Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férjem börtönben van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjem börtönben van, eladhatom a lakásunkat?

Figyelt kérdés
Vagy csak válás esetén?Én fizetem a hitelt ami raja van meg más hiteleket is ami a férjem nevén van.Ha elválnánk akor eladhatom a lakást közös néven van.Meg a gyerektartásra gondoltam mivel nem fizet ezért mondon le a lakásról.Van ilyen?
2008. júl. 12. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg házasok vagytok nem kell gyerektartást fizetnie..A válás után is a bíroságon állapítja meg valaki az összeget, két féle lehet..vagy havi fix összeg, vagy pedig a bérének valamennyi %-a , ami alapján nem kapnál, mert a börtönben nincs jövedelem..

A válóperes papíírt akkor is alá kell vele iratni, ha ő börtönben van.

Ha ügyvédhez fordulsz sok segítséget ad a válásban..és még a börtönviseltsége miatt a gyerek is nálad maradhat..A közös lakást önállóan nem adhatod el, csak ha beleegyezik..válás esetén pedig a bíróságon eldöntött arányokban tartozol neki kifizetni a felét, vagy az ügyvédet megkéred, hogy úgy írja meg a keresetet, hogy nem kérsz gyerektartást annak fejébe, hogy lemond a lakásról.

Van ilyen, de miért kerültbörtönbe?-nem konkrétan akarom tudni, de neked kell ismerned..ha pl olyat csinált ami annyira durva jobb, ha ügyvédet fogadsz..és nem várod meg hogy szabadulás után megkeressen, de ha csak apróbb dolgot csinált, akkor tényleg most kell vele ennyire kicseszni?-már úgy értem távlati tervekbe is golndolkodj!

2008. júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit! Ha a férjed nevén lévő hiteleket te fizeted, akkor a banktól vedd át az adósságát és amit abból vett a tied lesz, de válás után nem kell fizetned, ha nem szerepelsz a banki kölcsönszerződésben.

Mire vette fel a hitelt???Nem együtt költöttétek el, mert akkor az a te hiteled is...hiszen házasok vagytok.

2008. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha a férjed kisemmized,gondolj arra hogy idö utàn hajléktalan lesz(mint sok màs férfi)

rendben ,hogy vàlni akarsz,ez akkor is lehetsége ha ö börtönben van.az hogy te eladd a lakàst nélküli,az lehetetlen,vagy ha el adod,akor aztàn fizetheted a részét a férjednek vissza.ha a hitel az ö nevén van ,miért te fizeted visszafelé?

elvileg ezt is rà kell hagynod.vagy a hiteleket te hasznàlod?akkor felejtsd el hogy ö rà sozhatsz valamit.

viszont gyerektartàst követelhetsz,vagy gyerektartàs helyett a lakàsbol kevesebbet fizetel k neki,esetleg teljesen lemond.ehhez ügyvédet kell felkeress

2008. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hitelek miatt szeretném eladni mielött elárvereznék idáig fizetem de nehezen közel fél éve.Ha én bizonyitani tudom hogy fél éve én fizetem akkor azt a férjemen a biróság behajtja a hitel felére gondolok?Márt csak azért ha nem mond le a lakásról és nem tudom eladni ,-neki van egy másik ügye is amit havonta kellene fizetni birósági ügy de én nem tudom és ugy néz ki a lakásra akarják ráterhelni amit én nagyon nehezen márt fél éve fizetek.Értitek akkor minek fizessem?Külömben meg szerintem a felét a férjem nek kellene a hiteleknek nem?
2008. júl. 13. 14:37
 5/5 A kérdező kommentje:
csak egy példa ami hitelünk van havonta minden kb.80 ezer forint ezek csak a hitelek.én EZT NEM BIROM A GYEREKEK MELLETT FIZETNI
2008. júl. 13. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!