Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van e mód a gyerektartásdíj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van e mód a gyerektartásdíj csökkentésére, esetleg megszüntetésére (ha nem kap vissza semmit az ott hagyottakból)? Várható e teljesen más bírói ítélet az új tárgyalás végeredményeként?

Figyelt kérdés

Üdvözlök Mindenkit! Hasznos tanácsokat, véleményeket, lehetőségeket várnék, ha tudnak segíteni. Előre is köszönöm. A férjem elvált 3 gyereke van az előző házasságából, s én most várom a másodikat. Házasságuk alatt a felesége nem dolgozott, nem volt vagyon amit a házasságba vitt volna, férjem örökségéből vettek egy házat.Válásukkor (a férjem bízva az ügyvédébe, aki csak később derült ki akkor már rég bizalmas viszonyt ápolt a férjem Ex-ével)férjem mindent aláírt, az ügyvéd biztosította, hogy így minden jó. Emeletes családi házat vitte, a bankba 4–5 millió volt a számláján,(a férjem nem szeret bankba rohangászni, ezért az övére rakták)vitte,új autót vitte,a férjem még a ruháit, illetve a munkájához nélkülözhetetlen szerszámait se vihette.Ezen felül a férjem aláírta a gyerekenkénti 20.000Ft-os gyerektartást.Nem tudjuk kifizetni.Nyakunkon a végrehajtó(akit ránk küldött), de nincs mit elvigyen,férjem a gyerekeit nem láthatja,mert feljelentett, hogy el akarjuk rabolni őket,s a közelükbe se nagyon mer menni, mert az ex egyből rohan a rendőrségre, s most feljelentette a gyerektartás nem fizetése miatt.Szó szerint utcára került,minden­nélkül.A válás óta eltelt a 2 év, s perújrafelvételt kértünk, mire van esélyünk? Van rá esély, hogy figyelembevéve mindent ami ott maradt beleszámolják a gyerektartásba, vagy eltöröljék azt,vagy mérsékeljék, tekintve anyagi helyzetünk,gon­dolom, esélytelen, hogy bármit is vissza kapjon az ex-től.

Válaszaikat, segítségüket köszönöm. Tudom hogy sok anya van aki válás után küzd a megélhetésért, s alig kap valamit, de vannak akiknek a céljuk mindössze, hogy tönkretegyék volt férjüket, s annak új családját.




2008. júl. 14. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
helló! Egy dolgot tudok neked tanácsolni. Keresned kell egy dörzsölt minden hájjal megkent ügyvédet. Én tudok neked egyet ajánlani, polgári jog professzora, tanítványa voltam az egyetemen. Nagyon remélem, hogy még praktizál. Valahogy keríts erre pénzt, ezen ne spórolj, mert nagy szükséged van rá. Egyébként amit az ex csinál, az egyértelműen burkolt asszonytartás, jó esélyetek van a kedvező ítéletre. Ha érdekel, privibe elküldöm a nevét neked.
2008. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám élettársa is mindent az előző feleségének és a gyerekeknek hagyott.Neki onnantól kezdve nem kellett egy petákot sem fizetni.Megéri egy ügyvédet keresni,egyhavi gyerektartásból visszatérül.Nekem is van két gyerekem a volt férjemtől,de én magam sokallanám a fizetése 40%-t.Igaz nekem csak az egy gyerekre járó minimumot adja,azt sem önszántából.
2008. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%
Amennyiben van birósági végzés,jobb lesz ha füzetek.Külömben menek a behajtok.Vagy vegyetek fel kölcsönt!
2008. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy sok anya van aki válás után küzd a megélhetésért, s alig kap valamit, de vannak akiknek a céljuk mindössze, hogy tönkretegyék volt férjüket, s annak új családját."


Nem tudlak sajnálni, picim. Ez van ha elveszed más nő férjét. Az ő helyében én is hasonlóan tettem volna (leszámítva, hogy nem kavartam volna az ügyvéddel). Nyugodtan mondhatsz köcsögnek, de remélem minden marad úgy, ahogy most van =D

2010. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!