Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az anya 30 naponta új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az anya 30 naponta új lakcímet jelet be, akkor egy láthatás elmaradása ügyet lényegében soha senkinek sem kell megoldania, elég ha továbbküldik egy másik gyámhivatalnak?

Figyelt kérdés
Mert most ez van, és az anya ezzel keményen vissza is él. A gyámhivatalok meg csak tologatják az ügyet egyik kerületből a másikba, hogy ők nem illetékesek. Én meg nem láthatom a gyerekeimet.

2013. nov. 5. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy látszik nem vagyok egyedül a problémámmal és más nő is rájött erre a kiskapura.

De úgy néz ki, hogy igen. Bár nem kell 30 naponta, elég félévente is, mert a határidőket sose tartja be senki és nem is koppantanak a fejükre.

2013. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Menj be ingyenes tanácsadásra a bíróságra. Talán kérned kellene egy fix helyet, ahol találkozhatsz a gyerekkel. Az anya bárhol lakjon, oda el kell vinnie a gyereket.
2013. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt akartam írni én is, amit a 2-es válaszoló írt:


a bíróságtól kérni kellene, hogy jelöljön ki egy találkozó helyet, ahol átveheted a gyermekeidet láthatásra, s mikor vége, akkor oda kell időre visszavinned.

2013. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a végzésben nincs kikötve, hogy a gyerekekért a mindenkori bejelentet lakcímükre kell elmenned és oda visszavinned őket, akkor a lenti kormányrendelet segít.


[link]


2. §

f)3 szokásos tartózkodási hely: ahol az érintett személy életvitelszerűen tartózkodik,


27. §99 (1) A kapcsolattartás célja, hogy

a) a gyermek és a 28. § (1) bekezdése szerinti kapcsolattartásra jogosult személyek (a továbbiakban: kapcsolattartásra jogosult) közötti családi kapcsolatot fenntartsa, továbbá

b) a kapcsolattartásra jogosult szülő a gyermek nevelését, fejlődését folyamatosan figyelemmel kísérje, tőle telhetően segítse.

(2) A kapcsolattartás formái a folyamatos és az időszakos kapcsolattartás.

(3) A folyamatos kapcsolattartás magában foglalja

a) a gyermekkel a gyermek szokásos tartózkodási helyén való személyes találkozást (meglátogatás),

b) a gyermeknek a szokásos tartózkodási helyéről rendszeresen, meghatározott időtartamra - a visszaadás kötelezettségével történő - elvitelét,

c) a gyermekkel személyes érintkezés nélkül történő rendszeres kapcsolattartást, így különösen a levelezést, a telefonkapcsolatot, az ajándékozást, a csomagküldést.


És most futás ügyvédhez!

Mi is ezzel a kormányrendelettel tettük helyre anyukát!

2013. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A gyermek lakcímét nélküled nem változtathatja meg. A lakcímváltoztatási kérelemnél mindkét szülő aláírása szükséges.
2013. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az anya ugyanott lakik, a gyerekek is, csak ezt nem jelenti be a hatóságnak, pedig törvény szerint 3 napon belül be kellene. (A gyerekeknek pedig jelenleg nincs is hivatalosan lakcímük, így az anyáét veszik alapul.) Viszont nem a tartózkodási helyet, hanem a hivatalos állandó lakcímét váltogatja, így az a gyámhivatal aki illetékes volt korábban, most már nem az, s mire átteszik az ügyet, az anya újabb lakcímet jelent be, így az sem lesz már illetékes. Az esetek többségében a láthatás szerencsére azért megvalósul, de rendszeresen mentem hiába a gyerekekért, ő más programot szervezett és egyszerűen elvitte őket, nem is törődve azzal, hogy akkor nekem láthatásom lenne. Így jópár ügy van már folyamatban kapcsolattartás elmaradása miatt, amit az egyik gyámhivataltól a másikig tologatnak illetékesség megszűnése miatt. Már írtam a felettes szervnek is, de az meg a megyei gyámhivatal, és mivel már megyét is váltott ők is lepasszoltak illetékesség hiányában. Kitalálta rendesen az ex, hogy hogyan ússza meg a dolgokat.
2013. nov. 5. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel gyermekveszélyeztetés miatt, mert a gyereknek kell a biztosállandóság.
2013. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hagyd a gyámhivatalt. Menj bíróságra.
2013. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem a "kedves" anya miatt. Hogy egyes nők mit képesek megtenni, h kicsesszenek a saját gyerekükkel. Én csak annak örülök most, h a párom exe ezt a trükköt még nem vetette be. Bocs az offért...
2013. nov. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fordulj bíróságra.
2013. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!