Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem viharos gyorsaságg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem viharos gyorsasággal (gyakorlatilag 2 nap alatt) elköltözött az egy esztendős pici lányunkkal, majd rá egy hétre sürgősséggel beadta a válókeresetet. Hogy lehet az ilyet feldolgozni, túlélni?

Figyelt kérdés

Négy évvel ezelőtt ismerkedtünk meg a kedvesemmel, 2,5 éve vagyunk házasok. Ő most volt 33 éves, én hamarosan 32 leszek. Szerelmünk gyümölcse tavaly januárban "érkezett meg" hozzánk: meseszép kislányunk született. Rajongok mindkettőjükért, számomra mindig ők a legfontosabbak. Nagyon szeretem őket, az életemet is odaadnám értük. Pont így képzeltem az életemet, úgy éreztem, nem is kívánhatnék többet, jobbat, szebbet - ez így tökéletes, minden apa erre az életre vágyna.


Egymás szüleivel viszont nem volt túl rózsás a viszonyunk: kölcsönösen úgy érezzük, hogy nem fogad el bennünket egymás családja. Az utóbbi időben többször beszéltünk erről a problémáról, próbáltuk tisztázni, milyen félreértések, történések vezettek ehhez az állapothoz. Sajnos most úgy tűnik, minden hiába volt. A kedvesem gondolatai csak ekörül forogtak, folyton a múlt eseményein rágódott.

Ehhez hozzáadódik még az a tényező is, hogy a feleségem gondolatait, tetteit olyan szinten befolyásolja az anyukája, hogy az nagyon ijesztő. Annyira tudja uralni és manipulálni a lányát, hogy semmiben sem tud (és ami a legborzasztóbb: nem is akar) ellentmondani neki - valószínűleg fél tőle.

Mivel emiatt az anyukájával sohasem találtam meg a közös hangot, a feleségemet teljesen ellenem fordította. Mostanra egyetlen célja maradt a páromnak, hogy anyagilag teljesen ellehetetlenítsenek engem. Azt mondta, hogy már nem bír elviselni, szerinte már csak a baba miatt vagyunk együtt, és már nem is szeretjük egymást. Szörnyű dolgokat vágott a fejemhez, amikor bejelentette, hogy elválik tőlem - szinte egyik napról a másikra rossz férj és rossz apa lettem.;( Úgy beszélt velem, és úgy nézett rám, mint egy köztörvényes bűnözőre, és megjelent a szemében ugyanaz a gyűlölet, mint ami az anyukája szemében van nagyon régóta velem kapcsolatban. Hogy mi volt a közvetlen kiváltó indok amiért úgy gondolta, hogy most már nincs tovább? Nekem volt egy olyan álmom, hogy a pici lányunk születésnapjára próbáljuk meg valahogy elfeledni, túllépni az elmúlt években összegyűlt rengeteg feszültségen, ami a családok közötti ellentétekből fakad, és legalább próbáljunk meg együtt örülni és ünnepelni a pici lány első születésnapját. Beszéltem a tesómékkal, hogy hívják fel a páromat, és kértem őket, hogy tisztázzák a problémákat. Kiderült, hogy ez volt a legnagyobb hibám, az utolsó csepp: a háta mögött szervezkedtem ellene.:((( Pedig én tényleg csak azt szerettem volna, hogy rendeződjenek a dolgok közöttük.:((


A párom visszaköltözött az anyukájához, elvitte a lakásunkból a csöppségnek az összes holmiját, játékait. Most együtt nevelik hármasban a kislányunkat, a nagymamával. Nem engedi, hogy naponta láthassam a gyermekemet, folyton akadályokat állít, és rengeteg pénzt követel. A szívem mélyén érzem, hogy van megoldás, amivel helyrehozzuk a házasságunkat, de a feleségem már nem hajlandó semmire. Tud valamelyikőtök segíteni megérteni ezt?


