Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 4 év házasság után most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 év házasság után most válunk. Házunk az én nevemen lévő telekre épült, az építkezést, az én eladott lakásom árából finanszíroztuk. Mire tarthat a férjem igényt?

Figyelt kérdés
2008. jún. 28. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a házból semmire. Ha tudod bizonyítani, hogy a telek a te neveden van (ezt perzse, hogy tudod okmánnyal) és hogy a te eladott lakásod árából építkeztetek (csak van adás-vételi szerződés vagy valami okmány), akkor max. pénzt kérhet tőled, hisz mégiscsak 4 évig éltetek együtt.
2008. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Előrebocsájtanám, hogy nem vagyok jogász.


5 év együttélés után lesz a vagyon közös, így ha csak négy évig voltatok együtt, ez nem játszik. Ha a te telkedre épült, a te pénzedből, egy normális ügyvéddel tuti, hogy a tiéd lesz a ház.

2008. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha a telek a te különvagyonod volt, akkor az sem 5 sem 10 sem 125 év után nem lesz közös. Gondolom papírjaid vannak a tulajdonjogodról telek, ház, házeladást stb.. ne izgulj sima ügy, a vagyon nagy része a tiéd marad, gondolom azt a megoldást javasolja majdaz ügyvéd is, hogy fizesd ki a férjedet. A telek a tiéd, ha különvagyon volt, gondolom a ház is különvagyonod volt, ami az ő forgalmi értékük felett , ( tehát a telek ára, és a te eladott házad értéke fölött) az az összeg megy felesbe.
2008. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy tudtam, hogy a külön vagyön 15 év házasság után lesz közös vagyon, bár én sem jogász vagyok, csak az ügyvéd tanárom ezt adta le órán. A ház biztos a tiéd lesz.
2008. jún. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

volt ez a válasz, hogy 5 év együttélés után.....igen, ez arra vonatkozik, hogy ha valakivel közös bejelentett lakcímen élsz, nem kell házasnak lenni..A házasságra minden szempontból az vonatkozik,hogy 24 órán belül költségmentesen az IGEN után el lehet válni és minden marad akié volt,de ha eltelt a 24 óra , nalatokpedig jó pár éve volt ez akkor minden felesbe megy, kivéve, ha van ügyvéd előtt megírt házassági vagyonközösségi szerződés, ha ilyent nem kötöttetek, akkor mindennek igényt tarthat a felére..Ha jó ügyvédet fogadsz, akkor esetleg jobban ki tudsz jönni belőle, bizonyítani kell, hogy anyagilag te járultál hozzá az előző lakásoddal, amit adás-vétel időpontok stb -vel kell alátámasztani. A jó ügyvéd erre kell, mert lehet, hogy hosszú pert kihagyva meg tudtok egyezni, de ha a párod nem hagyja, minden joga megvan..főként, ha miattad indul a válás.Szóval kösd fel a gatyád, mert ami 4 éve csak a tied volt az az esküvő óta tök közös!


Egy hasonlóan elvált(csak nekem volt papírom)

2008. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez cseppet sem igaz, amit az előttem szóló írt.

Amennyiben a házasság ELŐTT a tiéd volt a telek és a ház, akkor az bizony igazolható különvagyon. Azonban! Ha a saját ingatlan eladása a házasságkötés előtt történt, és aztán az a pénz lett az új ingatlan forgatva (azaz pénzvagyonnal mentél a házasságba), akkor már csökkentek az esélyek. Ebben az esetben tényleg a jövő hetet is fel kell vonultatni a vagyonperben - ha nem lesz megegyezés.


A férj mit mond?

2008. jún. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Néhány kiegészítés: nem miattam válunk, a férjem költözött el. Normális a viszonyunk, szerintem nem fog sok mindenre igényt tartani, csak szeretnék tisztában lenni a esélyeimmel. A lakásomat már a házasságkötés után adtam el. Kell-e valamilyen külön illetéket fizetnem, ha "mindent" megtartok?
2008. jún. 28. 21:57
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
A házasság esetében amit a házasság alat bármely fél szerez az közös vagyonnak számít, már az első naptól. Amit előtte hoz illetve amit csak az egyik fél kap ajándékba az külön vagyon. Tehát ha a telek a te neveden van és volt akkor oké, de ha már közös néven van akkor közösvagyon és mivel a lakást is a házsságkötés alatt adtad el a pénz is kzös vagyonnak számít amit a házra költöttetek, ha nem adod el a lakást akkor az külön vagyon marad volna. Ilyenkor kicsit bonyolultabb a helyzet, ha a telek a tied, nem fele-fele arány van, de ezt egy erre szakosodott ügyvéd tudná pontosan.
2008. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
A különvagyon értékesítéséből számító bevétel mitől válna a házasság alatt közös vagyonná? Mivel a házasságba az ingatlant vitte be, amelyet a házasság alatt értékesített, nyilván ott az adásvételi szerződés, az abban szereplő összeg külön vagyonnak számít. Attól, hogy a házasság alatt adta el a KÜLÖNVAGYONÁT, az nem válik közössé. Kivéve azt az esetet, ha "felélik", de itt nem erről van szó, hanem igazolhatóan az ingatlanra lett költve. Persze kérdés a "mérték", de ezt ha nincs egyezség, akkor egy igen bonyolult eljárással és jó sok pénzért meg fogják állapítani.
2008. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!