Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után megtilthatom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után megtilthatom a feleségemnek hogy továbbra is viselje a nevemet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 00:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ex gimis töritanárom 62 éves volt, 37 éve vált el és még mindig viseli a férje nevét.

De ennyire biztos, hogy a feleséged akarja majd viselni?

2009. dec. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Igen,valószínű viselni akarja majd mert még csak válni sem akart:((

Az új kapcsolatomból viszont házasság lesz...nem szeretném ha ugyanaz lenne a neve az exnek...

2009. dec. 7. 01:06
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom a feleséged sem egyedül akar meghalni, és majd a jövendőjét zavarni fogja, hogy a te neved viseli, próbálj meg vele beszélni, mást nem nagyon tudsz tenni.
2009. dec. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg igen.Amikor én váltam a bíró a férjemet megkérdezte,hogy van-e kifogása az ellen,hogy én mint elvált feleség továbbra is viseljem a nevét..(nem volt kifogása)

Szóval nálunk rá kérdezett a bíró..(egyébként barátként,kulturáltan váltunk el)

2009. dec. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

01.13-as vagyok.Hozzátenném,hogy lassan 10 éve elváltam,de még mindig viselem a férjem nevét(boldog kapcsolatban élek)

Nem azért tartottam meg,mert annyira szeretem,hanem a pénz miatt..Eddig se pénzem,se időm nem volt,hogy megváltoztassak minden iratot..Úgy vagyok vele,hogy a volt férjemet nem zavarja,a páromat sem,és ha majd egyszer összeházasodunk akkor megváltozik...Fölöslegesnek tartom,hogy most lánykori névre átírassak mindet,és később újra átírassam az új asszony nevemre..

2009. dec. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Sajnos közöttünk a volt feleségemmel nagyon elmérgesedett a helyzet és a válás is.Ezért szeretném ha nem tartaná meg a nevem.Próbáltam utánanézni a neten hogy esetleg van-e valami törvény de eddig nem találtam semmit...
2009. dec. 7. 01:22
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Pedig hamar meg lehet találni:

" bíróság a volt férj kérelmére eltilthatja a volt feleséget attól, hogy a továbbiakban a férje teljes vagy családi nevét viselje a házasságra utaló toldással, ha a feleséget szándékos bűncselekmény miatt jogerősen szabadságvesztésre ítélték. (A volt feleségét a bíróság férje nevének viselésétől - a törvényi feltételek hiányában - egymagában azon az alapon nem tilthatja el, hogy a volt feleség a kereseti kérelemmel szemben nem védekezett. A házasság felbontása iránt indított perben a bíróság csak akkor határoz a névviselés kérdésében, ha a férj - volt férj - a -né toldatos névviselési formától való eltiltást kéri.)


A feleség volt férje nevét a házasságra utaló toldással nem viselheti tovább újabb házasságkötés esetén sem, és ez a joga akkor sem éled fel, ha újabb házassága megszűnt."

A link:

[link]

2009. dec. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem tilthatod meg a feleségednek, hogy viselje a neved!!!

Egyedül ő dönthet, mit akar!

Abban az esetben tilthatnád meg, ha méltatlanná vált a neved viselésére, vagyis pl. az életedre tört vagy börtönbe került...


Amúgy a jövendőbeli feleséged többféle formában is felveheti a neved, illetve megtarthatja a leánykori nevét is, ezt meg ő fogja eldönteni!

2009. dec. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
mondjuk elég abszurd, hogy ha 2 ember elválik, a nő tovább viselheti egy másik ember nevét, akihez már semmi köze...
2009. dec. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó válaszolónak: Miért is abszurd? Gondolj bele, az összes irata ezen a néven van, igazolvány, jogosítvány, nyilvántartások,stb. És miért is baj ha tovább viseli? Amikor megnősül az ember, akkor ezt vegye számításba.
2009. dec. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!