Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hallottatok-e már olyanról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hallottatok-e már olyanról, hogy válás után a szülők csak azért nem költöznek szét, hogy a gyereknek ne kelljen folyamatosan vándorolgatnia egyiküktől a másikukhoz?

Figyelt kérdés

Mindkét szülő ugyanúgy igényt tart a gyerekre, tehát ha szétköltöznének, egyszer itt lenne, egyszer ott. Viszont egyelőre nem szeretnék, ha a gyereknek két lakhelye lenne, és folyamatosan cuccolgatnia kéne egyik lakásból a másikba, ezért egyelőre nem költöztek szét. A szülők egymástól már nem akarnak semmit, mindkettőnek van új párja, egymás magánéletébe nem szólnak bele, és otthon csak ritkán találkoznak, mivel napközben dolgoznak, este pedig amikor a nő találkozik az új partnerével, akkor a férfi van a gyerekkel, amikor pedig a férfi találkozik az új barátnőjével, akkor pedig az anya van a gyerekkel. Egyedül hagyni késő estére-éjszakára nem akarják a gyereket (bár a gyerek már nem kicsi, de akkor sem szeretnék magára hagyni), így mindig az van vele otthon, aki éppen nem randizik.

Persze más lenne a helyzet, hogy ha az egyikük úgy döntene, hogy hozzáköltözik az új partneréhez, de amíg ez nem történik meg, addig nem hinném, hogy bármelyikük is költözni akarna.


2014. máj. 27. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez totalis hulyeseg. Szegeny gyereket meg jobban osszezavarjatok! A birosag kinek itelte a gyereket?
2014. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan épeszű ember, aki sokáig eltűrné, hogy a párja a volt férjével/feleségével él uszkve családként egy fedél alatt.

Ilyen körülmények között a válásnak semmi értelme, de a szülők se normálisak, hogy a gyerek "jóléte" miatt lemondanak a saját életükről - mellesleg, ha elváltak, nyilván nem azért történt, mert olyan jól megértik egymást. Mennyiben jó az a gyereknek, hogy továbbra is azt látja-hallja, hogy a szülei egymást marják, vagy esetleg keresztülnéznek egymáson a közös konyhában?

Röhejes ötlet.

2014. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan az összhang én ezt nem tartom butaságnak. Ez sem rosszabb, mint vasárnapi apukának lenni. Az élet nagy színház. Barátnőmék egy portán laknak külön házban új párokkal és a gyerekekre (van már az új kapcsolatból) felváltva vigyáznak.
2014. máj. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a szülők kényelme itt a fontos. A gyereknek családmintát adunk át. Ez milyen családminta? Egymás hegyén-hátán. Nem tetszik. Egy közelben levő albérlet a megoldás. De külön. Nem kell hazavágni a gyereket ennél jobban. Milyen érzés lenne anyát és apát egy fedél alatt más emberekkel látni? Mert elkerülhetetlen egy normális kapcsolatban, hogy előbb-utóbb előkerülnek az új társak. Beteges dolog lenne ezt a gyerek mellett csinálni. Tartani kell a határokat, az ő érdekében is.
2014. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szomszédaim története:


Míg házasok voltak, odáig jutottak, hogy már fojtogatták egymást . Elváltak, de együtt maradtak. Ennek sok éve már, azóta úgy élnek, mintha fiatal házasok lennének. Ölelgetik, csókolgatják egymást.


Hogy miért nem ment a házasságban és miért megy most senki nem tudja, talán még ők sem.

2014. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan megoldásról is hallottam, hogy mindkét szülő keresett másik lakást és hetenként felváltva mentek vissza a közös lakásba a gyerekhez. Így mindketten nevelték, de a gyereknek nem kellett hurcolkodnia.
2014. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én hallottam már ilyet
2014. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!