Úgy érzem, ezt nem fogom kibírni, hogy ne láthassam minden nap a pici lányomat, félek attól, hogy mindkettőjüket elveszítem. Mióta elköltöztek, úgy érzem, kitépték a szívemet. Hogy lehet túlélni azt, hogy az az ember, akit életem párjának választottam, és tegnap még úgy gondoltam, hogy együtt fogunk megöregedni, másnap azt mondja, hogy valójában sohasem szeretett, és szerinte sohasem voltunk boldogok? Sohasem gondoltam volna, hogy a feleségem ennyire meggyűlöl amiatt, hogy megpróbálom helyrehozni a békét.:(( Sajnos úgy tűnik, helyrehozhatatlan a helyzet, de azt még nem látom, hogy tudok majd a feleségem nélkül élni?

Köszi, hogy végigolvastad, és ha tudsz valamit javasolni, örömmel veszem.


2014. febr. 25. 00:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Harcolj a gyerek közös felügyeletért,ha ilyen gyorsan történt akkor abban más férfi van.
2014. febr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Azért 33 évesen már felnőtt,tudhatná hogy milyen az anyja.

Ezen a másik férfis dolgon én is elgondolkoznék.

2014. febr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet valami szülés utáni depresszió,eltávolodás stb. a kiváltó ok? Mitől szeretett ki belőled hirtelen? (a nagyit leszámítva)
2014. febr. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
54%
Mit tett anyukád/családod, hogy ennyire haragszik rá a nejed? Szerintem ez nem az első eset volt, hogy nem a feleséged mellé álltál. Valamit itt sumákolsz.
2014. febr. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen egyértelmű az egész.

Sajnos nem illetek össze, nem szabadott volna gyereket se vállalni.


A párod a befolyásolható önállóan gondolkodni képtelen ember.


Neki olyan férfi kell, aki uralkodik rajta, aki irányítja. Asszem egy James Bond részben fogalmazott az egyik csávó, hogy a lányának olyan férfi kell aki "leigázza".


Itt is ez lehet. Az írásodból is látszik, hogy túl kedves, lágy (talán papucs is) vagy.


A feleséged igényli, hogy valaki irányítsa, és mivel ezt te nem teszed meg, ezért vagy megteszi valaki más férfi, vagy az anyja.


ennyi.

2014. febr. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

"félek attól, hogy mindkettőjüket elveszítem"

- Ez már megtörtént!!


"rengeteg pénzt követel"

- Gyakorlatilag ezt már jó előre kifundálták az anyjával, hogy téged megkopasszanak.


" megjelent a szemében ugyanaz a gyűlölet, mint ami az anyukája szemében van"

- Nézd meg az anyját és úgy vedd el a lányát! (Mert pont olyan lesz.)


"A szívem mélyén érzem, hogy van megoldás, amivel helyrehozzuk a házasságunkat"

- Nincsen megoldás! Ez a nő számítóan "beinvesztált" 4 évet, és cserébe min. 25 évig szedi majd el a pénzedet!


Te érzelmi alapon házasodtál, ő meg üzleti alapon.

Szedd össze magadat, és keress egy komoly ügyvédet, mert te fogod eltartani az egész családját majd: anyóssal, nagymamával és szeretővel együtt, gyerektartás címén!

2014. febr. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Az asszonyért majd rájössz nem kár. A kicsiért pedig ha nem olyan az anya, hiába harcolsz. De legyél vele amennyit csak lehet így is. A nőt meg xard le. Komolyan. Akkor vagy elgondolkodik, vagy van ugye a másik véglet boldog lesz ettől. (mert van valakije) de ha kajtatsz utánna az nagyon nem jó. Csak a kicsi érdekeljen.
2014. febr. 25. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Ezek az információk nagyon egyoldalúak. Mi volt az, amire itt csak halványan utalsz, ami kiváltotta az ellenségeskedést? Milyen hibákat követtél el? Ez persze csak költői kérdés, - ahhoz, hogy átlátható legyen a történet, a másik fél indokait is ismerni kellene.
2014. febr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

Szomorú, hogy így alakult.

