Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet egy öngyilkossággal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet egy öngyilkossággal fenyegetőző férjjel megértetni, hogy komolyan válni szeretnénk?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta próbálom lezárni a házzasságomad,de egy szerűen nem megy.A férjem állandóan azt hozza fel,hogy ő nem tudna nélkülünk élni,meg hogy egyedül nincs értelme az életének stb...Persze már vagy 20x megígérte hogy megváltozik mert tudja,hogy miatta akarok válni,de valahogy 2-3 hétnél tovább nem tart nála a változás,és az az igazság hogy én már egyáltalán nem szeretem.De mivel van 1 közös gyerekünk,akinek szüksége lenne az apjára,ezért próbálok vele dűlőre jutni de egyre kevésbé érzem hogy sikerülni fog.Nem érti hogy én mit akarok,meg hogy mit csinálnék én egyedül.Merthát úgysem találnék jobbat meg mindenkinek van hibája stb,stb.Pár napja amikor utoljára veszekedtünk ezen akkor is avval jött hogy az ő életének nincs értelme ha elhagyom,akkor inkább öngyilkos lesz.Mondtan neki hogy ez totál érzelmi zsarolás!(De egyébként félek hogy tényleg megtenné.Eléggé meg tud zuhanni lelkileg.)Hogy lehetne ebből a kapcsolatból értelmesen kilépni?S.O.S.Valaki adjon értelmes tanácsot,mert idegileg már kezdek teljesen kibukni én is és ez a kislányomnak lesz így a legrosszabb,amit viszont egyáltalán nem akarok.Így is érzi,hogy valami baj van.
2008. júl. 14. 14:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Hát egyszerü ne foglalkozz vele!Aki komolyan öngyilkos akar lenni az nem közli elöre senkivel hogy mire készül!
2008. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha valaki olyan hülye az legyen öngyilkos!Ne ezzel zsaroljon másokat!
2008. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad ezzel zsarolni.Ez a "gyenge" emberek "dilije"(jobb szó nem jutott eszembe),hogy ezzel próbálják maguk mellett tartani a másikat.Amíg látja,hogy te erre így reagálsz,addig mindig ezzel fog jönni.Inkább próbálj vele beszélni újra(ha kell többször is),hátha sikerül ezt normálisabban lezárni vita,meg egyebek nélkül,mert nyilván az lenne a legjobb megoldás.
2008. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

igazából jobban járnál egy öngyilkossággal, mint egy válással... szerintem ne foglakozz vele.


Ha engedsz neki, akkor sosem szabadulsz meg tőle, mert látja, hogy ez így működik.

2008. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátomnál is ugyan ez volt, fenyegetőzött a pasi hogy öngyilkos lesz, hát nem lett, annyira nem kell komolyan venni, ezzel akar maga mellett tartani, nincs sok esély rá hogy meg is teszi.
2008. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha szereted, meg reménykedsz még mindig, akkor ne fenyegetőzz, hogy el akarsz válni.

Ha tényleg válni akarsz, akkor add be a válópert, bármivel is fenyegetőzik.

