Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartásdíj nem fizetése,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartásdíj nem fizetése, illetve részleges fizetése esetén mit tehet a gyámügy, végrehajtó?

Figyelt kérdés

A bíróság kb. 1 hónapja meghozta a végleges ítéletét

(másodfok), mely szerint egy gyermekem után kell fizetnem volt feleségemnek havi 80 e ft-ot!

Ezt az összeget a per elején én magam ajánlottam fel, hisz jól kereső állásom volt! Mivel magam ajánlottam fel az összeget, így az első fokú ítéletben ez szerepelt. Volt feleségem megfellebbezte, ő 120 e ft-ot szeretett volna!


Teltek a hónapok, jöttek a tárgyalások és én elvesztettem az állásomat. Mivel másodfokon volt az ügy, így én kértem a tartásdíj leszállítását 40 e ft-ra.


Nos kb. 1 hónapja megvan a másodfokú ítélet mely szerint az én kérelmemet elutasították, tehát továbbra is fizessek 80.e ft-ot havonta! Állásom sajnos továbbra sincs!


A kérdésem arra irányulna, hogy mit tehet velem volt feleségem ha 40 e ft-ot utalok neki minden hónapban? Értem a kérdést úgy, hogy a végrehajtó vagy a gyámügy mit tehet velem akkor ha hajlandóságot mutatok a fizetésre, de nem tudok annyit fizetni mint amennyit kellene?

Köszönöm


2013. okt. 14. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Elösször is: ujra kell kérni a leszállitást. Olyan nincs hogy munkanélkülitől 80 000 tartásdijjat kérnek. Az a jövedelem max 25%-a.

Minimálbér esetén kb. 25000 Ft.

A biróság persze bepróbálkozik, mert olyan birőnőkből áll az egész akik uralkodni akartak a férjeiken s miután az nemhagyta s kidobta őket most az egész férfitársadalmon áll bosszut.

Irásban jelezted annak rendje és módja szerint mi a helyzet?

Amig viszont meg van állapitva, behajthatják. Ha nincs fizetés amiből levonják, akkor ráterhelik ingatlanra.

Viszont ettől függetlenül a tartásdij elmulasztása vagy részleges fizetése büncselekmény és börtön is járhat hozza azonban a büncselekmény megszünik s azonnali büntetlenség jár ha a bünt elkövető semmisé teszi a bünét és fizet. De nem mindegy hogy x.80 000-t vagy x*25 000-t kell e fizetned ehhez.

2013. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérj új megállapítást, és igazold, hogy nincs jövedelmed, illetve, hogy mennyi van.

De ha utalsz neki 40.000.- Ft-ot, akkor nem hiszik el, hogy

nincs jövedelmed. Munkanélküliként nem tudsz ennyit utalni.

2013. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Pedig bizony megítélte munkanélküliként ezt az összeget!! Hidd el én magam is lefordultam a székről mikor olvasták az ítéletet!! 3 bíróhölgy tárgyalta a másodfokot!! Ezt sikerült kiizzadniuk magukból! Felháborító!!


Igen hivatalos papírt csatoltam be, hogy mikor szűnt meg az állásom! Az indoklás az volt az ítéletben, hogy kapszkodj meg: Nem vagyok elég rég óta munkanélküli, így nem nyom sokat az a tény, hogy nincs állásom. Vagy valami ilyesmi szerepelt benne!


Mi a helyzet akkor amikor semmi nincs a nevemen? Végrehajtó mit foglal le ilyenkor?

Írtad, hogy akár börtön is jár érte. Oké és nem számít az sem, hogy fizetek hónapról hónapra, annyit amennyit tudok, plusz nem fog számítani az, hogy munkanélküli lettem?


Nálam nem a rosszhiszeműség vezet oda, hogy nem fizetek, hanem az, hogy NEM TUDOK!!

2013. okt. 14. 18:04
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Megitélt díj 51% fizesd és akkor nem vonhatnak felelőségre mert több mint a felét fizeted.
2013. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Családom, élettársam segít abban, hogy ezt az összeget fizetni tudjam! Plusz kaptam 3 havi végkielégítést ez tény, ezt is elmondtam bíróságon, nem titkoltam el. Hozzáteszem kb. 2 hónap múlva fel is élem az összeget! Az ítélet mellett még a több 100 e ft-os perköltség is engem súlyt, hisz a vesztes fél én lettem!
2013. okt. 14. 18:07
 6/18 anonim ***** válasza:

Nos, magad is láttad kik ülnek a birói székekben. Ennyit arról mi számit és mi nem.


