Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretnék válni de a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék válni de a férjem nem akar tudomást venni róla. Egyszer kijelentette mehetek, de a gyereket nem vihetem sehova. Amíg nincs végzés kinél lehet a gyermek?

Figyelt kérdés
Szeretnék válni de a férjem nem akar tudomást venni róla. Egyszer kijelentette, hogy ha gondolom mehetek de a gyereket (5 éves kislány) nem vihetem sehova. Szeretném tudni mik az esélyeim ha elhagyom és elindítom a válást. A vagyonunk közös (ház, autó, ingóságok). Ami a legfontosabb, hogy megtehetem e azt hogy most még a válás elindítása előtt hazaköltözöm a gyerekkel a szüleimhez, vagy nem? Amíg nincs meg a gyerekelhelyezés kinél lehet a gyermek?
2008. jún. 28. 14:52
 1/9 anonim válasza:
83%
Beszéned kéne egy ügyvédel! Vannak olyan oldalaka neten ahol kérdezhetsz is a jogokrol és ott ügyvéd válaszol de elméletileg a magyar jog az anyát táogatja de mindenképpen konzultálj mielött lépnél.azt hiszem a jogi forum nevü oldalon utána tudnál nézni.
2008. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ügyvéddel érdemes erről beszélni. Túl sok az ismeretlen tényező.
2008. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságon lehet gyerekelhelyezést kérni,amúgy mindig az anyának ítélik elsősorban a gyereket.Menj be a városi bíróságra éreklődj,költözz és válj!
2008. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

elöször is meg kéne egyeznetek mert a pereskedés többszáz ezer forint peres tárgyanként.

gyermekelhelyezést kell kérni. ilyenkor a bíroság a gyerek érdekeit nézi.

ha a szüleidnél biztos a lakhatás, megfelelö a lakás, ház. (pl van külön szobátok esetleg egy külön lakrész is) maga a ház is megfelelö a gyerek nevelkedéséhez. te nem iszol, nem vered a gyereket, nem kábítozol, akkor neked ítélik.


addig mindegy kinél van, ilyenkor nagyon figyelj oda ha elköltözöl apa el ne lopja (igaz ha ezt megteszi soha nem adják neki a gyereket)


szerintem ez felöletek még csak vagdalózás, "elválok" "jól van menny de a gyerek marad" szóval üljetek le ha válni akartok normálisan.


küldj el a gyereket egy rokonhoz nyaralni 8ahova máskor is szokott menni, pl nagyi, nagynéni) és akkor ülj le vele, ha kiborul és nem tudtok az egyröl a kettöre lépni akkor aludj valakinél (rokon, barátnö) és menj vissza másnap megint beszélni, addigra lehet lecsillapodik.


Pl a férjemnek mikor megmondtam hozzám vágta a gyürüt és mikor egy hét múlva lecsillapodott akkor már normálisan megbeszéltük és vissza kérte a gyürüjét, hogy mindenki a magájét megtartja.

ha nem tudtok megegyezni csúnyán sokba fog kerülni.

2008. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
88%
Nem kell Mindjárt az ügyvéd,mert az csak pénzért tesz valamit (ügyvéd vagyok).Elég ha a problémáddal felkeresed a Polgármesteri szociális osztály és ott mondod el a panaszod..!! Persze ha a PÉNZ nem akadály akkor jobb az ügyvéd ..SOK sikert..!
2008. jún. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyermeket vidd magaddal, ne hagyd ott. Amíg nincs gyermekelhelyezés a gyermek bármely szülőnél lehet.
2008. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
A gyermeknek apjára is szüksége van, nem viheted el önkényesen. Feltételezem, hogy ő is ragaszkodik a közös gyereketekhez. Muszáj tényleg válni??? Beszéljétek meg inkább a problémáitokat.
2008. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
már kb. ötödjére mondtuk ki (illetve 3x én 2x meg ő) a válás tényét,egyedül a gyerek miatt nem léptem ideáig.De mostmár ott tartunk, hogy csak kerülgetjük egymást a lakásban és alig szólunk egymáshoz.Ennek már így semmi értelme.Én már rég nem szeretem és 28 évesen nem érzem úgy hogy még 20 évet le kéne élnem vele csak azért mert van 1 közös gyerekünk.De mivel tudja,hogy csak a gyerek tartott vissza eddig is ezért nyilván evvel tud csak sakkban tartani.Így viszont az lesz a vége,hogy annyira meg fogjuk egymást utálni,hogy még nagyobb kín lesz a válás.Már most is attól tartok,hogy nagy veszekedések lesznek,ha nem is mi ketten de a szülei biztosan nem fogják szó nélkül hagyni.(Az ő családjuk túl tökéletes:))Mindegy csütörtökön megyek az ügyvédhez aztán majdcsak okosabb leszek,hogy mit ,hogy érdemes csinálnom.Aztán meg kezdődhet a "cirkusz".(Bárcsak simán menne minden.)
2008. júl. 1. 10:32
 9/9 anonim válasza:
ÖlD meg az összeset
2010. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!