Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a volt ferjem nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt ferjem nem akar gyerektartast fizetni megteheti-e az alabbiak miatt?

Figyelt kérdés

Hazassagunk alatt kaptam ajandekba egy telefont elofizetessel. En gyesen voltam, az o fizetesebol fizettuk. Ugy alakult a helyzetunk, hogy nem tudtunk 3 havi szamlat kifizetni, felmondtak a szerzodest es atadtak vegrehajto irodanak. Errol 2 evig semmilyen papir se jott, kozben elvaltunk. Valoszinuleg kaphatott fizetesi meghagyast amire nem reagalt. Most a fizetese felet tiltjak neki.

Erre hivatkozva 3 honapja egyaltalan nem fizet gyerektartast ami ugy gondolom nem korrekt a gyerekkel szemben. Hazudozik hogy fog, aztan eltunik mint szurke szamar a kodben. Szeretnem letiltani a fizetesebol de fenyegetozott hogy az egesz telefonos tartozast ram veri es ujratargyaltatja. Ami ugyancsak nem fair szerintem mert még 20%-ot sem fizet, raadasul 8 honapos terhes vagyok.

Igy kerheti hogy ne kelljen fizetnie?


2014. jún. 13. 14:02
1 2
 1/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
92%
Miért a h*lyék szaporodnak??
2014. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
a gyámhivatal fél évi nem-fizetés esetén szólítja fel az apát, szóval ha egy évbe kétszer háromszor fizet csak, a gyámhivatalt nem érdekli a dolog
2014. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De van rendes fizetese, amibol tudnam tiltani. Es o ezt nem akarja. Ezert fenyegetozik, hogy ne merjem megtenni mert akkor ez lesz. Es nem tudom ujratargyaltathatja-e hogy erre hivatkozva hivatalosan se kelljen fizetnie.
2014. jún. 13. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem teheti meg. A gyermektartást fizetnie kell.

Azért a gyerekeket sajnálom. A telefonszámlát sem tudod kifizetni, de nemsokára újra szülsz.

2014. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Mekkora számla volt az, hogy hónapokig tiltják a fizetése felét???! Még ha a kamatokat és behajtó cég díját hozzávesszük akkor is durva lehet. Az előfizetést közösen nem fizettétek, így közösen illene rendezni (jogilag nem tudom hogy van pontosan, de erkölcsileg így lenne helyes)... Az jobb lenne amúgy ha fizetné a gyerektartást és közben követelné a számla miatti pénz felét, és akkor adhatnád neki egyből egyösszegben vissza? (Annak pedig semmi köze az ügyhöz, hogy terhes vagy, hacsak nem az extől van ez a gyerek is. Mire bíróságra kerülne az ügy, úgyis megszületik, még vissza mehetsz addigra dolgozni.)
2014. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

"Ugy alakult a helyzetunk, hogy nem tudtunk 3 havi szamlat kifizetni"


Talán nem kellett volna annyit csacsogni telefonon és akkor most nem lenne ilyen helyzet. Ha nem kéne utánad fizetnie, akkor tudna tartásdíjat fizetni, de ez a bonyolult logikai lánc elkerüli a figyelmedet.

2014. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jo par evvel ezelott volt, akkor csak gyest kaptam. Meg mint mondtam a telefon ajandek volt. Par honapja megegyeztunk hogy a felet fizeti a gyerektartasnak, a masik fele megy a torlesztesbe. ebbol eltelt par honap hogy igy adott. Az fedezte az akkori telefonszamla koltseget. De 3 honapja semmit nem fizet. Nem gondolom hogy a sajat ajandekomat nekem kellene kifizetnem. Ha mindenkivel ezt csinaltam volna akinek ajandekot adtam, mar milliomos lennek... Ez regi tortenet azota dolgoztam is meg uj parom van stb. es szerintem attol meg kotelessege fizetni hiszen az o gyereke, arrol nem a gyerek tehet hogy anno kaptam egy ajandekot. Es igy se kertem sokat valasnal, nem 70-80 ezreket ahogy itt sokszor olvasom.
2014. jún. 13. 16:53
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
A gyerektartás mindent felül ír, akkor is fizetnie kell, ha null forintja maradna. Tiltasd le, ha beperel az adósság felét hajthatja be rajtad maximum mivel vagyonközösség volt akkor.
2014. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

"Jo par evvel ezelott volt, akkor csak gyest kaptam."

"raadasul 8 honapos terhes vagyok"


Egy tel.számla is gondot okoz, de azért szülöd nyakra-főre a gyerekeket!!

Hányadiknál tartasz??

2014. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Hiába volt ajándék a telefon, te csacsogtál rajta annyit, hogy nem bírtátok kifizetni. Megkaptátok az első nagy számlát és még 2 hónapig nyugodtan dumcsizgattál amíg meg nem szüntették a szerződést. Az lett volna a megoldás hogy már első hónap után bemész, részletfizetést kérsz és a következő hónapokban nem használod csak az alapdíj értékéig, amíg ki nem tudjátok fizetni. Nem barátnőkkel, hanem férjeddel kellett volna többet beszélgetni.
2014. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!