Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem fontosak sokaknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fontosak sokaknak már válás után a gyerekek?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasok itt arról,hogy hogyan lehetne aljas módon megrövidíteni kisemmizni gyerekeket a külön élő szülőnek.Milyen emberek milyen szülők ezek akik erre képesek?A leggyakoribb,hogy apuka vagy anyuka új életet kezd új párral,születnek közös gyerekek,és rájuk hivatkozva a régi kapcsolatból származókról már nem akar a külön élő szülő megfelelően gondoskodni.Ez leggyakrabban az új társ hatására történik,főleg az új nők új feleségek miatt,akik gonoszak irigyek és gátlástalanul kisemmiznék a párjuk gyerekeit(tisztelet a ritka kivételnek).Szülnek gyerekeket felelőtlenül,és amikor anyagilag bajban vannak,vagy csak irigységből,akkor a párjuk gyerekét akarják megrövidíteni.Mégis milyen nők anyák az ilyenek?Persze férfiban is előfordul,de gyakoribb,hogy a nők az okok.És jön a standard ostoba szöveg,hogy"talán egy elvált ember már nem kezdhet új életet,nem lehet új családja"?De igen lehet,de felelősséggel.Azt mindig szem előtt kellene tartani,hogy a meglévő gyerekekről gondoskodni kellene minden körülmények között.Ha ez megy,akkor lehet újabb közös babát tervezni.Nem utólag nyavalyogni,és undorító módon megrövidíteni a meglévőket.Ha pedig anyagilag nem éri fel az új pár,akkor igenis nincs joga hozzá mások kárára tenni!!Aki gyerekes társat választ maga mellé,az ezzel felelősséget vállalt,elkötelezettséget tudta,hogy anyagi vonzata is van ami nem kevés ha tisztességesen teljesíti az elvált szülő a kötelességét.Mert sokan képesek pofátlan módon 20-25000ft-os tartásdíjakból lefaragtatni,csakhogy nekik több maradjon.Pedig ennek a duplájából sem lehet tisztességesen eltartani egy gyereket.Mégis miért nem előre gondolkodnak sokan,és miért teszik lehetetlenné ezeknek a szerencsétlen gyerekeknek az életét?És akkor még erre jön az acsarkodás általában,az irigység az exre,főleg ha Ő jól él,akkor sok esetben az új társak ahelyett,hogy a kötelességüket teljesítenék,vele vannak elfoglalva,hogy hogyan él.Na ehhez meg mi közük van?Nagyon sajnálom az ilyen helyzetben levő gyerekeket,és nagyon megvetem azokat az embereket akik miatt ezek a helyzetek kialakulnak.

Mások hogyan gondolkodnak erről?


2009. dec. 9. 09:41
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled.

Sokan sajnos képtelenek megérteni a felelősség fogalmát. Borzasztó, ha a gyereken akarnak spórolni, az én szüleim sosem tettek volna ilyet :(

2009. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek,hozzátenném,azt,hogy az ilyen mentalitású emberek maguk is belekerülnek,hisz alapvetően az egymás iránti tisztelet,a másik elfogadásának hiánya az,ami tönkreteszi a kapcsolatokat.És utánna jönnek panaszkodni,hogy milyen kevés tartásdíjat kapnak...
2009. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
78%

Vagy általánosítasz, vagy tapasztalat, írásodból nem derült ki számomra.

Saját tapasztalatom: Kezem-lábam törtem, hogy fennmaradjon a jó kapcsolat, de drága nagymama és nagypapa mindent megtett azért, hogy ez ne legyen sikeres. Mindenhez két ember szükséges. A gyereket rossz úgy látni, hogy szeretne kétfelé megfelelni. Előttem nem mond semmit, nehogy baja legyen. Fogalmam sincs mit lehetne tenni ebben az esetben. DE NEM TUD kétfelé megfelelni. Nem is lehet!!!! Az ő világában ez a válás így jelenik meg, ahogy én látom, meg kell felelni mindkét szülőnek, de könyörgöm miért is??? Soha nem kértem meg erre, mire rájöttem, hogy mögöttem mi is folyik, gyalázás.

Az anyagiakról nem beszélek, nem is erről kellene beszélni, hanem a szeretetről, a közös, jó szándékú együttműködésről.

Válásnál már felnőttek bosszúja van, csak azért sem fogod látni, csak azért sem lesz olyan veled. Ha egész nap azt mondják a fülébe ugye milyen rossz, most sincs itt veled, vagy nagyon bunkó, semmire kellő apa/anya... ezek után mire gondolhat szegényke.

A külvilág persze ebből annyit lát, hogy elhagyta gyermekét, nem törődik vele, milyen szánalmas figura. Jó lenne ha szeretet lenne, és együttműködés, s nem vérre menő harc...

2009. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
62%
én meg azokat az anyukákat ítélem el, akik a gyerek nevében kardoskodnak, az új társat szidják a gyerekek előtt ; sírnak, hogy 30 ezer forintból nem tudnak gyereket nevelni. (miért, saját fizetése nincs?), nem adják oda a gyereket bosszúból láthatásra, és nem elégszenek meg a fél vagy egész lakással, amit a válás után "jogosan" megkaptak!
2009. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
60%

Kedves utolsó! Akkor te biztos a másik oldalon állsz!

