Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltam, szeretném ha a 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam, szeretném ha a 2 kiskorú gyermekem az én családi nevemet viselhetné. Megléphetem-e a névváltoztatást az apa tudta nélkül? Van beleszólási joga?

Figyelt kérdés
Gyerektartást fizet, a 4 évest 2hetente elviszi hétvégére, a picire nem kíváncsi...
2008. júl. 26. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lépheted meg. Van beleszólási joga.
2008. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben van beleszólási joga, hogy a felügyeleti joga megmaradt az apának. Én pedig vélelmezem, hogy a válás során a közös felügyeletet nem szüntette meg a bíróság (ez függetlenül attól, hogy kinél él a gyerek), így az apa a gyerek minden olyan kérdésébe jogosult beleszólni, amely "nagy kaliberű", legyen az névváltoztatás vagy iskolaválasztás.

Tehát az apa tudta nélkül ugyan meglépheted a névváltoztatási kérelmet, de azt az első ajtó utasítják el az apa beleegyező nyilatkozatának hiánya miatt.

2008. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos az apa beleegyezése nélkül nem változtathatod nem a gyerekek nevét. Szinte röhej, de attól függetlenül, hogy elváltatok, és te vagy a gyerekek hivatalos gondozója, nem dönthetsz ilyen ügyekben egyedül. Nekem pl. 16 éves koromig azért nem volt útlevelem, mert apám egyszerűen nem járult hozzá, bár a hivatalos gondozóm az anyám volt, apám pedig évente kb. kétszer látott engem fél órákra, a gyerektartást meg hol fizette, hol nem... Sajnos ilyen a magyar jogrend.
2008. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet!

Most csináltuk meg az apasági nyilatkozatot, mert nem vagyunk házasok, hogy a gyermek az apja nevét kaphassa, és ekkor megkérdeztem, mivel mondták,hogy így az apának ugyanazok lesznek a jogai , mint házasság esetén, szóval megkérdeztem mit jelent..azt mondták, hogy a név visszavonhatatlan, csak a gyermek 18 éves kora után módosíthatja, vagy ha az apa bíróság előtt lemond róla.

2008. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak akkor kerülhet le az apa nevéröl a gyermek, ha az teljesen lemond róla (láthatás, felügyelet, gyerektartás). Magyarul, ameddig valamilyen kapcsolatot szeretne fenn tartani a gyermekkel, nem fogja a bíróság engedni a névváltoztatást.
2008. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De lemondani sem tud egyszerűen a gyerekről.
2008. júl. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A válaszokban a szezon a fazonnal keveredik. A névváltoztatást - kiskorú esetében - , a Családjogi Törvény értelmében a két szülőnek kell kérni. Amennyiben az apa nem fellelhető a gyámhatóság pótolhatja az aláírását. Ha nem járul hozzá az apa a névváltztatáshoz, csak a 18. életévét betöltve tud nevet váltotatni a gyermek.

Ha hozzájárul az apa hogy megváltozzon a gyermeke neve,az nem azt jelenti, hogy lemond róla, attól még vérszerinti apaként szerepel az anyakönyvben, anyakönyvi kivonatban, csak a gyermek családi neve lesz az anyáé. Egyébként egy gyermeknek nem kötelező az apa családi nevét viselnie. Megállapodás alapján a házasságon kívül született gyermek is és a házasságból született gyermek is viselheti az anya nevét. Utóbbi esetben csak akkor, ha a feleség megtartotta a születési nevét.

Lakóhely szerint illetékes anyakönyvvezetőnél kell benyújtani a kérelmet formanyomtatványon, személyesen, mindkét szülőnek meg kell jelenni. Tízer Ft. az illetéke. Az IRM Anyakönyvi osztálya dönt a névváltoztatási ügyekben.

2008. aug. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!