Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös felügyelet esetén is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös felügyelet esetén is csak az apa fizetésének 50%-a kérhető el a gyerekek költségeire?

Figyelt kérdés

Eredetileg a gyerekek nálam voltak elhelyezve, de folyamatos vita volt a gyerektartásból (4gyerek, 50% gyerektartás kb 230000Ft). Az exem szerint túl sokat költöttem hülyeségekre, ezért folyt ki a kezemből a pénz. Az az igazság, hogy fogalma sincs, hogy mi mennyibe kerül.

4 hónapja lett kimondva a közös felügyelet, azóta a költségeket közösen kellene állnunk. Mindketten gyűjtjük a számlákat, blokkokat és így próbáltuk kihozni a felel-fele költséget. Az exem most rájött, hogy így több megy el mint a fizetése fele és azt próbálja meg bemagyarázni, hogy most sem kérhetek többet, mint a fizetése felét. Érdekelne, hogy ez tényleg így van vagy csak próbálkozik? Ezt azért furcsállnám, mert én sem mondhatom a gyerekeknek, hogy bocs, már elfogyott a fizum fele, akkor az apjuk miért mondhatná?


Nem akarom lenyúzni róla a bőrt is, de szeretném, hogy végre rájöjjön, hogy nem neki van igaza és leszálljon az "én jobban meg tudnám oldani, kevesebből is ki tudnám hozni" témáról.


2015. jan. 3. 23:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
HÁt azért gyerekenként majd' 60.000 ft iszonyatosan morbidul durva túlzás...
2015. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%

a tartásdij felső határa 60 000 Ft gyerekenként és max a fizu 50%-a lehet összesen.

igaz ez nem tartásdij

2015. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Most ne viccelj már, hogy 230.000,- Ft csak a gyerekekre nem elég?? Komplett családok élnek ennyiből!!!
2015. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarod lehúzni??!! Na ne mond h 230 ezer nem elég a gyerekekre!! Ennyiből bőven megélhettek. Légyszi mond már meg mire meg egy ez na meg plussz a csp, adókedvezm3ny és a te fizetésed fele???? Simán megoldhatnád csak nem akarod mert ki akarsz vele tolni, magadat is vele tartatod el mi? A gyerekek költségére hivatkozva.
2015. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Ez a kérdés komoly??????????????????

Hova a ku...a életbe kell 4 kölöknek ennyi pénz?????????

(arról ne is beszéljünk hogy az "anyuka" is ennyit kell minimum bele adjon, így 460 ezerről beszélünk, ami gyerekenként 115 ezer forint!!!!!!

Más családok ennek a feléből vagy negyedéből élnek!!!!!


Nagyon remélem, hogy ez csak vicc!!!!!!!!!!!!!!

2015. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Nem manikűrösre és fodrászra költöm a pénzt, hanem a gyerekekre.


Az ikreknek a fejlesztés és a logopédus elég sokat elvisz. Szerencsére szépen behozzák a lemaradásukat, de az állami oviba még mindig nem veszik fel őket, marad a magán ovi, az sem olcsó. Ha nem járnának oviba, akkor nem tudnék dolgozni. A legnagyobbnak lisztmentes étrend kell és akkor a 'hagyományos' kiadások még nincsenek is benne. Eddig is kifizettem mindent, ezután is ki fogom, de szeretném, ha most kicsit az apjuk is átérezné, hogy mi a helyzet. Minden egyes számlát átnézett és nem talált felesleges kiadást, csak akkor döbbent meg, mikor összesített mindent és meglátta az összeget. Azóta mondogatja, hogy én félreértettem a közös felügyeletet, mert a költségek fele őt ezután is csak a fizetése 50%-ig terheli...


Nem az exem tart el. A fizetésem magasabb mint az övé. Nem azt várom el tőle, hogy minden pénzét nekünk adja, hanem hogy végre belássa, hogy nincs igaza és leszálljon rólam. Úgy látom, hogy már kezdi kapiskálni, de még mindig engem támad, ahelyett, hogy azt mondaná, hogy "Bocs, hülye voltam!"

2015. jan. 3. 23:48
 7/29 anonim ***** válasza:
46%

El lehet költeni ennyi pénzt 4 gyerekre, nem ez a kérdés.


A kérdező jól tudja fejni a kecskét.

Van aki a minimálbér felét kapja 4 gyerekre ami kb 40 000 Ft a pontos összeget nem ismerem. és ott nem az a kérdés hogy elég e hanem ez van és kész.

2015. jan. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, a közös felügyeletnek semmi köze a tartásdíjhoz (az elhelyezéshez se)...tehát semmiképp sem tudsz 50%-nál többet kisajtolni az exedből...
2015. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
szerintem egy jó ügyvéddel megoldható.
2015. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

#9, ne beszélj már zöldséget, a törvény betűje ellenében nincs "jó ügyvéd"... szerencsére...


4:205. § [A tartás mértéke]

.......

(6) A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme felét nem haladhatja meg.

2015. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!