Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felszólítsuk levélben vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felszólítsuk levélben vagy gyámügyre menjünk?

Figyelt kérdés

Röviden: A férjemnek van két gyereke az első kapcsolatából, két lány. Anyukájuk összeköltözött egy férfival, közel két éve élnek már együtt. A ház a férfi nevén van, annak is ott lakik a 18 éves fia. Az anya egy szupermarketbe dolgozik. Múlt héten történt, hogy a férfi nem volt otthon és az anya hajnal 1-ig túlórázott a szupermarketbe (amit nem tudok eldönteni hogy mennyire valóságos). A gyerekek a 18 éves fiúval voltak otthon, de még 7 órakor nem vacsoráztak semmit. Másnap suli. Mit tehet ilyenkor az apa? Szólítsa fel az anyát levélben, hogy figyeljen oda jobban, vagy találjon felügyeletet a gyerekek mellé?

A másik eset hogy a férfi sokszor kiabál a gyerekekkel. Az apa ilyenkor mit tehet. Onnan tudjuk, hogy a nagyobbik lány írta még éjszaka az apjának, hogy így bánnak vele.

Ha levélben felszólítjuk elsőnek őke, akkor ha később gyámügyre kerülne az ügy, akkor ez a felszólítás mennyire állja meg a helyét. Nem akarunk egyből gyámüggyel támadni, de ezek nem az első esetek és már valamit kellene tenni.



2013. nov. 24. 14:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy vacsora és valószínűleg fürdés nélkül feküdtek le a gyerekek.
2013. nov. 24. 14:27
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

mennyi idősek a lányok?

Ez fontos. Végül is sosem hagyták felügyelet nélkül a lányokat mert a 18 éves báty ott volt velük. Azt hogy a nevelő apjuk kiabál vele, nos minden gyerek szereti túldramatizálni a dolgokat vagy nem úgy előadni ahogy valójában volt. Nem hiszem hogy jó megoldás egyből a gyámügyesekhez rohanni, főleg ha kiderül, hogy azért kiabál a lányokkal, mert nem pakolnak el maguk után 20-dik kérésre sem, vagy visszafeleselnek vagy hangosan veszekednek a testvérek és rájuk kellett kiabálni hogy fejezzék be. Az éremnek mindig két oldala van..

De ahogy az elején kérdeztem fontos tudni mennyi idősek a lányok..

Mondjuk ha 12 évesek akkor már illene maguktól kivenni a kaját a hűtőből és önállóan megmelegíteni a mikróban. Ha csak 5 évesek akkor érthető hogy ki vagy akadva a vacsora miatt( de ugye több mint 5 évesek, hiszen írni már tudnak)

2013. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem sokattudok tenni, sőt valőszínű, hogy nem is igaz.

Lehet kerni a ygerekek űjraelhelyezését, és akkor kerülhetnek az apához.



Abban semm sincs, hogy az anya párjának 18 éves fia vigyáz a gyerekre, még abban sem, hogy 7ig nem kaptak vacsorát, (mi seme szünk 7 kor még)

A szimpla kiabálassal sincsen baj..

Persze ez így egyben leírva nagyon rosszul veszi ki magát, és lehet így is van. De le lehet így is, és úgy is írni a dolgokat. Én az anya oldalát is meghallgatnám.

Igazából ezek a dolgok alaptalanok egy gyámügyes feljelentéste

2013. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem mindegy, hogy mennyi idős gyerekekről van szó... Ha tud írni, hogy éhes, akkor elvileg a hűtőt is ki kellene tudnia már nyitni...

De persze kérhetitek az elhelyezés megváltoztatását, hogy az apához kerüljenek a gyerekek.

2013. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Aztán szerinted mi történne? Semmi. Mekkorák ezek a gyerekek? Nem tudtak szólni, hogy éhesek meg fürödni kell?
2013. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem akarjuk gyámügyre vinni a dolgot, de érdekesek ezek az írások a 11 éves gyerektől, szinte minden héten ír valami ilyet vagy ehhez hasonlót. A nagyobbik lány 11 éves, de nem iogazán önálló olyan téren hogy ellássa magét és hugát is aki 6 éves. Anya eléggé alárendelt viszonyban van ebben a kapcsoltaban, neki nem igazán lehet szava. Múltkor vittünk a gyerekeknek matricás albumot és a nagyobbikra ráparancsoltak, hogy adja oda a férfi 8 éves lányának. Csak a gyerektől hallott dolgok után megyünk. Valamilyen szinten van alapja,de nem tudom, hogy mit tegyünk. Nem a gyámügyre szeretnénk írni, hanem az anyának, hogy nyoma legyen, hgy az apa odafigyel a jelekre.
2013. nov. 24. 14:40
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Mégis milyen nyom, az hogy írtok levelet?

Hova nyom?

Sehova...


(Egy 11 éves gyerek pedig szomorű, hogy ennyire önállótlan...)



Ha ennyire rossz életük van ott, akkor nem oda kell figyelgetni, hanem magához kel venni a gyereket.

Mrt figyelgetni édeskevés, a gyereknek attól nem lesz obb.

2013. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most tart a per az anyukával, mert kiderült, hogy a kisebbik gyerek nem is a páromé. Jelentkezett az apuka. Most két perre nem igen van még egyelőre időnk és energiánk. De idővel szeretnénk magunkhoz venni a nagyot.
2013. nov. 24. 14:45
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Amiket itt leírtál, az nulla. De csak kibújt a szög a zsákból. Neked a gyerek kell. Szégyelld magad! Eleve miért beszélsz úgy, mintha a gyerek a tied is lenne? Ha meg apukának gondja van, írjon ide ő, ne a barátnője puffogjon az exre. Ez annyira tipikus. Biztos ti sem vagytok tökéletesek, most anyuka is minden hülyeség miatt írkáljon a gyámügyre? Pl zaklatás? Amit meg egy 11 éves mérgében ír, azt oszd el kettővel, és esetleg abban van igazság. Az én 5 évesem képes egyedül kakaót csinálni, vagy egy szendvicset (szeletelve van minden), és fürödni is tud önállóan. Ha a 11 éves erre képtelen, abban ti is hibásak vagytok. Nem lekenyerezni kell a gyereket, meg magatokhoz édesgetni, hanem nevelni. Anyuka hiába próbálkozik, ha ti kapásból gyámügyre mennétek, amint elvárná a 11 évestől, hogy korának megfelelően viselkedjen. Akár úgy, hogy ken a tesójának egy vajaskenyeret.
2013. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem barátnő vagyok, hanem 4 éve feleség és közös gyerekünk is van! Igen, foglalkoztat a férjem első házasságából született gyerek is, mert én a férjemet gyerekekkel együtt fogadtam el! Szeretem őket. Az meg hogy nem a férjem ír ide, hát no komment, nem kötekedést vártam ! A másik meg leírtam, hogy nem azonnal a gyámügyre rohannánk, hanem anyukát szólítanánk fel. Próbáld értelmezni amit írtam. Gratulálok a gyerekedhez, hogy a tied milyen okos. De amit nem tudsz abban ne általánosíts.
2013. nov. 24. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!