Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás során követelh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás során követelheti tőlem a férjem a lakásfelújítás költségének a felét, ha senki nem kérte rá és senkinek nem szólt róla?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult helyzet.


5 éve külön élünk. Ő minden hónapban küld a gyerekeknek "gyerektartást", de egyébként nem tartjuk a kapcsolatot.


Eredetileg édesanyámék házában laktunk, ők egy kisebb lakásba költöztek. Mikor külön váltak útjaink, én másik városba mentem albérletbe a gyerekekkel, a férjem maradt a házban mint albérlő (szerződés van). A válás mindig húzódott. Ma már tudom, hogy ez nagy butaság volt, de nem tudok mit csinálni.

Édesapámnak 1 éve agyvérzése volt, a bal oldalára lebénult. Anyu is egyre kevésbé tud róla gondoskodni, ezért megbeszéltük, hogy én keresek a szülői ház közelében munkát és együtt odaköltözünk.

Szerencsére sikerrel jártam, hamarosan kezdek az új munkahelyemen. Édesanyámék november végén értesítették a férjemet, hogy március végével ki kell költöznie, illetve én is megkerestem levélben, hogy szeretném, ha végre hivatalosan is elválnánk.

A férjem elég érdekesen reagált minderre. Most nagyjából 1,5 millió forintot követel tőlem, amiért ő felújította a házat a barátnőjével(!). Szóhoz sem jutottunk. A felújításról egy árva szót sem szólt senkinek. A szerződésben pedig le van írva, hogy még egy esetleges festésről is tájékoztatni köteles a tulajdonosokat.

A hitelt a felújításra ráadásul a barátnője vette fel, aki mint kiderült sem rólunk nem tudott, sem arról, hogy a ház nem a "párjáé". Most náluk is áll a bál, mert közben a barátnője hamarosan szül és se pénzük, se lakásuk, csak egy halom adósság.


2015. jan. 28. 10:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha egy albérlő az általa bérelt ingatlant a tulajdonos tudtával és beleegyezésével felújítja, a felújítás költségei beleszámítanak a bérleti díjba is. Kicsit bonyolult itt a helyzet, mert a férjedet senki nem kérte, kényszerítette arra, hogy felújítsa az ingatlant. Viszont a felújítással értéknövelést hajtott végre, ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni. Nem vagyok ügyvéd, valójában nem tudom, hogy ilyenkor hogyan döntenek, de tény, hogy az ingatlan már többet ér, mint előtte.
2015. jan. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény kérdező?
2015. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de ez a jogalap nélküli gazdagodás ( [link]

Azzal, hogy nem szólt a felújításról szerződést szegett.

Gondolom, hogy nem 2 hét alatt újította fel, ti nem is ellenőriztétek az ingatlant (gondolom, kedvetek sem volt arra menni), ez érthető.

Ő meg akár arra is hivatkozhat, hogy telefonon jelezte.

Tudom, hogy nem ezt a választ várod, de jogszolgáltatás van és nem igazságszolgáltatás.

Mielőtt perre mentek mindenképp beszélj ügyvéddel.

Még 1, ha a szüleid tulajdonában van az ingatlan és a bérleti szerződést is velük kötötte, akkor tőled nem követelhet semmit.

2015. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!