Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Majdnem elváltunk a férjemmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Majdnem elváltunk a férjemmel, de aztán mindkettőnk örömére együtt maradtunk. Azóta azonban haragszik rám anyósom és sógornőm! Vajon miért? Ki érti?

Figyelt kérdés

Megszenvedtük, de sikerült tisztázni az addig felgyűlt sérelmeket jó kis kínlódás, önmarcangolás és önkritika gyakorlása után. Anyósommal addig jól kijöttem, igaz különösebb ragaszkodás sem alakult ki közöttünk, az a bizonyos három lépés mindig megvolt. Sógornőmmel közvetlenebb viszonyban álltunk, de ezt sem mondanám barátnőinek. Mindehhez hozzátartozik, hogy más városban lakunk, mint ők, így összejárni sem volt lehetőség.


Kibékülésünk után anyósom alig fogadta a köszönésemet, beszélni meg nem beszélt velem! Szerintetek miért?

Egy alkalommal -egészen más volt a telefonbeszélgetés tárgya-, sógornőm a szétköltözésünkre utalva megkérdezte: „mit tettél a testvéremmel, hogy hazaköltözött???” Ledöbbentem, erre mondják, köpni, nyelni se tudtam. (Nem bírtam visszatartani a felháborodásomat.) Ezek szerint ők még haragszanak rám. De miért is?


Félre ne értsetek, kibírom az ő szeretetük nélkül is. A férjemet azonban sajnálom, mert már ott tart a dolog, hogy teljesen megszakadt a kapcsolatunk velük. És mekkora hülyeség ez? Ezek szerint annak örültek volna, ha elválunk? Akkor miért hánytorgatják fel éppen azt, hogy „bántottam” a fiát-testvérét. Mi jó származott volna nekik abból, ha mi szétmegyünk a férjemmel? Mi itt a logikus magyarázat? Vagy azt ne is próbáljak találni?


2009. nov. 29. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi volt az oka annak, hogy szét akartatok válni. Lehet hogy téves információjuk van, s abban a hitben vannak, hogy Te nem bánsz megfelelően a pároddal. Én megkérdezném tőlük. Én választ nem tudok adni, mert az én fejemben nem az anyósod agya van.
2009. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy a férjed hogyan tálalta az összeveszéseteket az anyja meg a testvérei előtt? Lehet, hogy ő "sározott" be mérgében, nem?
2009. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a 2 hölgy próbált szétszedni titeket?
2009. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

és igen, ebben ne próbálj logikát keresni

te vagy a rossz, aki elvette a kicsi fiát, testvérét... sokaknak már ez is elég

2009. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hasonló cipőben járunk, mert mi is úgy voltunk, hogy elválunk, 1 hétig a haverjánál lakott,haza nem ment volna az anyjához....Nem is tudtak róla szerintem, annyira nem vagyunk napi,heti kapcsolatban, de ez nem baj,söt!!!z a tanácsom, ne foglalkozz velük, aza a lényeg ,hogy Ti jól megvagytok....(Remélem nem fogjuk megbánni egyiken se, hogy nem váltunk el...)
2009. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
15:38-asnak van igaza. A párod valószínűleg úgy mesélt a közös problémátokról, hogy abban te voltál a nagyobb ludas. Mivel a testvére és az anyja őt szeretik feltétel nélkül, neki adnak igazat, ez így természetes. Téged beskatulyáztak, ennyi. Persze ettől még tudniuk kéne viselkedni, de ilyen is van...
2009. nov. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, hogy a ferjed panaszkodhatott rad. Most, hogy megsem valtok el, anyos es a sogornod megiscsak azon gondokoznak, hogy milyen rossz lehetsz te.

Szerintem a ferjeddel probalj meg egyutt maradni orokre, a tobbi csaladtaggal meg tartsd meg a 3 lepes tavolsagot. Most oszinten, kit erdekelnek??? A ferjed menjen hozzajuk, latogassa oket, neked nem kell menned vele. Csak nagyritkan. Annyit kibirsz te is.

Aztan a ferjed pedig leallithatna az anyjat es a testveret is rolad! Foglalkozzon mindenki a sajat eletevel, gondolom anyosnak is van gondja, es a sogornodnek is. Miert rajtatok ragodnak, miert nem foglalkoznak sajat magukkal?

Te a ferjeddel elsz, nem az o anyjaval es a testverevel.

Csak arra koncentralj, hogy a ferjeddel jol meglegyetek, hogy jol eljetek, hogy ami hibatokra most rajottetek, ne kovetkezzen megint be!

2009. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd egy kicsit az ő oldalukról is. Nálunk hasonló a helyzet. A sógornómet egy év alatt másodszor akarja elhagyni a férje. Igazából az az indok, hogy kiszeretett belőle. Először tök pártatlanul álltunk a dolgokhoz, hogy oké előfordul ilyen, nem tehet a srác róla stb. Aztán megint "helyrejöttek", szép volt minden pár hónapig, és most megint ott tartanak, hogy a srác kijelentette, hogy nem szereti, és az elmúlt pár hónap csak fellángolás volt nála. Jó, mi tisztában vagyunk azzal, hogy sógorasszony sem szent, de könyörgöm, akkor már az első válságnál, miért nem zárta le a srác végleg. Most sem csinál semmit (nem lép, nem válik) csak szimplán nem szól hozzá. És most már haragszik rá a család is. Minek kell egy ember érzelmeivel szórakozni. Ha nem szereti hagyja el, de ne csináljon már tragédiát évente kétszer. Kinek kell ez. Mindenkit csak kiborít a helyzet. Megértem anyósomat, hogy már haragszik a vejére. Eddig kedveltem a srácot, de most tényleg megharagudtam rá. Felnőtt ember tudjon már dönteni. Szóval ha most mégis kibékülnének, biztos, hogy mindenkiben lenne tüske, és félsz, hogy vajon mikor csinálja meg mégegyszer.

Kicsit próbáld meg a család szemszögéből nézni a helyzetet. És igen lehet, hogy mérgében a párod állított be bűnbakként a család előtt. Próbáld nekik bebizonyítani, hogy szereted a gyereküket, és nem áll szándékodban szórakozni vele.

2009. nov. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat.

Ami érthetetlen az egészben, hogy abszolút egyoldalúan döntötték el: én vagyok a hibás. (A duplacsavar a dologban, hogy tul.képpen nem.) Igen ám, de ha a féjem újra boldog, megint rendben minden, akkor miért a további sárdobálás?

Meg egyébként sem hiszem, hogy bármi közük lenne a konkrétumokhoz, amelyek a szétköltözéshez vezettek.

A férjem nem mondott rám rosszat, amúgy sem egy közlékeny ember, inkább szenvedett, rosszkedvű volt stb., de én se jártam örömtáncot.

2009. nov. 30. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!