2008. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Az én férjem is fenyegetőzött az öngyilkossággal, sokáig nem is mertem elhagyni, féltem hogy megteszi. Egyszer azonban elegem lett belőle, hiszen fiatal vagyok, élnem kell az életem, elhagytam. Ennek 2 éve és a férjem él és virul. Igaza van az előttem szóloknak, aki tényleg meg akarja tenni, az nem fogja bejelneteni, csak probál téged zsarolni.
2008. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Tökéletesen megértem a gondodat. Most én is hasonlóban járok. Nem tudom nálatok mi a konkrét ok, nálunk az alkohol. Most már beadtam a válópert, eddig a gyerekeket néztem, de most már nincs tovább. Inkább nőjenek fel apa nélkül, mint rossz családi környezetben. Nekem is mondta, hogy a vonat alá ugrik, meg, hogy bevett egy csomó gyógyszer. Ki kellett hívni a mentőt, addigra letagadta az egészet. Rájöttem, hogy túl gyáva ahhoz, hogy ezt megtegye. Aki ilyennel zsarol az képtelen saját magának ártani. (amelyik kutya ugat az nem harap) Tudom így is nehéz, rohadt nehéz újrakezdeni mindent. Azt is tudom, hogy nélkülem elveszik. De miért? Azért mert megszokta azt a fajta "kényelmet", ami én biztosítok neki őhelyette. Hasonló lehet talán nálatok is a helyzet. Mindig Ő volt a legjobb ember, nekem is azt mondta, hogy nem találok még egy olyan derék embert mint ő. Nem tudhatod mit hoz a jövő. Bennem a gyerekek tartják az erőt, amiből sokszor fogytán van. Mondom, én még csak most indítottam el a válást. Még nem tudom hogyan reagál rá, hiszen kórházban van. Értelmes tanácsot nem tudok adni, lehetetlen. Úgyis őrlődni fogsz, hogy valyon jól döntöttél-e,akármit döntesz is. Egy biztos, a gyereknek szüksége van anyjára. Nem biztos, hogy a válás a legrosszabb a gyereknek. Mindenesetre én felvettem a kapcsolatot a nevelési tanácsadóval, hogy a gyerekeknél megelőzzek bármilyen lelki megrázkódtatást. Nem pátyolgathatsz életed végéig egy felnőtt embert, mert nem a végén a gyereked mellőzve érzi magát. Több figyelmet fordítasz a férjedre, mint a gyerekedre. Ezt ne tedd. Tudom nehéz. Én léptem. Lehet, hogy a férjem (előbb, vagy utóbb) belepusztul az alkoholba (sajnos), de akkor magát tegye tönkre, ne a családot és a gyerekeket. NEHÉZ!!! Beszélj a nevelési tanácsadóval, ha van a környékeden. Ők biztos tudnak segíteni. És kitartást!!
2008. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én egy 26 éves csaj vagyok.

Egyetértek az előttem szólókkal! Ha valaki ennyire fenyegetőzik az öngyilkossággal, az nem teszi meg, csak gyáva, mert fél, hogy elhagyod és így tudja, hogy mellette maradsz. És önző is, mert csak magára gondol.

Ha szeretne, akkor meg tudna változni, de gondolom kényelmesebb neki, hogy valaki főz, mos meg takarít rá, nem?

Én ugyanígy voltam a mostani kapcsolatomban, a párommal nem igazán törődtem, mindenért őt okoltam és amikor szakítani akart, akkor én is az öngyilkossággal fenyegetőztem, de nem tettem volna meg. De megbeszéltük a dolgot és még mindig együtt vagyunk (6 éve) és minden oké!

Ha szeret a párod, akkor ilyennel ne zsaroljon, hanem üljetek le megbeszélni a gondokat, és ha így se megy, akkor tényleg hagyd el!

A kislányodnak is jobb lesz inkább így felnőnie, mintsem látni egy komolyabb családi veszekedést.

2008. júl. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem, te sokkal inkább anya-pólék vagy a párodnak, nem igazi társ. vacak érzés lesz elhagyni őt, mert azt az érzést kelti majd benned, hogy cserbenhagytad őt, ezzel akar lelkiismeretfurdalást kelteni benned. Ne engedd!!! Ő nem egy tehetetlen kisbaba, akiért felelősséggel tartol!! Ő egy felnőtt férfi, akinek meg kell tudni állni a lábán. Ha erre képtelen, az az ő baja. Ha van családja (szülei, testvére) akkor ők segítsenek neki! Ha nincs, akkor keressen magának segítséget, mondjuk egy jó pszichológus személyében. De ez már ne legyen a te bajod. A te gondod az legyen, hogya gyermkedet erődhöz képest a lehető legjobban ellásd és neveld. Az meg hogy sose találsz nála jobbat??? Azzal ő ne vergődjön, az legyen a te gondod. Azon se csodálkoznék, ha egy ilyen óriásbébi után jó ideig nem is keresnél újabb társat magad mellé :S
2008. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!