Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezésnél tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezésnél tényleg felhozhatja ellenem az apuka hogy dohányzom?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam, az apuka nagyon kardoskodik érte, pedig sose látogatja. Azt mondja, ő nem látogatni akarja, meg nekem jópofizni, hanem ő akarja nevelni. Gyűjt rólam minden olyan infót, ami hátrányos lehet nekem, most éppen azt találta ki, hogy amiért én dohányzom (nem szoptatok már!!!!!), ő sokkal jobb szülő mint én. A bíróság ezt tényleg figyelembe veszi???
2008. júl. 17. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
haaaaat....szerintem figyelembe veheti ha a gyerek elott is dohanyzol...amugy enmtudom, valoszinuleg jobb lenne leszokni h ne hozhassa fel ellened! Sok sikert!
2008. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Azért,mert dohányzol nem veszik el a gyereket,ez még korántsem jelenti azt,hogy te nem vagy alkalmas a gyerek nevelésre.Ha más nincs a tarsolyában semmi esélye erre.A gyerek még pici is,kizárt hogy elvegyék tőled emiatt.Egy gyereket csak nagyon nagyon indokolt esetben vesznek el az anyjától,de ahhoz is olyan tanuk vagy bizonyítékok kellenek,amit be tud mutatni.
2008. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Csak a dohányzás miatt sosem fogják az apának ítélni a 9 hónapos gyereket, de ha tényleg minden apróságot gyűjt ellened, akkor inkább ne adj neki muníciót és szokj le a cigiről (amúgy sem egészséges, pláne egy baba mellett). De ha az apa egyébként nem látogat soha, és a jó szülő mércéjét olyan dolgokban látja, mint a dohányzás, akkor alapból nem valami nagy az esélye a bíróságon.
2008. júl. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem tud ellened olyat felhasználni, amit a gyermek ellen elkövetett büncselekmény, vagy szabálysértés közé nem lehet besorolni.

Mivel nem alkoholizmusról van szó...azzal lehetne gond, de a cigitől nem kerülsz illuminált állapotba.

Imkább légy őszinte ha ezt kérdezik, és mondd, hogy nem a gyerek arcába fújod a füstöt...

A bíróság ilyet nem vesz figyelembe, amúgy kérhetsz környezettanulmányt is, ott megnézik a lakásotokat és azt is ahová a férjed vinné a babát.

Sok sikert, boldogságot.

2008. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Barátnőm jogot tanul, és ennyi volt erre a válasza: fel hát, bármit felhozhatnak!!
2008. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Felhozhatja, de csak akor lesz sikeres, ha egyébként kétesélyes a helyzet.

De TE miért adsz neki ilyen lehetőséget? Vagy még a babádért se vagy képes leszokni róla?

2008. júl. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó válaszolónak: én nem esélyeket adok neki, csak simán dohányzom, mint ahogy már 7 éve (persze a terhesség és a szoptatás alatt nem), a fene se gondolta volna, hogy így figyelget. Az apuka már a hajfestést is felhozta, hogy attól is rossz szülő vagyok, akkor azt is hagyjam abba, mert egy degeneráltnak esélyeket adok vele? Engem tényleg csak annyi érdekel, hogy a bíróság ilyen dolgokat komolyan vesz? Ez beleszámít abba, hogy hogyan döntenek? Miközben az apának még állandó lakhelye sincs?
2008. júl. 18. 08:31
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Az ötödik válaszoló vagyok, és igen, komolyan vesznek mindent! Csak persze az ügyésznek rendesen érvelnie kell.
2008. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Szerintem jobban szól ellene az, hogy ne látogatja a kicsit, mint az ellened, hogy dohányzol. Biztos, hogy inkább ezt fogja figyelembe venni a bíróság. Mellesleg ha harc, hát legyen harc, te is gyűjts ellene érveket!
2008. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Felhozhatja, csak éppen nem veszik komolyan. Ha csak ennyi van a tarsolyában akkor nincs miért aggódni. Főleg ha esetleg a bíró is dohányzik!:)
2008. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!