Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ahol az apuka kicsit ügyetlenü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ahol az apuka kicsit ügyetlenül bánik a gyerekekkel, ott hogyan oldjátok meg a láthatásokat?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon szereti a gyermekeinket és foglalkozik is velük, de a mindennapi rutinnal hadilábon áll.

Szeretnénk közös megállapodást mindenben, így a láthatásokat is közösen szeretnénk megbeszélni, de úgy, hogy legyen benne valami rendszer.

Hogyan lehetne ezt megoldani? Az a baj, hogy részben azért távolodtunk el, mert nem tudott velünk lépést tartani még úgy sem, hogy helyben voltam és tudtam irányítani, most meg végképp összefolynak a napjai.


2014. dec. 29. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem úgy elég nehéz lesz, ha semmiben sem engedsz, csak úgy jó, ahogy te gondolod és felnőtt embert akarsz irányítani

Hagyjál a férjednek is teret, az apának is lehetnek ugyanolyan jó meglátásai/ötletei a gyerekneveléssel kapcsolatban,mint az anyának.

Ha nem tekinted egyenrangú partnernek, akkor nem nagyon lesz normális megoldás, egy idő után besokall, aztán csinálja ahogy akarja.

Nyilván neked könnyebben megy a gyerekekkel, mert te voltál GYES-en így több időd volt "gyakorolni", de fordítva lenne a helyzet, ha a férjed marad otthon és te dolgozol.

Ha bele akarsz szólni abba, hogy mit hogyan csináljon velük a láthatáson, akkor te is hagyd őt beleszólni, hogy mit csinálj velük a hétköznapokon.

Én is válnék a helyében amúgy.

üdv: egy anya, aki a férjével mindent megbeszél és közösen dönt a gyerekkel kapcsolatban

2014. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

1-es! Nem mindenkinél ilyen egyszerű ez hidd el, nekem is ilyen férjem van, szerintem nem is tudja mi az, hogy napi rutin, és még ráadásul úgy kell intéznem a dolgait, hogy ne vegye észre, hogy irányítva van, na ez már tényleg nagyon nehéz feladat, bár a nők évszázadok óta megoldják ezt valahogy.

Kérdező! Szerintem ha már elváltatok, akkor nem kell neked az ő napi rutinjával foglalkozni. Ehhez már nem sok közöd van. A gyereket vigye el szombat délután, vagy amikor megbeszélitek és hozza vissza időre, nem kell túlbonyolítani.

2014. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek, sajnos ez nem olyan egyszerű, hogy majd belejön. Én már ott tartok, hogy a nagyobb gyereknek magyarázok, annak több esze van mint az apjának. Egyszerűen képtelen megoldást találni a felmerülő problémákra. Pl. amikor elvitte a gyerekeket nyaralni elfelejtett bugyit betenni nekik. (ja, pakolhattam volna én is, de pont előtte tolt le amikor az erdei táborba pakoltam, hogy mindent túlbonyolítok ő sokkal egyszerűbben megoldaná. Amikor mondta, hogy viszi a gyerekeket csak kinyitottam neki a szekrényajtót és mondtam, hogy akkor pakoljon be nekik.) Az előfordul, hogy valaki elfelejt valamit, de hogy annyi eszen nem volt, hogy a kislányok bugyiját este kilöttyintse, másnap úgyis mentek mindig a strandra, estére megszáradt volna. Vagy vett volna nekik. Nem, napokig pucér s.. ggel jártak a ruha alatt.
2014. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

2: de miért kell háttérből írányitani?

Miért nem lehet azt mondani,h Józsi, tedd le aludni a gyereket, mert ha nem alszik délben, akkor hisztis lesz. Velem ez már kétszer előfordult, ne kövesd el azt a hibát, amit én már elkövettem. Az anya otthon van a gyerekkel, kitapasztalja a dolgokat, miért nem mondhatja el konkrétan a férjének? Ha meg nincs olyan kapcsolat,h ilyeneket meg tudjanak beszélni, akkor minek vállalt vele gyereket?

Ha meg csakazért se rakja le aludni, majd szív vele egyszer ő is, aztán köv alkalomra megjegyzi.

