Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben kérhetem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben kérhetem a gyerektartás összegének emelését/módosítását vagy el fognak utasítani (novemberben lett utoljára módosítva)?

Figyelt kérdés

2 gyermekünk van. 2013-ban a férjem kérte a csökkentést, mert kevesebb lett a jövedelme, ezt meg is ítéltek neki, havi 15000Ft lett gyermekenként.

Idén vált el a második feleségétől és most zárult le a gyermekelhelyezés. A hölgynek illetve a 2 közös gyermeküknek pedig megítélték a fix összegű 2*35000Ft-os gyerektartást.


Ez így teljesen jól van? Nem ugyanannyi jár minden gyermekének? Nem kellett volna a mi gyermekeink után járó összeget is módosítani vagy ezt nekem külön kell kérnem?


2014. okt. 19. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ha kérnél te is emelést, akkor nem azt érnéd el, hogy neked megemelik, hanem max, hogy a másik nőnek lecsökkentik. Fizetése max 50%-át vonhatják gyerekekre, ami azt jelenti, hogy ha te is 35-öt kapnál/gyerek, meg a nő is, akkor összesen 140.000 Ft gyerektartást fizetne havonta. Ez csak akkor törvényes, ha a fizetése legalább 280.000 Ft havonta. Ha ennél kevesebb, akkor veszik a fizetése felét, azt osztják 4 fele, és ha ez kevesebb, mint 35 akkor a másik nőnek fognak csökkenteni. Emelést már szerintem nem nagyon fogsz kapni (kivéve ha az exférj tényleg extra jól keres és a fizetése 300e közeli). Nem azt mondom, hogy így igazságos, ahogy most van, de max a másik 2 gyerekét fogják csökkenteni, tied növelésére nem sok az esély.... :/
2014. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem. 2 évenként lehet újratárgyalni a gyerektartás összegét.


"Két éven belül pedig a megváltoztatást csak akkor lehet kérni, ha az a felek kiskorú gyermekének érdekét szolgálja, illetve, ha a körülmények változása folytán a megállapodás valamelyik fél érdekét súlyosan sérti."


A gyerektartás összege nem csak az apa jövedelmétől függ, hanem az anya bevételétől és a gyerekek körülményeitől is (pl. több jár egy fogyatékossággal élő vagy egyéb módon hátrányos helyzetű, tartós beteg gyereknek). Ennyi infó alapján nem tudjuk megítélni, hogy jogos-e a magasabb összeg a második feleség gyerekeinek.

2014. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Én azt gyanítom, hogy a mostani felállás a fizetése fele, így ha csökkentik a másik gyerektartást, akkor a kérdező gyermekeinek nőnie kellene. 35e/gyerek gyerektartás amúgy is rengeteg..
2014. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy lenne igazságos, ha mindegyik gyerek ugyanannyit kapna.

Nyilván az ő tárgyalásukkor a te ügyedet nem vizsgálták.

Szerintem ezt neked kell intézni. Elég nagy a különbség 35 és 15 ezer között, úgyhogy nekem biztos nem esne jól.

2014. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

# 1/4


Ha a 2x15 ezer meg a 2x35 ezer teszi ki a 50%-kát és a 2x35 ezret lecsökkentik akkor a 2x15 ezer igenis nőni fog.

Fizetése 50%-kát kell négy gyerekre elosztani.

2014. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gőzöm sincs, most mennyit keres.

A második feleségének saját cége van. Amikor a csökkentést kérte, pont az volt az indok, hogy gyakorlatilag a felesége tartja el, mert van egy befuccsoló vállalkozása amiben csak a hitel havi 200E környéki + a mi közös hitelünk fele, a fizetése meg nagyon alacsony...

Szerencsére egyik gyerkőc sem beteg. Mi albérletben lakunk, most az exem is albérletbe költözött, az új exfelesége pedig maradt a gyerekekkel a saját házában.

2014. okt. 19. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:

" + a mi közös hitelünk fele,"


Vagyis akkor nektek nem csak a 2x 15ezret fizeti, hanem a közös hitelt is?! Nem??

2014. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fizetése felét kell 4 felé osszák, így több jár nektek, kevesebb a 2 "családnak", ha kevés a fizetése, vagy olyanok a papírjai. Sajnos a 35 sem túl sok, de én mindenképp próbálkoznék, mert a gyerekek pénze!
2014. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!