Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők akik a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők akik a gyereket a másik szülő ellen nevelitek! Miért teszitek?

Figyelt kérdés
Mostanában sok ilyet tapasztalok. Akik így tesznek, miért tesznek így? Miért nem fogják fel, hogy a másik szülő szidalmazása, besározása, a láthatás és/vagy kommunikáció tiltása nem tesz jót a gyereknek? Annak a gyereknek mindkét szülő a szülője!
2010. febr. 4. 10:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak olyan ember tesz ilyet, aki alapból a Maónika show-ba is beillene. Egy intelligens és normális szülő nem tesz ilyet, még akkor sem, ha a párja történetesen nem épp egy "mintapéldány szülő".
2010. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, értelmes, érett felnőtt emberek nem tesznek ilyet.
2010. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ismeretségi körömből sokan elváltak, de sehol nem látom, hogy a gyermek javára próbálnának megoldani dolgokat, inkább megy az egymás pocskondiázása. Csak egy példa. Egy ismerősöm nő, kislányát egyedül neveli, tisztességes gyerektartást kap, mellé mindennek a felét apuka állja. Karácsonyra is küldött a fickó ajándékokat a gyereknek, mire a nő a gyereknek: "Látod kislányom, apa csak ilyen olcsó sz.rt tud venni neked. Mondtam, hogy hiába kérsz tőle bármit is." Szegény kislány meg ott állt mint akit leforráztak. Miért kellhetett ez?
2010. febr. 4. 10:30
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyet értek.Normális,intelligens felnőtt emberek ilyet nem tesznek!!

Mi is elváltunk,de mindig nagyon odafigyeltem és figyelek,hogy soha ne szapuljam az apát a gyerekem előtt,és még én beszéltem vele,hogy el kell fogadni apa új barátnőjét is.A gyereknek szüksége van édesapára és édesanyára is.Nekik is könnyebb feldolgozni úgy a szakadást,hogy nem lát plusz dolgokat.Nem szabad választásra kényszeríteni.Mi a volt férjemmel majdnem,hogy jó baráti viszonyba vagyunk.Igaz ehhez kellett az is,hogy mi úgy váltunk el,hogy nyitott kommunikációval.Tehát mindent lezártunk és megbeszéltünk.Tudtuk,hogy úgysem örökre szakadunk el a gyerek miatt.És a legszörnyűbb,hogy még az oviba engem néznek ufo-nak a normális viszony miatt.Hihetetlen....mindig várja az óvónő ,hogy mikor kezdem el szidni az exem:))) Várhatja::)))

2010. febr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,ez nagyon elkeserítő:(((

Szánalmas az ilyen"anya˛, aki csak önző módon saját bánatával foglalkozik és ezért tönkreteszi a saját gyerekének a lelkét.((

Az ilyenek meg majd sírnak,hogy a gyereknek deviáns lett a viselkedése,de nem érti,hogy miért.

Kutyamajmok...........

2010. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Vagy egy másik pálda. Párom kislányával alig tud beszélni, soha "nincsenek otthon", le volt tiltva a gyerek közösségi oldalain, hogy ne tudjon neki üzenetet küldeni, amiről a gyerek nem is tudott (anyuka intézte), a küldött csomagokat sorra nem kapja meg a gyerek, aki közben azt kapja, hogy apuka nem is keresi. Láthatási időben anyuka kirándulni viszi a kislányt jó messzire...stb. Rendes gyerektatást küldünk, mindennek a felét, és férjem egy bőrönddel jött el váláskor a saját lakásából, mindent otthagyott, mert a gyereknek kell. A szíve megszakad, hogy nem láthatja a lányát, a gyerek össze van zavarodva, de az ex. legalább elérte amit akart. De mit akart??? Ezt nem értem.
2010. febr. 4. 10:39
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon kevés az az anya,aki nem csak az apát hibáztatja,hanem elismeri,hogy egy házasság megromlásához kettő ember kell.(Hacsak nem alkoholista,vagy brutális a másik fél).A saját sérelmét "bosszulja" meg a gyerekkel.Én is ismerek olyan nőt,aki egy nappal a láthatás előtt vett a gyereknek egy rég kívánt játékot,ami egyszemélyes volt.Amikor a gyerek elakarta vinni az apjához is,nem engedte,hanem azt mondta,hogy ha nem kellene elmenned az apádhoz,akkor játszhatnál vele.

A másik anyuka pedig,amikor az apa újra nősült,lett egy picijük,azt mondta a gyerekének,hogy apád most már nem fog veled törődni,téged nem fog szeretni,mert ott a másik gyereke.

Mindkét anya egyetemet végzett,tehát nem buta nő.

Sajnos a közhangulat csak az apát hibáztatja, a bírók sem elég körültekintőek,és a gyerek érzelmeivel senki nem törődik.

Nagyon kevés az,aki kulturáltan válik el,és együtt nevelik a gyereket a válás után is,mint az előttem szóló.

2010. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedre,hogy mit akart? Azt,hogy a gyerek kizárólag az övé legyen,mert ő a jó anya.Ha majd a gyerek nagylesz,akkor pedig nem tudja elengedni,és ő lesz a rossz,kibírhatatlan anyós.
2010. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Előző,jaj:(((

Tényleg nem értem.Pedig nekem nincs diplomám,csak érettségim:))

De nem értem..............

Most tényleg nem azért mondom,de mi még arra is odafigyelünk,hogy nevelésben egyet értsünk.Ki akarjuk azt kerülni,hogy a lányom zsarolgasson később minket.Tehát ha nagyon engedetlen és jön az apja akkor együtt tartunk neki fejmosást mint régen.Aztán játszanak:)) Így nem érzi azt,hogy anya boszorka,apa jó sem fordítva.

De................embere válogatja.

Csak azt nem értem,hogy az ilyen szülők akiket itt emlegettek,hogy tudnak tükörbe nézni......fúúúújjj

2010. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Lathatasi idoben hogy van anyanal a gyerek? A parodnak a birosagra kell mennie es panaszt tenni, egyertelmu. Ilyet az anya nem tehet, hogy nem adja lathatasi idoben oda a gyereket! Miert nem intezkedik a parod, megkerdezhetem?
2010. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!