Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált anyukák! (Akiket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált anyukák! (Akiket érint. ) Miért tagadjátok/tagadtátok már meg a láthatást az exférjetektôl?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mi játszódik le akkor az anyában, amikor megakadályozza, hogy a gyereke találkozzon az apjával. Kinek tesztek ezzel jót? Mit mond ilyenkor a gyereknek?


Tényleg érdekelne, mert ezt a viselkedést sosem tudtam megérteni.


Egyébként nô vagyok és anyuka.



2013. aug. 22. 23:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%

Elvált apukák! Miért nem látogatjátok/viszitek el gyerekeiteket amikor láthatás van?


Érdekelne mi játszódik le bennetek, mikor nem jöttök legalább kéthetente hogy találkozzatok gyerekeitekkel. Kinek tesztek ezzel jót? Mit mondotok ilyenkor a gyereknek


Tényleg érdekelne mert ezt a viselkedést sosem tudtam megérteni.



Egyébként tökmindegy ki vagyok

2013. aug. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Én nem ezt látom a környezetemben. Biztos van ilyen is+ írj ki róla saját kérdést. Kösz a haszontalan választ!
2013. aug. 22. 23:23
 3/30 anonim ***** válasza:
29%

Én meg azt nem értem, hogy ha egy apának a volt felesége biztosítja a rugalmas láthatást, akkor hívja a gyereket amikor akarja és előzetesen ha szól, akkor viszi el őket amikor akarja, akkor mi a búbánatért nem örül neki és miért nem használja ki a lehetőséget???


Amúgy meg elég általánosító a kérdés, vannak nők, akik tényleg ott tesznek apuka alá ahol tudnak, de a legtöbb nő örülne, ha az apa apaként viselkedne, betartaná a megállapodásokat és tisztességesen látogatná a gyerekeit.

Én inkább azt vettem észre, hogy váláskor valamelyik fél egy s...gg és a saját sértettsége fontosabb mint a gyerekek érdeke.

Vagy a volt feleség szórakozik a láthatással, vagy a volt férj szemétkedik vagy csak szimplán b...rom, de valahogy nem látok olyat, hogy a rugalmas láthatást biztosító anya és a gyerekeiért felelősséget érző volt férj normálisan megegyezne a láthatásban, gyerektartásban.

2013. aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
32%
ha nem hasznos a válaszom akkor talán a környezetedben látod ezeket az anyukákat akkor kérdezd meg őket hogy miért csinálják.
2013. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
61%
4: Hagyd, napok óta ez megy. Miért hisztiznek a nők ha takarítani kell, miért hisztiznek ha a férjük munkanélküli, miért hanyagolják el magukat a nők, miért költenek annyit a nők magukra, miért csinálják a nők ezt vagy azt... A lényeg, hogy a nőket lehet szidni.
2013. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
22%

Tán azért tagadják meg, mert megvan rá az okuk...?

De csak talán.

2013. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

Van egy külföldi kifejezés, a PAS. Akit érdekel az utánanéz, de annyit tesz kb, hogy a gyerek elidegenítése a másik szülőtől.

A láthatás akadályozása ennek egy lépése, vagyis ezzel elülteti a befolyásolható gyerekbe a félelmet, hogy a másik szülőtől félni kell valamiért. Az ok mindig egyszerű: az egyik fél örökre ki akarja zárni a másikat a gyerek és a saját életéből. Ennek általában egy új kapcsolat az oka.

2013. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#5:

Én ezt nôként kérdezem, a többi kérdéstôl függetlenül. Azokat nem én írtam ki.

2013. aug. 22. 23:49
 9/30 A kérdező kommentje:

#4:

Velük nem vagyok beszélô viszonyban.


Ellenben látom a gyerekeiket. Nem nevezhetôek se kiegyensúlyozottnak, se boldognak.

2013. aug. 22. 23:53
 10/30 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező! Közvetetten vagyok érintett, anyuka, elvált, két kisgyerekkel, szüleimhez költöztem, akik nem szívesen látják apukát és 6hónapja, amióta megszületett a kicsi, hol rajtam csattan az ostor, hol az exférjemen, néha a gyereknél megy apa fúrása. Nincs kimondva, de azért mert 1. Bűnt követett el, amikor rábólintott a 2. gyerekre és ezzel egy időben viszonyt kezdett egy nála 11évvel fiatalabb tinivel. 2. amikor kiderült, nem a családját választotta, hanem a lányt. 3. a szüleimre hárulnak a napi gondok,anyagiak egy része, mert nem kérnek semmit az itt lakásért, dackorszak, csökken a szabadidejük ha csak annyira is átveszik a kicsit, míg a nagyot megvacsoráztatom vagy megfürdetem. 4. apuka csak hétvégente jön pár órára, amikor eljátssza a jó fej aput, amit a nagyobb maximálisan meghálál és elhangzik a szájából az apa szeretlek, miközben ezt hallja a nagyszülő. és 5. mind tudjuk hogy ha apának komollyá válik a kapcsolata, kell az ideutazásra/láthatásra szánt összeg máshová, és ha apának majd gyereke lesz, lassan elmaradozik ő is, aminek a következményeit mi, a velük maradottak fogunk viselni, a lelki sebeket gyógyítani.


Így a szüleim annak örülnének ha apa nem jönne, kitörölnénk a gyerek agyából (a kicsiében nem is apa ő, hanem egy mosolygós bácsi, gondolom én), szóval ha elmaradna, elfelejtenénk és én bepasiznék, aki igazi jó apukája lenne a gyerekeknek és főleg nem hagyná el őket az első adandó alkalommal. Összegezve vannak emberek akik nem tudnak felülemelkedni a sértettségükön és azt gondolják, azzal tesznek jót a gyereknek ha megkímélik az esetleges jótól és az elkerülhetetlen rosszat kivédik így. Én- anyám szerint tudományos anyukaként, szerinte túl sok szakirodalmat olvasok- úgy gondolom ameddig apuka jön és odateszi magát, addig azt a jót elfogadjuk, sőt tápláljuk (élmények, emlékek, fényképek, sztorik küldözgetése, megosztása vele), ha elmarad, akkor majd akkor szeretnék megbirkózni vele, amikor ez megtörténik. Nem generálok problémát, van elég két ilyen kicsivel és a szüleimmel. De el tudom képzelni hogy valaki a fentiekért gyűlöli az exférjét és rá sem néz, nem hogy félnapokat vele töltsön jópofizva, a kicsi még szopizik, nem viheti el, értelemszerűen jelen vagyok maximálisan a láthatásokon én is. Jah, a gyereknek azt mondják hogy nem kell apa a hajmosáshoz nagy lány vagy már, nem kell apával fürdened, nagy vagy már, legyen tiéd az egész kád,ketten nem fértek el, ezeket le szoktam állítani.

2013. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!