Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált férfi vagyok. A volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált férfi vagyok. A volt feleségem pár honappal a válás után teherbe esett az új párjátol. A gyermek mégis az én nevemet viseli. Mi a tehendő, hogy végre a valodi apja nevét viselje a gyermek?

Figyelt kérdés
Kinek kell elinditani az ügyet?Az anya elindithatja-e az ügyet?Kinek milyen költségekkel jár a procedura?Gyerektartást követelhet-e az anya?
2008. aug. 17. 17:00
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia!

A törvény azt írja elő,hogy a válás utáni egy évben született gyermek a Te nevedet viselje.Egyébként én úgy tudom,a mostani párja,(ha házasok)akkor veheti a nevére a gyereket.Gyerektartást nem követelhet az anya,ha mégis megteszi,neked csak annyi,hogy nem a tied a gyerek,ilyenkor csinálnak egy apasági tesztet és ha valóban nem a tied akkor a költségek a volt feleségedet terhelik.A Máltai szeretetszolgálatnál vannak ügyvédek,jogászok akik pénz nélkül válaszolnak a kérdésedre,mert van erre megoldás és téged nem terhelhetnek anyagi költségek.Vedd fel a kapcsolatot egy ilyen jogásszal,vagy ügyvéddel,mert ha magán ügyvédhez,vagy jogászhoz mész,hát nem túl olcsó!

Remélem tudtam segíteni.

2008. aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Még annyit hozzá,ha a vérszerinti apa a nevére akarja venni a picit,akkor ezt neki kell kérelmezni,neked meg beleeggyezni.

Üdv:Reni

2008. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Úgy tudom hogy az egyik módja ennek ha a volt feleséged párja ír egy apasági nyilatkozatot.Elmennek ahhoz az önkormányzathoz, amely az édesanya lakcíme szerint illetékes, viszik magukkal mindkettőjük személyi igazolványát, majd mindketten aláírják a nyilatkozatot arról, ki a gyermek édesapja. DNS-vizsgálatra nincs ehhez szükség.De ezt érdemesebb lett volna megtenni már akkor amikor a volt feleséged várandós volt, mert ebben az esetben bonyolultabb az eljárás mivel névváltoztatási kérelmet is be kell nyújtani.

Ehhez kapcsolódo jogszabály:

[link]

2008. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha az édesapa ír apasági nyilatkozatot, akkor máris nem a te neveden lesz a gyerek. Ezt nekik kettejüknek kell megtenni. Őket nem zavarja a helyzet?
2008. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az utolsó két válasz nem fedi a valóságot.

A születés anyakönyvezésekor az anyakönyvvezető vizsgálja az anya családi állapotát. Amennyiben az elvált, a válásról szóló jogerős bírói ítélet jogerő dátuma dönti el, hogy tehető-e apai elismerő nyilatkozat az újszülött gyermekre, vagy a volt férje kell anyakönyvezni, akkor is ha nem az Ő vérszerinti gyermeke.


A családjogi törvény rendelkezik erről. Az első válaszoló írt valami hasonlót, de pontosan, ha a gyermek születése napja és a válás jogerőjének a dátuma között nincs meg a 300 nap, akkor anyakönyvezik a gyermeket a volt férj adataival. Innentől kezdve az anya lakóhelye szerint illetékes gyámhatótóságon (nem kell hozzá ügyvéd)jegyzőkönyvbe veszik, hogy nem a volt férj a gyermek vérszerinti apja, és elindítják az eljárást a bíróság felé, ún. apaság vélelmének a megdöntését. (Itt szükség lesz mindhárom fél jegyzőkönyvi nyilatkozatára)

A bíróságon születik egy jogerős bírói ítélet, melyben kimondják, hogy nagy valószínűséggel megállapítható, hogy nem a volt férj a gyermek apja, és itt nagyon lényeges az ítélet jogerőre emelkedése, mert csak úgy hajtható végre.Ezután lehet megtenni a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot a vérszerinti szülőknek. Ez már nem bírósági kompetencia, hanem vagy a születés helye szerint illetékes anyakönyvvezetőnél, vagy a lakóhely szerint illetékes gyámhatóságnál, gyámhivatalban.


A dolog akkor bonyolódik a bíróságon, ha a vérszerinti apa nem úgy gondolja, hogy ő a vérszerinti apa. A fent leírt eset az ideális megoldási lehetőség.


Sok sikert!

2008. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy az apai elismerő nyilatkozatot nem írni, hanem tenni kell a törvényben meghatározott feltételek fennállása esetén, anyakönyvvezető, gyámhatóság, vagy közjegyző előtt. Első kettő nem kerül semmibe, utóbbi kemény pénz, és a gyakorlat szerint nem is mindig sikerül a közjegyzőnek teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot írnia, ami azt jelenti, hogy nem jó, mert hiányos.
2008. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
30%
Mindkét fél elindithatja,a költségeket az a fél fizeti aki beadja és veszit
2008. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
30%
Aki veszit az fizet,szerintemaddig is kérheti..
2008. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!