Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás alatt követel a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás alatt követel a férjem pénzt tőlem mit tehetek? Vagy fizetek vagy nem váll el. Kicsit hosszú bocsika

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok 4 évig voltunk együtt a férjemmel van egy 2.5 éves gyermek.Én hagytam el a férjem sok ok miatt,főleg hogy nett függő lett és nem foglalkozott velünk,nem adta haza a pénzt,csajozott,elvert.5hónapja megfogtam a kicsit és haza jöttem édesanyámhoz.Ő felvette a gyesem nem adta oda.Mi később elmentünk pár dologért amire szükségem volt.De már kizárt a közös lakásunkból.A cuccaink(ruha)az előszobába dobálva.Ruhán kívül elhoztam 1 ágyat,1 mosógépet(gyes illetve testvérem segített kifizetni)mikró,habverőt.Ő ott volt bele egyezett hogy vigyem.Neki ott maradt minden bútor 2 szobáé,150ezer ft os laptop,p4 es pc,2 tv, dvd lejátszó,hifi stb...erre most küldött levelet az ügyvédje részletesen felsorolva h mit hoztam el(pl 8 konyharuha,4 válltáska(sajátom)meg olyan dolgok amik sose voltak nekünk és így 700ezer ft ot követelnek tőlem hogy fizessem meg.A házat felesbe vettük,Ő része gyivi adta mert állami nevelt én vettem fel hitelt amit ma is fizetek(ö meg él a házba)és azt írták hogy ajándékba kaptam a ház részem,mikor ha én nem kapok hitelt ö nem kapott volna mivel munkanélküli volt.Nagyon elvagyok keseredve.Hogy tudom ezt bizonyítani,nem vittem el ilyen dolgokat.Persze arról szó sincs hogy a gyereket nem látta mióta eljöttem,jöhetne de nem jön.Ha nem fizetek be akarják bizonyítani,hogy azért válunk mert én folyton megcsaltam.Holott nem ,igaz hogy van most egy udvarlóm 2 hónapja.bocsi ha hosszú lett
2009. dec. 17. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

nem eszik olyan forrón a kásást,ahogy a férjed elképzeli!Keress egy jó ügyvédet.

Amit a házasság alatt szereztetek, a háztól kezdve az ingóságokig közös.És közös a házasság alatt keletkezett tartozás is .Pl.a hiteled is közös.

Az ingóságokat fel kell leltározni,és fele-fele értékben megosztani.Ezt a bíróság kérni fogja,amíg ez nem történik meg,nem mondják ki a válást.

Azt pedig,hogy szeretőid voltak,neki kell bizonyítanianem neked az ellenkezőjét.

2009. dec. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ügyvédem van.azt mondta arra hogy én megcsaltam állitolag hogy nem haliwood ez.itt ezzel nem nagyon tőrödnek állítólag.A "kedves"férjem egy közös ismerősünkkel hozott össze akivel néha beszélgettem(strandon találkoztunk mikor a kicsivel voltam,de véletlen találkoztunk)
2009. dec. 17. 07:00
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Az ügyvédednek igaza van.A bíróság ezzel nem törődik,még akkor sem,ha a szerető vagy az anya bevallja a kapcsolatot.(Megtörtént esetről beszélek)
2009. dec. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez nem úgy megy,ahogy ő elképzeli,mert gondolom a hitelről van papírod és arról is,hogy vonják tőled.Ennek semmi köze ahoz,hogy van/volt-e valakid és gyanítom a bíróság sem fog vele foglalkozni.Szépen megmondod,hogy nem igaz,vigyél tanút,hogy mit hoztatok el.Ne hagyd,hogy hitelt fizess és a sajátjaként használja a lakást.
2009. dec. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Először is a gyest fel sem vehette volna.Olyan nincs hogy nem enged be a lakásba mert tulajdonosa vagy.Tehát nagyon nem tud fenyegetőzni.Viszont Te feljelentheted ezért.A bíróságon ez neked adu.Ha a hitelt fizeted akkor neked kellene a lakást használnod.Vagy ha ő lakja akkor kérhetsz tőle pénzt ezért,mivel használja a házrészedet.Ha gyerektartást nem fizet,akkor hajtsd be rajta.Mindennek a fele a tiéd,tehát nagyon nem tud kapálózni.A bíróság meg hamis tanúzásért nagyon keményen büntet.Nem cirkusz.Mindent tanukkal kell igazolni.A bíró sem hülye.Tehát keress ügyvédet majd az helyrerakja az agyát.
2009. dec. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyest CSAK TE veheted fel, ha más veszifel, az lopás.

Minden ami a házasság alatt lett (ház, mosógép, adóság) közös, a válás során felezödik. NYiss új, saját számlát és oda utaltasd - ha bejelented, hogy válófélben vagytok, akkor a következöt már oda utalják.


A személyes meg a gyerekholmiait (ruhák, stb) ki kell, hogy adják, és a közös lakásból egyik nem zárhatja ki a másikat, amig a biróság nem itéli oda lakást kizárólagos használatra valamelyik félnek. Ha nem enged be, akkor jogod van a zárat feltöretni és elhozni ami a tiéd.


Az, hogy valamelyiknek van-e szeretöje, lényegtelen, ha a kapcsolat annyira megromlott, hogy a házasság nem tartható fenn, akkor AZ A VÁLÓOK! A vásás során nincs olyan, hogy valakinek a hibájából mondják ki a válást.


Ha az egyik fél beadja a válókeresetet, akkor el fogják öket választani a másik beleegyezés nélkül is. Ha a másik meg se jelenik egyetlen tárgyaláson, akkor is. CSak akkor állitják le az eljárást, ha AKI BEADTA a keresetet, az nem megy el a tárgyalásra.


A férjed meg az ügyvédje megpróbál téged átverni, a saját ügyvédedre hallgass és ne hagyd magad!

2009. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A férjed és az ügyvédje megpróbál jól kizsigerelni. Ez tény. És elég merész az ügyvéd, hogy ezt mind megpróbálja rád verni, de hát ez a dolga, hogy képviselje az ügyfelet...

Szóval, ne hagyd magad! A házasság alatt szerzett mindennemű érték közös tulajdon! Felezni kell! A férjed ügyvédjére ne is hallgass! Azt tedd, amit az ügyvéded mond! A férjed, ahogy írták is, nem vehette fel volna a gyermek után járó pénzt, mert az téged illet. Én ezt is szóvá tenném a per során!

Az elhidegülés pedig válóoknak tekinthető, az pedig, hogy félreléptél nem bizonyítható. Akár az illetőt is be lehet hívatni a tárgyalásra, aki tanúsíthatja, bár azt mondom, szerintem, ezzel nem nagyon fog foglalkozni a bíróság.

Sok sikert kívánok! És egy jobb embert az oldaladra, mint amilyen a "férjed"!

2009. dec. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van a válaszolóknak. Nem eszik olyan forrón a kását. A férjedék szerintem a "legjobb védekezés a támadás" stratégiát alkalmazzák. Kitartás. Idővel túljuttok rajta.
2009. dec. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!