Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azzal a kerdesel irok ide ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azzal a kerdesel irok ide ha nem valtunk el egyik fel se adta be meg a valast, kovetelheto a gyerek t? 4HONAPJA KULON ELUNK O MAGYARba EN Kulfoldon. Adtam fell93000ft de most nem tudok nincs melom ha nem fizetek borton jar erte?

Figyelt kérdés

2014. nov. 5. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy magyarba????
2014. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

ha jól értem nem váltatok el ... tehát nincs bíróság által megállapított gyerektartás-fizetési kötelezettséged


külföldön élsz, de nincs munkád, így nem tudsz pénzt küldeni a családnak


nem zárnak börtönbe, nem kapsz semmilyen büntetést

2014. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
70 80 eurot kevesli 3 magunkal elunk kinnt 1200euros fizetesbol a baratnom melozik csak az alberlet 750euro.allandoan fenyeget apeh rendorseg stb.
2014. nov. 5. 12:13
 4/12 anonim ***** válasza:

"Magyarországon"

olyan szó nincs, hogy "magyarba".

2014. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hiába fenyegetőzik mert míg nincs hivatalos bírósági végzés a válásról és a gyerektartás összegéről addig nem tud mit csinálni.

Ráadásul az is nehezítené egy apeh vagy rendőrségi ügyet hogy külföldön élsz. Ez így már bonyolult.


Mindettől függetlenül próbálj mielőbb munkát találni és azért utalni a gyerektartást mert az a gyerekednek jár.

Nem kell többet 10-15 ezer forintnál. Majd ha meglesz a válás ott majd úgyis kimondják hogy a fizetésed hány százalékát vagy min.mennyit.

2014. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

Ha jól értem akkor te leléptél, éled világodat egy új nővel és gondolom egy új gyerekkel, asszonyt meg hagyod, hogy boldoguljon, ahogy tud?

Amíg házasságban éltek, gondolom jogilag nem nagyon van miért követelőznie. Feltételezhetően igyekszik minél előbb elválni, és bevasalni rajtad a gyerektartást.

2014. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem követelhető, mivel nincs bírósági végzés az összegről. Ami amúgy a gyermek ellátási összegének kb a fele szokott lenni, ritkán több 25-30e nél. Mert csak a gyerek költségeinek a felét kell fizetni, nem pedig anyukájét, az mér feleség tartásdíj lenne, sokan összekeverik és hajmeresztő összegekre gondolnak. Pl egyik ismerősöm majdnem havi 500e et keres és amikor váltak felesége azt hitte majd a felét megkapja.. Miért kapná meg? Miért járna neki egy másik ember fizetésének a fle? Azért is hívják gyerektartásnak mert a gyerek keletkező költségeinek kell csak a felét viselni. Ami itthon mondjuk ovi+kaja+néha ruha ami kell ilyesmi . Általában a bíróság 25-30 e körül szokta megítélni, mert annak a duplája olyan 60e már elég kell hogy a ygerek sajáét költségét fedezze, a másik 30at meg anya adja bele.
2014. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak halkan mondom hogy az én exférjem 10 ezer ft-ot ad havonta gyerwktartásként. A bíróság ezt az összeget ítélte... fizetésének a 10%-a vagy min.10 ezer.

na a 10 ezer az épp elég az iskolai étkezésére és havi 2 matek különórára. Semmi másban nem segít se ruhát nem vesz neki semmilyen gyerekkel kapcsolatos költségbe nem száll be. Letudja a 10 ezret aztán szerinte el van intézve... a gyerekre sem kiváncsi...:-(

2014. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Koltozz olcsobb alberletbe es keress munkat aztan kuldj neki a maagyar minimumot 10-15 ezer ft megfelelo osszeget.;

Amig nem adja be a valast addig oruljon ha valamit iss kuldesz.Ez a torveny.

Szerintem 35 eu ki tudsz szoritani nem?

2014. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
en probaltam egyezkedni velle hogy nem dolgozom segitem a gyereket havi x osszegel de azert mindenek van hatara mikor legutoljara fell adtam azt irta kevesli a penzt´.igen mert nem akar elmeni dolgozni es mikor ki jottem ide hagytam ott a kozos szamlan penzt magyaran modva semmi nelkul jottem ki en nem az igazamat keresem se azt hogy a gyerek igya meg a levet de tulzasba ne essen
2014. nov. 5. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!