Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan beszéljem le a páromat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljem le a páromat arról, hogy ne vegye el a volt párjától a gyereküket?

Figyelt kérdés

A páromnak van ez előző kapcsolatából egy 8 éves fia...

Az anyuka imádja a gyereket, de nem képes felnőttként viselkedni..adósságokat halmoz, nem fekteti le a gyereket időben, albérletbe hurcolta a párom saját lakása helyett, és el akarja vinni őt Német országba..

Ellenünk hangolja a gyereket..aki nálunk már enni sem mer, mert anya megtiltotta neki:( A gyerek nem akar kimenni külföldre.

Párom pedig azon agyal, hogy nekünk kéne nevelni a gyereket...

Jó ötlet ez??


2013. okt. 16. 01:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

A kérdező bizonytalan a kérdésben, most mi a fenének kell cseszegetni. Azért lássuk be, hogy neki sem egyszerű a helyzete... és igazából azt kérdezi, hogy jó ötlet-e?


Kedves Kérdező! Először is beszéljétek meg a pároddal, hogy mi lenne mindenkinek a legjobb. Majd közösen anyukával is próbáljatok meg kommunikálni! Minden esetben a gyerek érdeke a legfontosabb.

2013. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%
Ne akard lebeszélni a párodat ilyesmiről. Inkább üljetek le és beszéljétek meg a gyerek jelenlegi helyzetét. Ha úgy látjátok, hogy nincs jó helyen az anyukájánál és ti jobban meg tudnátok adni neki azt, amire egy 8 évesnek szüksége van, akkor próbáljátok meg magatokhoz venni. Ebben a kérdésben egy lépéssel engedd előre a párodat, mert az ő gyerekéről van szó. Nyilván nélküled nem fog döntést hozni, de tartsd tiszteletben az ő apai véleményét, akaratát, javarészt az legyen a döntő. Hiszen ha szereted a párod, akkor a gyerekével együtt kell szeretned. Gondolom nem véletlenül agyal azon, hogy neki kéne nevelni. Nyilván nincs jó helyen az anyánál. Ne hagyjátok, hogy a gyerek rossz helyzetben legyen.
2013. okt. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

ne értsetek félre!!!

Nem arról van itt szó, hogy én nem szeretem a párom gyermekét!

Kicsit kilátástalannak érzem a helyzetet, mert a párom és a exe elég csúnyán kezdenek marakodmi lassan...

nekem azzal semmi gondom, ha mi neveljük tovább a kisfiút..csak azt nem tudom, hogy mekkora törést okoz ez esetleg a lelkében majd később...lehet hogy semekkorát persze!!!!!!!!!!!

anyagias....picit ebben is igazatok van!

Nem a gyerektől sajnálja az ember a pénzt, hanem az anyukától. sajnos ez így van!

Nincs mindenre rálátásom mivel én magam nem vagyok anyuka!

Ezért is írtam ide, hogy több oldalról is lássam a dolgokat :)

2013. okt. 16. 17:13
 14/21 anonim ***** válasza:
35%

Én sem akarnám, hogy a párom magához vegye a gyerekét aki jelenleg az exnél lakik.

Mivel a gyerek teljesen máshogy van nevelve mint ahogy én lettem, nem tudnék konfliktus nélkül meglenni a gyerekkel hosszú távon.

Továbbá nem tudnánk megoldani sokszor a felügyeletét.

Ezzel a párom tisztába is van, ezért nem is erőlteti ezt a dolgot. Tudja hogy a gyerek "jó helyen van" az anyjánál.

Lehet lepontozni :)

2013. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

A mai fejlemények:

Párom elhozta a kisfiát, 2esben voltak otthon, én dolgozom jelenleg is. A gyerek men akart enni, inni ismét, semmit nem akart csinálni:(

A párom erre megkérdezte, hogy akar e hazamenni az anyukájához. A gyerek nem válaszolt semmit erre neki.

A párom ezután szépen hazavitte...

Most azt mondja, hogy vár egy picit, pár hetett..

Jó ez így?? :(

Kínozzuk a gyereket, aki így is össze van zavarodva?? :(

Nem tudom mi a helyes, pedig 3 évig tanultam a fősulin pszichológiát.

Várom a meglátásokat!

És kérlek ne anyagiasnak vagy ilyeneknek gondoljatok!!!

Szeretem azt a kisfiút énis, de nem én vagyok a mamája, nem szeretnék belefolyni apa-fiú kapcsolatba sem!! csak nem tudom mit tegyünk :(

csak azt szeretném ha újra nyugodt gyereket látnék, nem pedig egy ilyen összazavarodottat:(

2013. okt. 16. 17:24
 16/21 A kérdező kommentje:

Még 1 gondolat!

Elnézést kérek minden egyedülálló anyukától!!! Akinek nem inge ne vegye...

Azon sosem szoktak elgondolkodni az anyukák, hogy lehet, hogy nem ők az áldozatok??

Lehet hogy a párjukkal való rosz iszonyért ők is hibásak??

Milyen nő az aki így rángatja a saját gyerekét?? Hm??

