Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miket kell átadni láthatáskor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miket kell átadni láthatáskor?

Figyelt kérdés
Nem célom az apa szidása, szivatása, csupán egy pár gyakorlati kérdésem lenne. 3éve váltunk, a gyerekeket nálam helyezték el. Folyamatosak a problémák a láthatással. Hivatalosan a bìròság szombat 9 òrátòl vasárnap 15 òráig határozta meg a láthatást. Sajnos szinte ez sosem ìgy történik. Van, hogy késik néhány òrát, vagy egyáltalán nem is jön a gyerekekért. Ezekről engem természetesen nem értesìt. Újabban a hazahozatal is elég változatos, akár több òrával hamarabb hozza haza a gyereket. Ezzel semmi baj, mert én szìvesen vagyok a gyerekekkel abban az időszakban is, mikor az apa nem él a láthatási jogával. Mindig van terv, program ezeken a napokon is , ha apuka nem jön. De tényleg ebben az időszakban, otthon kell ülnöm, mert bármikor jöhet értük, vagy hozhatja őket? A másik, hogy 1,5évig én pakoltam szépen ruhát, pizsamát, játékot. De ezeknek nagyon nagy része nem került vissza, vagy használhatatlan állapotban. Nem kicsinyeskedni akarok , ezek a cuccok a gyerekeké, ìgy semmi gond azzal, ha itthonròl vinnék még a fogkefét is. De ezt apuka megteheti, hogy nem adja vissza a dolgokat? Folyamatosan fenyeget, hogy feljelent, ha nem pakolok nekik. Merthogy pár hònapja az időjárásnak megfelelő ruhában adom át őket. Semmi egyéb.igen tudom, hogy a gyerekek érdekét kell nézni. De a gyerekeknek nem érdeke, hogy nem kapják vissza a holmiaikat. Mivel nem pakolok nekik, ìgy is az elmaradt sapkák stb pòtlása épp elég. Légyszi ne vádoljatok, hogy biztos féltékeny, irìgy stb vagyok. Mert nem apuka szivatása a cél. Jelenleg beszélni nem tudok vele erről, mert csak az élettársán keresztül ìr. Milyen szabályok vannak ilyen esezekben?
2014. nov. 5. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyerek? Csak össze tudja pakolni magának a holmijait, amikor hazajön az apjától, nem?
2014. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk elmenős ruhában mennek

nem pakolok semmit sem

apánál van otthoni ruha

ha úgy adódik ki is mossa a gyerek ruháját és úgy hozza vissza


szerintem nem kell pakolni

mond neki h már így is sok ruha van nála oldja meg ...

szerintem meg nem előírás h pakolj neki ruhát

de kérdezz rá a gyámügynél

2014. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

7 és 9 évesek. És nem kapják meg a ruhákat. Vitatkozni meg nem mernek.

Arra, hogy a láthatás ideje alatt elmehetek-e otthonròl, van valami infòtok?

2014. nov. 5. 19:09
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetnél? Nem tiltja meg semmi, hogy elmenj.
2014. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze, de ha a gyerekeket nem viszi el szombat reggel kilenckor, és elmegyünk itthonròl, akkor akadályozom a láthatást, nem? Mert szerinte ez idő alatt bármikor jöhet...
2014. nov. 5. 20:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni olyan átadást, hogy a családsegítőben történjen. Akkor van hivatalos tanúd, hogy te át akartad adni és rendezetten adtad át őket és nem úgy jöttek vissza. Szerintem kérvényezd ezt a bíróságon. Aztán apuka ugrálhat kedvére, ha az egész családsegítő látja, h hazudik. Én sem adnék több ruhát, van már ott elég, ha sosem adja vissza. Szegény gyerekek:(
2014. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Vidd el te a gyereket akkor, és gondoskodj arról is, hogy a ruháit visszakapd.
2014. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsò, hova vigyem őket el, és kinek adjam át őket? Ugyanaz a szitu lenne, csak akkor a kocsiban ülve várhatnánk apukát. A ruhákat pedig szerinted visszaadja kérésre, ha amúgy nem teszi? A gyerekek előtt meg nem fogok cirkuszolni.
2014. nov. 5. 21:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor marad a családsegítő.
2014. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a családsegìtős tippet, holnap megkeresem őket. Egyébként épp az előbb ìrta le nekem, hogy én csak nyugodjak, ő majd közli, hogy mikor ér rá egész hétvégére, mikor csak egy òrára. Értem én, hogy neki joga van, de azért mégis. Joga van a gyerekeket szombat reggel elvinni, ha ő nem élezzel, akkor én pedig úgy alakìtom a hétvégét, hogy ő bármikor jöhet. Higgyétek el itt nem csak arròl van szò, hogy pl el tudok-e menni moziba a párommal. Hanem pl szombatonként mennék dolgozni, merthogy az apás hétvége. De emiatt hònapok òta nem merek túlòrát vállalni, mert nem tudom, elviszi-e a gyerekeket. Ezt azért egy munkahely sem nézi el hisszú távon.
2014. nov. 5. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!