Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

A férfi és a nő elváltak. A gyerek (általános iskolás) az anyjánál lakik. Mivel a férfi keresete lényegesen több, mint a nőé, annak idején úgy döntöttek, hogy a férfi költözik, a nő pedig marad. A gyerek, aki a nőnél lakik, maximum 10 percet kell hogy gyalogoljon az iskoláig, ezért az apja nem akarja addig mozgatni onnan, amíg általános iskolás. Ha már gimnazista lesz, akkor így is, úgy is utaznia kell, bárhol lakik is, ezért akkor már lakhat néha az apjánál is.

Viszont vannak olyan napok a héten, amikor az anyuka egész éjszaka az új párjával van, nála is alszik, és csak másnap megy haza. Az apuka ilyenkor nem akarja, hogy a lánya egyedül legyen otthon egész éjszaka, így ilyenkor felmegy a régi lakásba és ott is alszik (mivel az anyuka nem alszik otthon). Azért nem viszi magához az apuka ezeken a napokon a lányát, mert ő jóval messzebb lakik, így a lányának másnap sokat kéne utazni az iskolába, és korán kéne kelnie. És rángatni sem szeretné őt ide-oda.

Viszont ha a lány már gimnazista lesz, akkor biztos, hogy hol az egyik, hol a másik szülőjénél fog lakni, mert a gimnáziumot egyik helyről sem fogja elérni 10 perces gyaloglással, tehát bárhol is lakik, utaznia kell.

Természetesen megint csak más helyzet, ha az apuka időközben talál valakit, akivel összeköltözik, mert akkor nyilván nem fog néhány éjszakát a régi lakásban tölteni, és nem hagyja ott az új partnerét pár éjszakára sem.


2014. máj. 12. 15:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ha hétvégéken alszik az anyuka az új párjánál, akkor az apuka viszi magához a gyereket, hiszen hétvégén nincs iskola. Az előbb leírt helyzet csak hétköznapokon áll fenn.
2014. máj. 12. 15:28
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Nekem elég hülyeségnek hangzik. Az anyának vagy legyen új párja felvállalva a gyerek előtt vagy ne legyen. Ez a néha napján lelépek szerintem elég gusztustalan.
2014. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem teljen rendjén van, anyukának is kell néha pasizni és apuka rendes, mert részt vállal a gyerek életében, normálisan megoldották a dolgot, és ha a kislánynak is megfelel így, akkor pláne.
2014. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb lenne, ha a pár aludna anyukánál. Így mindenki maradhatna a megszokott helyén. Nem tudom, mi az oka, hogy nem így van. Van valami akadálya?

És hány éves a gyerek? Ha már nagyobb, pl. 7-es, 8-os, szerintem egy-egy éjszakát simán otthon maradhat egyedül.

2014. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom hogy ez egy teljes korrekt megállapodásnak tűnik. Ha az anya esetleg kényelmetlennek érzi azt, hogy az apa náluk otthonosan alszik is, amikor ő barátjánál van, akkor meg gondoljon bele, hogy otthagytak neki nagyvonalúan egy lakást.
2014. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem gondolok erről, nem is értem a kérdést. Ha mindenkinek jó akkor mi ebbe a probléma. Anyukának nyilván jó kimozdulni kicsit, apukának megint jó, mert a lányával lehet, a lánynak is gondolom jó mert a saját kis szobájában van a saját apjával, az új pasit meg nem zavarja hogy a jelenlegi párjához az ex férj fel járkál akkor mindenki happy. Itt leginkább szerintem az új párt zavarhatja a dolog, nem ő vagy véletlenül? :)
2014. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem korrekt.
2014. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkét szülő helyében azt választanám, hogy a gyerek menjen az apjához az említett éjszakákra. Nem kell burokban növeszteni, egyszer-egyszer kibirja a hosszabb utat. Van olyan gyerek, aki minden nap éveken keresztül sokat utazik. Nem tartom egészségesnek, hogy az apa visszajár éjszakákra az anya lakására.
2014. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!