Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kihez kerül a gyerek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihez kerül a gyerek?

Figyelt kérdés
Ha a szülők olyan szinten összevesznek, hogy a feleség el akar költözni nagyon pici gyerekkel de az apa nem akarja engedni(mármint a gyereket), akkor mit tehet a nő? Addig míg a válóper nincs beadva, vagy még nem döntenek, hogy kinél legyen az elhelyezés addig kinél lehet a gyerek?
2014. jan. 31. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Amíg nincs elindítva a válóper, addig mindkét szülönek joga van a gyereket elvinni magával.


Viszont ha a feleség beadja a válókereset és kéri az ideiglenes elhelyezést, attól kezdve a végleges döntésig nála marad.

De ettöl függetlenül is egy nagyon pici gyereket miért akarnál elvenni az anyjától? Neki éppen rá van a leginkább szüksége.

2014. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem világos, hogy te ki vagy a történetben, az anya vagy az apa.


De amíg nincs gyerekelhelyezés, addig mindkét szülönek egyformán van joga a gyereket magával vinni.


Viszont ha az anya az elköltözéskor azonnal beadja a perigényt, kérheti, hogy a végleges döntésig ideiglenesen nála legyen a gyerek - erre ok a "nagyon pici" volta. Amennyiben ez csecsemöt jelent, a végleges elhelyezésnel is 99%-ban nála lesz a gyerek.

2014. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

A feleség nem költöztetheti el a gyereket az apa beleegyezese nelkul. Ha megteszi, apa rendőrséggel visszavitetheti es onnantol anyukanak az esélyei a minimumra csökkennek.

Be kell adni a valopert, abban kérni a gyermek ideiglenes felugyeleti jogát es belefogalmazni az uj állando lakhely címet is. Amennyiben a biróság a kérelmének helyt ad, a jogerős iteletig a gyereket a nyertes fel nevelheti.

2014. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat mindhármótoknak. Én a nő "szerepét játszom". Remélem mégsem kerül sor ilyenre, de ha mégis persze nem akarok nagy zűrrel elmenni, de viszont ha nem tudok meglenni vele egy légtérben a gyereket nem hagyom itt. Én vagyok az aki gondoskodik róla. Persze soha nem tiltanám el az apjától, addig nyugodtan láthatná bármikor míg nem zárulnának le a dolgok. De ugye szétszedni nem lehet szegénykémet.

2014. jan. 31. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha nagyon pici a gyerek akkor az anyánál marad,az tuti,a válás kimondásáig is.Én most váltam el,a különköltözéskor 2 éves volt a fiam és mondta az ügyvédem hogy eleve az anyánál helyezik el,de addig is tutira nálam marad.Kicsi gyereket nem helyeznek el apánál,max akkor ha az anya annyira nem képes a gyerekről gondoskodni,hogy másnál jobb elhelyezni.(anya alkoholizmus,drog stb)
2014. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
utolsó vagyok,ja és nekem nem kellett különkérvényezni.Ügyvédem szerint nincs az a bíró aki külön ok nélkül apánál helyezi el a gyereket,a törvény szerint is 3 éves koráig éjszakára apa nem is viheti el a gyereket,még válás után sem.
2014. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!