De nem véletlen az, hogy van első másod stb. foku itélet.

most hogy munkanélküli vagy, ingyen jár neked a jogsegélyszolgálat. tehát ujra és ujra perelhetsz további költségek nélkül addig amig egy értelmes biró nem kerül eléd.

de vigyázz, a biró betekintést nyujthat a bankszámládra, tehát ha van rajta összeg akkor gáz van.

de ha nincs is javaslom, hogy tartozás cimén utald el valakinek, de az látszodjon hogy eldorbézoltad.


ha nincs munka és tulajdon akkor semmit se tehetnek, viszont lecsukhatnak.


a mielöbbi tartásdij csökkentést ki kell harcolni.

mivel a perköltséget nem nagyon uszhatod meg, javaslom fizesd be a következő összegcsökkentés elött s csatold az igazolást a kérelemhez mutatva hogy ilyen költséged is van.

amugy van valami szabály hogy csak két évente lehet modositást kérni. persze nem tudom mi van ha ilyenkor lesz valaki munkanélküli.

és azt se tudom a jelzésed beleszámit e vagy csak uj pert kérhetsz két évente.


amugy én nem tartom indokoltnak. nevelje csak a minimálbél 25%-nak megfelelő összegbol a gyereket ha már nem volt hajlandó szopni, mindenkép lovagolni akart.

2013. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! mint írtam ez már másodfok volt! Így hova mehetek tovább? Újra első fokon kérjek tárgyalást? És valóban még nem telt le a 2 év...


És mint írtam is, nekem nem azóta szűnt meg a munkám, hogy ítéletet hoztak, hanem a másodfokú tárgyalás alatt szűnt meg! Tehát én már a másodfokú eljárás alatt is hivatkoztam arra, hogy munkanélküli lettem! Kutyát macskát nem érdekelt! Sőt még az én hibám, hogy nem olyan régóta vagyok munkanélküli, az ész megáll! Sőt az sem érdekelte a bírót, hogy magam felajánlottam a 40 e ft-ot továbbra is, hangsúlyoztam, hogy nem akarok kibújni a fizetés alól, de nem tudok 80 e ft-ot fizetni! Szintén nem érdekelt senkit!!

2013. okt. 14. 18:24
 8/18 anonim ***** válasza:

nem tudom jó ötlet e magadtól felajánlani 40 000-t mert arra az lesz a válasz hogy 80 000.

sirni kell hogy csak 15 000 megy s akkor az a válasz hogy márpedig 25 000 és kész.


a másik, a tárgyaláson a meglevő iratokra hivatkozik ez kényelmes. uj tárgyaláson már uj iratok vannak. növekszik az esély.


pontosan nem tudom mi számit változtatásnak, de én azt hinnén hogy az hogy te jelezted egy folyamatban levő tárgyaláson azt hogy baj van a jövedelemnek, nem számit változtatásnak.


szerintem jogos az igény ilyenkor az uj megállapitásra - de ez csak akkor lehetséges ha az elöző jogerőre emelkedett.


mindenkép kérj dijmentességet.


viszont az még elgondolkozató, hogy a perköltség meg nem fizetése ugy tudom nem büncselekmény de a tartásdijjé az már az.


lehet elöbb nem volt igazam s jobb a kifizetett 80 000-s csekket lobogtatni és sirni hogy a perköltség már nem megy.


vagy az 50% fizetése s sirás...


de semmiképp se szabad hagyni hogy 80 000 Ft-ok szorzodjanak minden eltelt hónapban, ez ellen mindent meg kell tenni.

2013. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

80 ezer ft-ok nem fognak szorzódni, hisz minden hónapban fogok fizetni 40 e ft tartásdíjat! Igazoltan, rózsaszín csekken!


Az első fokú ítélet melyben 80 e ft lett megállapítva az azért nem emelkedett jogerőre, hisz volt feleségem megfellebbezte, hogy többet akar. Így került az ügy másodfokra, ahol új bizonyíték merült fel, hogy én munkanélküli lettem.

Hivatalos munkáltatói igazolás volt erről! Bíróságra becsatolva, egyben kérve, hogy csökkentsék az összeget 40 e ft-ra. Ez nem sikerült, mert nem vették figyelembe a munkanélküliség tényét!

2013. okt. 14. 18:41
 10/18 anonim ***** válasza:

az is baj lehet hogy nincs uj jövedelem igazolás.

ha lenne egy munkanélküli segélyt igazoló csekk, az a bürökratáknak más más felállás.

ha nincs ilyen akkor valóban a legutolsó jövedelem igazolást tudják csak figyelembe venni.

2013. okt. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!