Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek tönkreteheti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tönkreteheti a kapcsolatot, ha a párotok anyukája nagyon beteg, es ez miatt szinte nem is szeretkeztek? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon sajnálom ami anyosommal törtenik,de a parom annyira ezzel foglalkozik,hogy teljesen elhidegültünk egymástól.Már minden apró dolgon veszekszünk,es szinte nincs együttlet.A parom szinte minden nap kap valami rossz hirt az anyja állapotáról es olyankor magába zuhan.En vigasztalom es tamogatom a bánatában,de már kezdek ebbe belefáradni lelkileg.Teljesen kimerültem az állandó szomorúságtól.Ez az állapot 2012 októbere óta tart.Teljesen felörölte a kapcsolatunkat ez a szomorú dolog,de nem akarom ,hogy vége legyen,mert szeretem a páromat,de magamat is szeretem,és vágyom már arra is,hogy velem legyen testileg és lelkileg is,és nem csak a támasza akarok lenni,hanem a szerelme akit kíván.
2014. szept. 13. 00:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Légy megértő es türelmes . En átmentem azon amin a párod megy most. Hidd el nem kívánom senkinek ezt. Ha tenyleg szereted értsd meg őt! Tudom hogy neked is Rossz de képzeld magad az o helyébe .
2014. szept. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Megpróbálok türelmes lenni.Én egyébként mindenben támogatom őt,csak a sok veszekedés ami mostanában folyik közöttünk,szerintem ez miatt van,mert az a sok feszültség ami felhalmozódott bennünk nem tudjuk kiengedni magunkból.Nálatok is ilyen problémák voltak a pároddal?
2014. szept. 13. 00:42
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Az en anyukám 2 évig harcolt. Nagyon nehéz időszak volt ez mindenkinek, hat meg neki. Sajnos elment. A férjem egész ido alatt mellettem volt, támogatott amiért nagyon halas vagyok neki. Iszonyat nehéz lehetett velem, ideg roncs voltam , mindenért veszekedtem. Aztán az ido segített rajtam. Hal isten a kapcsolatunk ezt a nehéz időszakot is ki bírta . Kívanom hogy szerelmetek legyen elég eros ahhoz hogy ezt kibirjatok.
2014. szept. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Ha ezt túléli a kapcsolatotok, akkor bármit.

Ha szereted, a társad mellett maradsz... hisz ezért kötöttétek össze az életeteket. Nem is értem miért fordul meg a fejedben ez. Vagy csak jóban vagy vele, rosszban nem? Sajnos az életben előfordul, hogy párszor a padlóra kerül az ember, ilyenkor a társa van ott támasznak. Te is kerülhetsz padlóra, remélem ő kitartóbb lesz.

2014. szept. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Párom apukája alzheimeres volt (agysorvadás), együtt éltünk vele és a végén már nemcsak azt nem tudta hogy hol van hanem hogy mi kik vagyunk. Utolsó évben már tájékozódni se tudott még a házban sem és állandóan megkellett nemi mutatni hol a wc, hol kell aludni... stb és éjszaka állandóan felkelt hogy ő megy haza. Nem hogy szeretkezni nem tudtunk, de még aludni se nagyon, sose tudtuk mi lesz.

Nem volt egyszerű de átvészeltük mert támogattuk egymást és tartottuk a lelket a másikban. Azóta a szexuális életünk is helyreállt, minden olyan mint a kapcsolatunk elején.

A ti helyzetetek más és szerintem egyszerűbb is, szóval nagy hülyeség lenne ha elhagynád csak azért mert szomorú. Beszélgessetek sokat, házha attól megkönnyebbül és próbàldvalahogy kizökkenteni néha a bánatából valami programmal vagy egyébbel, hogy ne otthon gubbasszon és állandóan az anyjára gondoljon.

2014. szept. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
A libidó érzékeny jószág,elég neki egy kis stressz és már sehol nincs.Ez tapasztalat.Ezt az időszakot túl kell élni.Remélem nem hangoztatod,lépten nyomon,hogy mikor lesz már szex,mert ez biztos,hogy még jobban tönkre vágja a kapcsolatotokat,érzéketlenségre utal.Most csak annyit tudsz tenni,hogy mellette állsz lelkileg,most nem a nő-férfi kapcsolat legyen a domináns,hanem inkább a mély barátság.
2014. szept. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem teheti tönkre, hiszen megfogadtátok, hogy jóban rosszban! Járjatok el közösen sportolni, hogy levezessétek a feszültséget. Kitartás! Ez az állapot sem fog örökké tartani!
2014. szept. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%

2 éve tart az állapot, és nem a gyereke beteg, hanem az anyja.

valahol el kell tudni fogadni, hogy a szülő hamarabb meghal.

ez a normális, az élet rendje.

én nem gondolom, hogy elfogadható, ha a férfi 2 éve elhanyagolja a feleségét (és még tovább szándékozik így tenni), ha az anyja beteg.

nem építi a jövőt, mert neki a gyerekszerep áll az élete központjában.

ez terápiára szoruló viselkedés.


szerintem nagyon durva, amit csinál veled a férjed, kérdező.

meg lehet érteni a szomorúságot, de akkor nem, ha emiatt évekig elhanyagolja az ember a társát.

én megpróbálnám megoldani, de ha nem megy, én nem maradnék vele.

a jóban-rosszban az azt is jelenti, hogy a másik fél is tesz erőfeszítéseket, nem csak az egyiknek kell a végtelenségig alkalmazkodni.

2014. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

A halál hozzátartozik az élethez ha tetszik ha nem és sajnos sok esetben betegség előzi azt meg. Tényleg nagyon fájdalmas ha valakinek ezt végig kell néznie, pláne ha közeli hozzátartozójáról van szó. Biztos igénybe veszi az embert lelkileg is meg testileg is. Azonban azt gondolom, hogy ez az állapot nem tarthat tartósan 2 évig. Egyszerűen vannak benne hullámvölgyek (akárcsak az anyukájánál is vannak jobb és rosszabb napok), tehát olyan nincs hogy valaki emiatt két évig nem akar szerelmeskedni, illetve hogy valaki emiatt két évig elhanyagolja a saját életét, a feleségét. Aggódik az anyja miatt de a házassága és a felesége miatt nem aggódik?

Jogos a kérdésed és jogos a változtatni akarásod. Próbáld meg kizökkenteni ebből az állapotból mert már két éve gyászolja a még élő édesanyját. Esetleg szervezz egy kirándulós vagy fürdős hétvégét valahol távol tőletek, talán ott ki tud kapcsolni. Gyengéden, türelmesen de muszáj megértetni vele, hogy ez így nem jó. Van aki 5-10 évig is elvegetál nagyon komoly betegséggel. Ha az édesanyjánál is több évig elhúzódik még ez akkor addig nem fogtok élni és szerelmeskedni?

2014. szept. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

de itt nem csak ez a baj.

hiszen ha teszem azt, meghal az anyja, akkor meg gyászolni fogja egy vagy két vagy tíz évig.

aztán (közben) talán valamelyik másik családtagja lesz beteg...

ez egy olyan játék, amit egy életen át lehet játszani, mert indokot mindig fog arra találni, hogy letargiában legyen.

ez ilyen súlyos esetben nem a körülményeken múlik, hanem az illető emberen.

a kérdezőn csak az múlik, hogy hajlandó-e ehhez további évekig, évtizedekig asszisztálni. szerintem már így is túl türelmes volt.

2014. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!