Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyukámmal élek és apám nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukámmal élek és apám nem hajlandó már fél éve gyerektartást fizetni. Felfogjuk jelenteni csak attól félek hogy anyukámat bántani fogja, sajna nem lehetek mindig mellette (17 vagyok) és félek valami baja esik, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 15:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy sajnos már volt börtönben és semmiképp nem fog visszamenni ez miatt, és szerintem hajlamos ez miatt olyan dolgokat tenni...
2013. aug. 11. 16:01
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan dolgot tesz, akkor is börtönbe kerül. Szerintem ettől nem kell félni, ő is jobban jár, ha nem súlyosbítja a helyzetét.
2013. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell feljelenteni, ahogy írod, annak nem lesz jó vége.

Van egy módszer, amiből anyukádat teljesen ki lehet hagyni, és azt is, hogy ők találkozzanak.


Minden nagyobb városban működik Jogi Segítségnyújtó Intézet, népszerű nevén a Nép Ügyvédje.

Érdeklődjetek a Munkaügyi Hivatalnál, nálatok ez hol van.

Általában havonta 2-szer tart ingyenes segítségnyújtást.

Anyukád menjen be a napján, kérje az ügyvéden keresztül a végrehajtást.


Ez úgy működik, hogy ha az ügyvéd úgy gondolja, jogos a kérés, megadja anyukádnak azoknak az ügyvédeknek a névsorát, akik bent vannak ebben a jogi segítségnyújtásban.


Iskolalátogatási igazolást mindenképpen kérj, amikor az iskola elkezdődik, arra szükség van. ezzel tudjátok igazolni, hogy te még iskolába jársz.


Ki kell választani egy ügyvédet, vele felvenni a kapcsolatot.

Anyukádnak semmi más dolga nincs, mint elmenni ehhez az ügyvédhez, papírokkal igazolni a jogosságot.

A többi már az ügyvéd dolga lesz.

Végrehajtót fognak kinevezni, aki felszólítja apádat, hogy fizessen ki visszamenőleg hat havi gyermektartást.


Nekem annak idején többel tartozott, de csak hat hónapra visszamenőleg kérhetik tőle.

Ha dolgozik, a végrehajtó megkeresi a munkahelyét, én sem tudtam, hol dolgozik a volt férjem, meg is lepődtem, mikor a munkahelyéről hívtak engem.


Kap tőlük egy levelet, amiben a végrehajtó jelzi, hogy elindította az eljárást.

Ha a pénz megkapja, az ügyvédnél jelezni kell, hogy leállítsák a további eljárást.


Nem tudom, kapjátok-e az önkormányzattól a rendszeres gyermekvédelmi támogatást. Ha nem, ezt meg kell igényelni, mert erről is kérhetnek igazolást.


Itt olvashatsz erről az intézményről.

Pontosan azért alakult, hogy a rászorulókon segítsen.

Én is igénybe vettem, és nem kellett semmit sem csinálnom, csak a hivatalos papírokat összeszedni.

A volt férjemmel nem találkoztam, de a pénzem megkaptam.


Ha további segítségre van szükséged, kérdésed van, írj.

szívesen válaszolok.

2013. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez véletlenül lemaradt.


[link]

2013. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!