2014. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A férjem napjai általában egybefolynak. Kötetlen a munkaideje, így még az sem korlátozza. Ez az egész átragadt rá az élet minden más területén is. Például eszébe sem jut, hogy a gyerekeknek enni kéne, csak akkor kapcsol, ha már sírnak, hogy éhesek. Ráadásul a középső gyerkőc laktózérzékeny, ami szinte mindig csak akkor jut eszébe mikor már rosszul van. A nagyobbik szokott neki szólni, de 7 évesen még nem mindenről tudja, hogy pl. tejpor van-e benne és eheti/nem eheti az öccse. A fogmosás és fürdés általában kimarad, mert a gyerekek egyszer csak kidőlnek valahol és elalszanak este 8 és hajnal 2 között, a tanulás és az otthoni gyakorlatok is elmaradnak, ha nincs hozzá kedvük. Sajnos a két nagyobbik gyerekkel fejlesztésre, tornára kell járnunk más-más okból, amiről vagy késnek vagy el sem mennek, mert "úgy elszaladt az idő". Főleg a legnagyobb fiunknak lenne fontos a pontos napirend betartása, ami nem megy neki és utána teljesen tanácstalan, hogy miért kezelhetetlen a gyerek...

Nálunk inkább a hétköznapok lennének jók láthatásra, mert hétvégén fix programja van és ha az utazást is belevesszük, akkor csak a vasárnap délután van a hétvégéjéből.

2014. dec. 29. 21:32
 6/19 anonim ***** válasza:
4 Azért kell a háttérből irányítani, mert a férjem művészember, akkor eszik, alszik, amikor kedve van. Be tudja tartani a normál munkaidőt is, volt már rá példa, nem is hülye egyáltalán, nem ilyennek akarom őt beállÍtani, de mivel folyton máson jár az esze, bedugva hagyja a vasalót, felkapcsolva a villanyokat, ha rendet rak, mindent máshová pakol, nem jegyzi meg a helyét semminek, én meg őrjöngök utána, hogy éppen milyen baromságot csinált. Ráadásul ha ezt elmondom neki, akkor meg van sértődve, mert őszerinte ő mindent tökéletesen csinál és szemét vagyok, ha a kis botlásait felhozom. A gyerek dolgait pedig el tudod képzelni, hogy milyen lenne neki menedzselni, mondjuk nincs is rá szükség. Szerencsés esetben alaposan körülírom neki, hogy most mit csináljon és általában néhny bakival teljesítve van a dolog. Én meg megtanultam mellette lazának lenni, nem kell mindennek tökéletesnek lennie, ha valamit elfelejt mondjuk nyaralásra elhozni, akkor veszünk újat (már ha olcsó dologról van szó, a fontos, drága cuccokat én pakolom be) ilyesmi.
2014. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

4: Szerintem te vagy nagyon fiatal vagy, a kapcsolat elején, vagy pedig egy mázlista, hogy normális pasit kaptál ki. Ez nem ilyen könnyű.


"Miért nem lehet azt mondani,h Józsi, tedd le aludni a gyereket, mert ha nem alszik délben, akkor hisztis lesz."


Lehet, de akkor sem csinálják. A gyerekeim apjának 5 óvodai év is kevés volt, hogy felfogja, melyik a gyerekek ruhája (bele van rajzolva a jelük) és hogy mi marad bent, mit kell hazahozni. Egy pulóver ami bent lett hagyva még nem a világvége, de ha reggelente én viszem, délután ö hozza haza, csütörtökön már nincs egy darab vastag pulcsi se míg az oviban a két gyereknek összesen 6, az már elég bosszantó. Hétfőtől szerdáig minden nap mind a két pulcsit benthagyta, mert amikor délután mentek haza, akkor meleg volt, hiába mondtam, hogy reggel 8-kor még hideg van, hozza haza. Nem volt kedve cipelni...


"Az anya otthon van a gyerekkel, kitapasztalja a dolgokat, miért nem mondhatja el konkrétan a férjének?"


Mert nem fogja fel huszadszorra se. Hidd el, mondjuk mi eleget.


"Ha meg nincs olyan kapcsolat,h ilyeneket meg tudjanak beszélni, akkor minek vállalt vele gyereket?"


Mert addig nem lehet tudni, amíg nincs ott a saját. AZ én exférjem a gyerekek születése előtt másokkal, unokatesókkal jól kijött. Türelmesebb is volt mint én. Persze más néha egy-két órát jópofizni, mint éjjel nem aludni, nevelni, ellátni a gyereket akkor is, ha hulla fáradt vagy.

2014. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Írd le neki pontosan a napirendet akkor hátha sikerül.


Mondjuk nekem olyan fura ez h nem megy, olyan életképtelenek számomra ezek az emberek.

2014. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Jesszusom, remélem, vannak normálisak. Ezek a csávók hogy maradtak életben eddig.
2014. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9 hát a férjemmel kapcsolatban én is elgondolkodtam ezen a kérdésen, főleg amikor külön albérletben volt évekig mmás városban, de nem lett semmi baja.
2014. dec. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!