is utalt arra hogy megcsalt.

Sajnos azonban ezeket nem tudom semmivel sem bizonyítani, mivel sem a telefonbeszélgetést, sem amit otthon ő mondott nem vettem fel. A tényeket viszont leírtam a bírósági keresetben, mondván hogy egyáltalán nem azért romlott meg a házasságunk, mint amit ő állít, hanem többek közt ezek miatt. Az ügy aztán egy kissé elbonyolódott, mert más hatóságok is képbe kerültek a viták miatt, és lett egy nagyon ronda válás a vége, de ezen fejleményeket nem részletezem, mert hosszú lenne.

Most azonban kaptam egy levelet, miszerint beperelt rágalmazásért és becsületsértésért, mert én valótlan dolgokat állítottam róla hivatalos iratokban.

Amit állítottam az nem valótlan, de tényleg nem tudom bizonyítani. (Igaz ő sem az ellenkezőjét.)

Mi lehet egy ilyen ügy kimenetele? Elítélhetnek ezért?


2013. jún. 1. 06:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

De nem érted. A Magyar bíróságot egyáltalán nem érdekli a válás oka. Nem szempont. Ezért kár volt leírni ilyesmit.


De ha az asszony azt állította, hogy te agresszív voltál vele, verted esetleg akkor üzend meg neki, hogyha nem vonja vissza ellened a pert akkor te is beperled pont ugyan így pont ugyan ezért. Aztán ha nincs látlelete akkor patt helyzet...

2013. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Életben nem ítélnek el ilyenért Magyarországon.
2013. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mondom csak válasz volt, nincs az az ember aki lenyelte volna azt a mocskot, amit ő hazudott össze rólam. Ha valami becsületsértő és rágalmazó volt, akkor az, amit ő írt. Erre válaszként írtam meg, hogy minek mi az oka.

Ezek szerint, az emberről bármit leírhatnak mocskolódhatnak róla, de ha én nem megyek azonnal rendőrségre (mert nem békétlenséget és örökös harcot akarok) és válaszolni merek, akkor engem vesznek elő? Ez nonszensz.

2013. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Idéznék a törvény magyarázatából:

Nem valósul meg rágalmazás akkor ha a hatóság előtti eljárásban az ügyfél az ügy tárgyával összefüggésben nem gyalázkodó, felderítő jellegű tényállítást tesz, jóllehet ez a tényállítás a becsület csorbítására objektíve alkalmas volna.

Bírálatot, kritikát véleménnyilvánítást tartalmazó nyilatkozat esetén rágalmazás nem állapítható meg, mivel a bírálat, a kritika és a véleménnyilvánítás ténybeli valóságtartalma a büntetőeljárásban nem esik a tényállítás fogalma alá. Egyszerűbben fogalmazva a bírálat és a vélemény nem minősül tényállításnak, így rágalmazás nem állapítható meg.

Tehát a te esetedben pont az első valósult meg, tehát sem te, sem ő nem valósította meg a rágalmazást, mégha ez annak tűnne, akkor sem.

2013. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!