Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy nő válik, akkor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nő válik, akkor a férje vezetéknevét automatikusan törli a népesség hivatal (különösen az átvett Dr. Titulusra gondolok), vagy használhatja tovább élete végéig?

Figyelt kérdés

#név #válás #népességhivatal
2014. jan. 26. 16:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
amíg a nő nem kéri, hogy írják vissza a lánykori nevét, addig a férjes marad.. a Dr-i cím is... (bár nem értem miért akar egy elvált nő a férje címével tetszelegni mások előtt... )
2014. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem hisz a felvétel sem automatikus.
2014. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
A nő döntése, hogy megtartja-e a nevet. Én pl. megtartom - nem doktori titulussal :) - mert ezen a néven publikáltam sokat, szakmai körökben így váltam ismertté, és ha megváltoztatnám a nevem a korábbira (sokkal egyszerűbbre, ami megjegyezhetetlen), akkor oda lennének a "referenciáim", kezdhetném elölről felépíteni a szakmai hátteremet. (Most meg valaki rámgugliz, és egyből látja, hogy milyen szakmai háttérrel rendelkezem.)
2014. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Váláskor megkérdezi a bíró, hogy szeretnéd e megtartani a nevedet.
2014. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%
A nők azért tartják meg férjezett nevüket, mert nincs lóvé visszatetetni a leánykori nevét. Illetve a szegényebb rétegekben így megy (nálunk takarítóknál). Amúgy visszavenné ha ingyenes lenne.
2014. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Felvenni is volt pénze, meg úgy állag 4-5 évente nagyrészt úgyis cserélik. Én ha elválnék az első lenne amit elintéznék az biztos.
2014. jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%

Akinek leadni nincs pénze, az felvenni sem a saját pénzéből vette fel.


Édesanyám pl. 1,5 év után jutott el odáig, hogy lecserélte az összes iratát (folyamatosan), pedig apámnak még a gondolatától is a hideg rázza, csak éppenséggel hónap végére sokszor vajaskenyéren él, nemhogy 10.000 ft-os iratcserékre tellett volna.

2014. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%
Nekem energiam nincs ezzel foglalkozni, meg kulfoldon elek, csak a gond lenne vele elmagyarazni a sok bantu negernek, hogy miert mas a nevem.
2014. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
36%
Már ingyenesek az ujj okmányok!!
2014. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm, aki megtartotta a válás után a nés nevét, nem tudom, miért, mert ő akarta a válást meg minden, szerintem csak megszokta, nem volt kedve utána járni...stb.
2014. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!