Az anya és jó ember??

DE vádaskodni persze lehet..ők a szegény elhagyottak, akik a volt pár életét mindenképp megkeserítenék!!

És igenis a gyermektartást sokszor asszonytartásként kezelik!!

Én meg, az új pár, a rohadt k..va vagyok természetesen!!!

A volt pár pedig angyal...már bocsánat, de szülni akárki tud!!

Tudom, hogy csúnyán hangzik ez most!!! De csak gondoljatok bele kicsit!!!

Keresem a megoldást a gondjainkra!

Nem az én gyerekem, akár le is szar..nám..de nem teszem, mert a párom és az ő gyermeke fontosak nekem, szeretem őket!

Mégis, engem támad a többség, hogy szétszedtem egy családot..holott még azt sem tettem.

2013. okt. 16. 17:34
 17/21 A kérdező kommentje:

Látom kicsaptam a biztosítékot:D

Biztos tényleg olyan lehetetlen dolgot írtam ezzel!

Minden elvált anya egy angyal!!!!

2013. okt. 16. 18:01
 18/21 A kérdező kommentje:
Őszíntén várom a meglátásokat!!
2013. okt. 16. 18:07
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Úgy érzem az egyik hozzászólásod nekem szól. Én nem mondtam egy szóval sem, hogy az elvált anyák szentek. Nyilván egy jó kapcsolathoz is két ember kell, a rosszhoz szintén. Na most nálam a biztosítékot az előző (és egyik válaszoló által belinkelt) kérdésed akasztotta ki, merthogy az egész kérdés feltételezéseken alapul. "Mi van ha munkanélküliek leszünk, akkor sok a 25 ezer ft. gyerektartás", "mi van ha anya kiviszi külföldre a gyereket" stb. Az előző kérdésben akarod a gyereket, most nem, szóval nagy káosz van a fejedben..

Na most 25 ezer forint gyerektartás nem sok! A gyerek azért fusztrált mert érzi, hogy választania kellene a két szülő között, holott erre képtelen. Az apának (az írásodból ez jön le) rugalmas láthatási ideje van. Ha az ex annyira szemét lenne mint ahogy próbálod beállítani akkor nem is engedné a gyereket. Az írásodból lejön az ex iránt érzett gyűlölet (féltékenység?), holott (ha már pszichológiát tanulsz tudhatnád) egy gyereknek az Anya az szent, ha őt bántod azzal a gyereket is bántod, vagy bizonytalanná teszed. Próbálj meg teljesen elhatárolódni az extől, ne azzal foglalkozz, hogy mit hogyan akar csinálni, fel se hozzátok a témát. Ha a gyerek ott van, akkor csakis ő van. A gyerekhez a játékon át vezet az út. tessék leülni vele játszani, vegyetek neki oda játékot, amivel játszhat ha ott van. Nem kell megkérdezni, hogy éhes-e, vagy eszik-e, hanem tessék leültetni enni (apának illene tudni mi az amit szeret). Vagy apuka vigye el programként hamburgerezni, pizzázni stb. legyenek sokan ketten és ne legyen téma, hogy anyád már megint mit akar, vagy mit csinál stb. Idő kell míg a gyerek megszokja "az új rendszert", a válás neki is gyászfolyamatként csendesül le, tehát türelem kell. Egyébként te vagy az aki vádaskodik leginkább.

Ja! Figyelj mikor a gyerek játszik, mert "el fogja játszani" az egész konfliktust, és mindenki magára ismerhet ha van némi önkritikája.

2013. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Szia kedves válaszoló!

Köszönöm szépen az őszinteségedet:)

Tökéletesen látod..nagyon nagy a káosz bennem sajnos:s Hol a józan ész és a szeretet győz, hol a harag...és ez nem igen jó...

Egyszerűen keresem a megoldást, de annyira kavarog minden bennem, hogy már nem látom a fától az erdőt sajnos.

Tanácsodat viszont megfogadom!

Még annyit hozzá tenni, hogy nem szoktunk a gyerek előtt beszélni a mamáról, pontosan azért nem amit írtál!

A helyzet azonban minden egyes nap egyre gubancosabb és rosszabb:(

Kérném még 1 témakörben a tanácsodat!

Lehet abban ráció, hogy a gyereknek jobb velünk élni, ezt a párom akarja így, mint a mamájával, akit ugyan imád és a mama is szereti a gyereket, csak sajnos nem biztos hogy mindenben jól cselekszik?

Ezzel sem őt akarom ócsárolni!!!!! Tudom, hogy nincs könnyű helyzetben!!!!!!!!!!!!!

Próbáltunk az elejétől partnerek lenni, még a szülinapjára is csináltam neki a gyerekkel karkötőt pl..de ez sem hatott nála:( Ugyanúgy uszítja a gyereket és nem értem miért:(

Elmondtuk neki, hogy senki nem szereti el tőle a fiát, anya CSAK EGY van!!!!

Tehát itt nem az a célom, hogy t áztassam el, hanem hogy megértsem őt is és valami megoldás legyen:(

2013. okt. 17. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!