Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 150ezer forint gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

150ezer forint gyerektartás nem sok egy kicsit egy gyerek után szerintetek?

Figyelt kérdés

A férjem ennyit fizet az exének a közös gyerekük után, illetve ennyit fizetünk, mert ugye közös kasszán vagyunk.

Eddig nem zavart a dolog, mert jól keresünk mindketten szerencsére, meg hát miért ne kapjon ennyit a gyerek, ha megtehetjük. De sajnos azt látom, hogy felesleges ennyit fizetni, mert a gyerek nem "kerül" ennyibe havonta, és a fennmaradó összeget a gyerek anyukája nem teszi félre, hanem magára költi.

Ezért azt gondoltam, esetleg felvetném a férjemnek, hogy fizessen csak 75ezret havonta, és az így megtakarított másik 75ezret tegyük félre a gyereknek egy külön számlára, aztán majd megkapja, ha egyetemre megy. Szerintetek ez korrekt, vagy inkább ne szóljak ebbe bele?



2014. márc. 27. 12:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%

szerintem a javaslatod korrekt...

miért fizet ennyit?

ilyen magas a fizetése, és abból a %-os meghatározás ennyi, vagy ennyiben egyeztek meg anno, vagy csak emelkedett a fizuja?


(persze ha nem lenne, nem tudnátok fizetni, de szerintem érted mire gondolok:))


de ha papíron ennyit rögzítettek (bíróság..) akkor hivatlatalos útón kell a csökkentést kérni

150E ből mi ketten megélünk, autót tartunk fenn, persze gondolom más színvonal, de csak a gyerekre plusz ennyit fizetni nagyon sok

2014. márc. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ne szólj bele, főleg ne így. Én sokallom a 150 ezret, de lehet, h a férjed megteheti, h ennyit fizessen, talán a volt feleségnek is fizet, van ilyen is, ha valaki mondjuk ocsmány módon lép le és a feleség nem tudja tartani az addigi színvonalat, én ismerek ilyet, nemcsak a gyereknek fizeti azt a gyerektartást. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nálatok is ez van. Viszont szerintem ez az ő dolguk, legfeljebb vesd fel a témát a férjednél, de csak óvatosan, ne legyél a szemétkedő új feleség.
2014. márc. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

A bíróság papíron 30ezret állapított meg, csak az évek során valahogy így alakult, erre a 150ezerre állt be a rendszer. :)

Ezzel önmagában nincs is gondom, csak jelenleg kb úgy néz ki a helyzet, hogy mi tartjuk el a volt feleséget, aki pedagógusként 130ezer nettót keres, vagyis a gyerektartás több mint a fizetése.

És mondom, nem a gyerektől sajnálom, de nehogy már az ex a mi (nem a páromé, hanem a közös) pénzünkből járjon hetente műkörmöshöz, vásárolgatni, stb.

2014. márc. 27. 13:06
 4/33 anonim ***** válasza:
48%
Én a párod helyében 30at adtam volna a gyereknek, a többit egy számlára gyűjtöttem volna. És ha a gyerek valaki drágább dolgot szeretne (bicaj, laptop) akkor az ő pénzéből vehetne magának egyet.
2014. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
52%

Az igen! Én két gyerekre kapok 30.000 Ft-ot! Nem panaszkodom, de ha a gyerekeknek kell segédeszközöket venni (pl. gyógyászati segédeszközök, szemüveg, stb... amit esetleg a tb nem támogat) édes kevés. A 150.000 Ft-ot viszont irreálisnak tartom. Valóban legalább a fele összeget megérné félretenni. Viszont ebbe nehéz beleszólni. A bíróság dönt ebben, amivel kapcsolatban fellebbezni lehet, természetesen a gyermek érdekeit szem előtt tartva. Az, hogy beleszólj-e? Lehet egy elég erős konfliktus-forrás is, hiába jó a szándék! Egyébként meg lehet próbálni! Csak - szerintem - ne úgy kezd a mondókádat, hogy alapból megmondod, piszok sokat fizettek a gyerekre, mert ez így bukta! Inkább mondd el úgy, mint lehetőséget, próbálkozz rávezetni, mintha ő találta volna ki - ez lesz a nehéz, de a gyerek érdekeit kell előtérbe helyezni - és bizony akkor nem csúnya dolog ez a női rafinéria.

Sok sikert!

2014. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem tudom, én pont fordítva gondolkodom, mint te, a 150 ezret sokallnám én is, kevesebbet adnék, de neked nem az összeggel van bajod, hanem azzal, hogy a volt feleségnek is jut belőle, akinek viszont tényleg alacsony a fizetése. De ha már így akarod, szerintem csökkentsétek le mondjuk százra, a maradékot tegyétek a gyereknek a számlára, de ne mondjátok ezt a számla dolgot a volt feleségnek, mert mondjuk engem az ő helyében ez igencsak dühítene, főleg úgy, h te vezényelsz a háttérből.
2014. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%
azta az egy fizetés.
2014. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Igazából a nagyobb volumenű dolgokat, ami kell a gyereknek, pl új ruhák, új bútor, bicikli, stb általában mi fizetjük, és nem azért, mert anyuka kéri, hanem mert mi jobban megengedhetjük magunknak, mint ő.


És igen, igazatok van abban, hogy nekem az fáj, hogy ebből a havi 150ből az anyukának is jut. Úgy gondolom, bőven elég segítség, ha a nagyobb kiadások terhét levesszük a válláról. Plusz a lakás, amiben lakik, anno hitelre lett vásárolva, kettőjük nevén van, de a teljes törlesztést a férjem fizeti.

2014. márc. 27. 13:19
 9/33 anonim ***** válasza:
48%
Akkor a férjed keres legalább egy millát és még nagyvonalú is, ha meg ennyire sok pénze van, akkor nem mindegy neked, hogy hova teszi a pénzét, gondolom ti se éheztek és a gyereknek is mindent meg tud venni majd később is.
2014. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
53%
Először is leszögezném: szerintem is sok! De: csak két hetente hétvégén van nálatok a gyerek vagy a hétköznapokon is besegítetek? Mert pl. ha anyuka hozza-viszi suliba, különórákra,stb... nem nagyon tud mellette másodállást vállalni hogy több fizuja legyen. Én is túlzásnak tartom ezt az összeget, de a csökkentést úgy érezném jogosnak, hogyha átvállaljátok h suli után ti mentek mindig a gyerekért,viszitek különórákra stb., amíg ő tud pl. magántanítványokat fogadni és plusz keresetre szert tenni. A férjed amikor mondjuk este 6-7-ig dolgozik, addig az ex a gyerekkel van és esélye sincs neki is túlórázni v másodállást vállalni. De persze ez is csak egy nézőpont/kérdés, lehet pl. van a képben nagymama is aki segít neki.
2014. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!