Én is ismerek ilyen új feleséget, aki teljesen lebeszélte már az apát a "régi" gyerekeiről, sőt belebeszélte a hülye fejébe, hogy azok a gyerekek gonoszak (3, és 7 évesek), és nem szeretik őt, csak a saját anyjukat. Természetesen az apa nem is látogatja őket, mindent az új feleségre iratott, hogy ne kelljen fizetnie, az előző házasságából született gyermekinek gyerektartást!

2009. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem elégszenek meg 30 ezer forinttal? Én mondjuk nem is hallottam olyanról, hogy valaki ennyi gyerektartást kapna. És ide figyej, én már 49 éves vagyok, tudod mennyi gyerek tartást kaptam a kedves ex uramtól 2 gyerekre? SEMMIT!!! Mert nem dolgozott bejelentett munkahelyen életében egyszer sem! Egyedül, egy fizetésből neveltem fel őket, és igen így is boldogan éltünk, pedig nem politikus a fizetésem. Hiába járok bíróságra, az sem jó nekem ha a gyerekek apját meg lecsukják. Hagytam az egészet a francba.
2009. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Na igen,a normális kapcsolat tartás a másik.Tagadhatatlan,hogy vannak primitív emberek anyukák apukák,akik bármilyen aljasságra képesek csakhogy egymáson bosszút álljanak.De azért általában ahol mindkét szülő szereti a gyerekét,és gondoskodik róla megfelelően,ott nem így áll a helyzet.És igenis fontos az anyagiak,mert a semmiből sajnos senki nem tud megélni,ovit sulit rezsit fizetni,és elsődleges a gyereknél ezen igények kielégítése.Mert hiába szeretem,azzal nem lakik jól,abban nem fürdik meg...stb...De ahol az elvált szülő ezeket a feladatait tisztességesen teljesíti,ott szerintem nem acsarkodást kap viszonzásul.Persze biztos van erre is példa,ez eléggé sajnálatos.De az alapok ezek,aztán erre lehet építeni a többit.Aki felelősséggel vállal gyereket,az nem mondja azt,hogy "de anyagias" aki tisztességes tartásdíjat szeretne válás után,mert nem az!!!Ez csak alap!!És természetesen minden téren ki kellene elégíteni agyerek igényeit mindkét szülőnek,és nem azt sugallani,hogy meg kell feleljen az esetleges irreális beteges elvárásainak.Egyébként amit írtál én erre sok ellenpéldát tudok,hogy amikor apuka elviszi láthatásra a gyereket,ott összezavarják,tele beszélik a fejét,megpróbálják az anyja ellen befolyásolni.Sajnos mindét esetre van példa,gyakori,hogy nincsenek annyira intelligensek a felek,hogy tudjanak egymással normálisan beszélni legalább a gyerekükről,akinek a legfontosabbnak kellene lennie az életükben,még a válás ellenére is.
2009. dec. 9. 10:14
 8/44 A kérdező kommentje:

Egyébként nem állom egyik oldalon sem,házas vagyok 3 gyerekünk van,és boldogok vagyunk.

De annyi szörnyűséget olvasok itt...

2009. dec. 9. 10:15
 9/44 anonim ***** válasza:
88%

Akár nőről, akár férfiról legyen szó, az az ember egy nagyon buta korlátolt egyén.


És ezt nem is tudom bővebben kifejteni, mert ebben benne van az egész véleményem.

2009. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
96%

Hát nem tom. Igazságot nem lehet tenni.

Én a "másik nő" vagyok apuci oldalán, mégis engem pocskondiáznak. Sosem mondtam a páromnak, hogy ne menjen a gyerekhez, ne hozza el vagy ne fizessen neki gyerektartást. No de...azt nem hiszem, hogy kötelességünk lenne elviselni, hogy az volt nej és kedves párja a gyerek előtt engem szidalmaz (ugy hogy nem is ismer), illetve olyan jogi lépéseket tesz (letiltatja párom fizetését, kihúzza kifogásokkal a 2 évet, és nem adja oda a gyereket), amik egyszerre szánalmasak és eléggé átlátszóak. Ugyanis jogot tanulok, eléggé van belelátásom az "apróbetűs" részba. És mégis. Tehát nem várhtja el tőlem senki, hogy a kedves exhez szeretettel forduljak, illetve a kiskölyköt a kelblemre öleljem, mikor az anyja ellenem/ellenünk hangolja. Persze, nem a gyerek hibája, de sajnos annyira az anyja hatása alatt van, hogy én tehetek bármit, sosem fogok neki megfeleni. mert "anya ezt nem így szokta, anya mást mond". Ha nálunk van, a saját szabályaink szerint kéne viselkedni, szerintem. Persze, most le lehet pontozni, meg kikiáltani csúf mostohának, de higgyétek el, a másik félnek sem könnyű a helyzet...És sajnos, ez nem fog már változni :(

2009. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!