Ha a feleséged még melletted lenne azt mondanám adjatok fel mindent és költözzetet együtt a lehető legmesszebb a szülőktől. Így távol tudnátok tartani magatok tőlük és a "hatásuktól".

Így viszont azt mondom, hogy harcolj a gyermekedért. Minden erővel. A feleséged pedig próbáld meg elfelejteni. Úgy gondolom, hogy ha egy nő ilyen lépésre szánja el magát akkor ott már nincs mit tenni. Az a kapcsolat már menthetetlen. Most a gyerkőc a legfontosabb...

2014. febr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Én is szülés utáni depresszióra gondolok. Pici lányunk nagyon keveset alszik születése óta, ezért a párom teljesen ki van merülve. Kérdeztem, hogy mi az, amiben tudnék segíteni Neki, de azt mondta, nem tudok semmit tenni.

Természetesen, nem csak ő foglalkozott a gyermekkel, hétvégente szinte egyfolytában a kisgyerekkel voltam, valamint esténként együtt fürdünk, majd felváltva szoktuk ringatni, míg elalszik.

Sajnos az elmúlt fél évben sokat kellett dolgoznom, de szinte az összes hétvégét együtt voltunk, amíg jó idő volt, igyekeztem, hogy csináljunk együtt valami közös programot. Tavaly nyáron pl. végig úgy éreztem, hogy végre boldogok vagyunk, eltűntek a viharfelhők, minden olyan jól alakul. De november környékén mondta, hogy semmi sem volt jó, és szerinte már sohasem leszünk olyan boldogok, mint mikor megismertük egymást:((


"Mit tett anyukád/családod, hogy ennyire haragszik rá a nejed?"

A szüleim mindig szeretettel fogadták őt, többször el is mondták neki. Tesómék viszont több alkalommal is tettek félreérthető, bántó megjegyzéseket, amiket sokszor csak goromba "viccnek" szántak, de a feleségem ezeket véresen komolyan vette. Ezért a nejem mindenkire haragszik már a családból.:( Úgy érzem, én mellette álltam azzal is, hogy felhívtam őket a kislányunk születésnapja, hogy beszéljük meg a történteket, mert bántottak vele engem is.


"Csak a kicsi érdekeljen."

Nekem ő a mindenem. De most teljesen kész vagyok attól, hogy esténként nem lehetek ott a fürdetésnél. Hogy nem tudok majd mesélni neki lefekvéskor. Hogy hétvégente is csak pár órára láthatom, hét közben meg szinte alig. Hogy nem lehetek ott, mikor felébred éjszaka. Hogy nem lehetek ott, mikor az első szavait kimondja. Hogy nem látom, mikor először szalad egyedül a játszótéren. Hogy nem tudom bármikor megvigasztalni, ha bántja valami. Hogy nem tudok vele bármikor sétálni vagy játszani. Megszakad a szívem, hogy nem tudom majd megadni neki, hogy azt érezze, ő apa hercegnője, aki mindent megtesz érte.


"Mi volt az, amire itt csak halványan utalsz, ami kiváltotta az ellenségeskedést?"

Az esküvőnk napján azt mondta neki a sógornőm, hogy igyekezzen gyereket szülni, mert úgy tud a családba tartozni. Persze nem vagyunk Cosa Nostra, egy rosszízű viccnek szánta, de ezen a párom nagyon megsértődött, és a mai napig emlegeti, hogy mondhattak neki ilyet.:(( Az a hibám, hogy nem védem őt meg (folyamatos támadást érez ellenünk), és emellett tartani szeretném a kapcsolatot a családdal.


"Ha a feleséged még melletted lenne azt mondanám adjatok fel mindent és költözzetet együtt a lehető legmesszebb a szülőktől."

Ebben egész biztos vagyok, hogy ha távol lennénk mindenkitől, mi lehetnénk az egyik legboldogabb család. Tavaly fel is ajánlottam neki, hogy menjünk külföldre dolgozni, vagy akár az ország másik végébe - azt mondta, hogy nem akar most már távol lenni az anyukájától.:(((

Köszi még egyszer mindenkinek!

2014. febr. 25. 08:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!