Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Testvér kérhet láthatást? Mik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Testvér kérhet láthatást? Mik a jogaim?

Figyelt kérdés
Édesapám és élettársa elváltak, és azóta nem engedi az anyja, hogy találkozzunk a tesómmal. Én 25 éves vagyok, ő 13. 200 kmre lakunk egymástól, így titokban sajnos nem tudunk.
2014. júl. 16. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Nem, a testvérnek nem jár láthatás.


Viszont te már felnött vagy, neked nem mondhatja meg, hogy mit tehetsz, és mit nem.

2014. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

azért én nem vennék mérget arra h nem kérhet láthatást


szerintem menj be egy ingyenes jogi napra a bíróságra és kérdezz rá

2014. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első butaságot beszélsz.

Ha nem értesz valamihez, akkor inkább maradj csendben kérlek.


CSJT: [link]


4:179. § [Kapcsolattartásra jogosult más hozzátartozók]


(1) A kapcsolattartásra a nagyszülő, a testvér és – ha a szülő és a nagyszülő nem él vagy a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy a kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja – a gyermek szülőjének testvére és szülőjének házastársa is jogosult.

2014. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
ő akkor csak a féltestvéred, nem?
2014. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Miért nem kéred apukád segítségét? Neki jár a láthatás (minimum minden második hétvége és minden szünidő és ünnep fele), olyankor te is tudnál a testvéreddel találkozni.


Lábjegyzet egy hozzászólónak: nincs olyan hogy féltestvér, csak testvér.

2014. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
GTA: a te hiányos tudásodról nem én tehetek. De a jövőben inkább nézz utána dolgoknak, mielőtt leírod, hogy nem is létezik. A kérdezőnek és a kérdésben említett másik gyereknek csak az apja közös, az anyjuk nem. Ezt nevezik féltestvérnek.
2014. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A köznyelvben lehet, hogy létezik a féltestvér fogalma, de jogilag nem tesznek különbséget a testvérek között...
2014. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, beszéltem ügyvéddel, lehet kérni láthatást, de szerencsére nem volt rá szükség. Amint felhoztam az anyukának a bíróságot rögtön nem volt semmi baja a dologgal.
2014. júl. 28. 09:57
 9/9 anonim ***** válasza:

szuper!

Tök jó, hogy megoldódott!! :)

2014. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!