Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek, ha az exnejem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha az exnejem szakadt, koszos ruhában járatja a gyereket?

Figyelt kérdés

Pedig elég korrekt gyerektartást fizetek neki, havonta 100 ezer forintot.

De ő inkább arra költi ezt a pénzt, hogy a hatéves lányunknak minden sz@rt megvegyen ész nélkül, amit csak a gyerek meglát. Múltkor megszámoltam, 279 darab plüssállata van a gyereknek.

És rendszeresen úgy küldi hozzám a lányomat, hogy a csomagolt ruhák nagy része szét van szakadva, vagy kajafoltos, vagy filctollas, stb. Anyukám, sőt már az óvónő is szóvá tette, hogy a gyerek koszosan, szakadtan jár.


Amikor beszéltem erről az exemmel, azt válaszolta, hogy "ugyan kit érdekel, hogy a gyerek ruhája szakadt, mert hát úgyis kinövi, az a lényeg hogy mindent megkapjon, amit csak akar".


Egy ideig próbálkoztam azzal, hogy vettem ruhákat a gyereknek, de mindig kikönyörögte, hogy hadd vigye haza az anyjához. Ott meg két hét alatt ugyanúgy elszakadtak, tönkrementek vagy össze firkálta/leette őket menthetetlenül.


Mit tehetnék még? Nem bírom elviselni a gondolatot, hogy a lányom ilyen szakadtan, rongyosan jár, holott bőven lenne miből akár havonta is lecserélni a teljes ruhatárát.



2015. jan. 29. 11:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Épp itt az ideje, hogy jelezd a gyámügynél.
2015. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
17%
Az van, hogy aki 100ezres gyt-t fizet, az nem valószínű, hogy a gyakorin múlatja az idejét...
2015. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Jelezd a gyámügy felé. Beszélj az óvónővel, mert nála is rá fognak kérdezni.


Ha a gyámügy nem tesz semmit, akkor kérd a gyt csökkentését, és a különbözetből vegyél ruhákat a kislánynak.

2015. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
9%

két hét alatt ugyanúgy elszakadtak, tönkrementek vagy össze firkálta/leette őket menthetetlenül


szóval szerinted elvárható, hogy a volt feleséged kéthetente újat vegyen, ha a naccságos kisasszonyka nem tud rá vigyázni???

2015. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

4: de az elvárható, hogy kimossa a ruhákat. Nem kell a folyópartra menni kövekkel, tesz rá egy kis folttisztítót (100.000 gyt-ből talán ki tud spórolni egy kis Vanisht), aztán be a mosógépbe.


Ami pedig elszakad, azt esetleg meg is lehet varrni. Így a gyerek is azt tanulja meg, hogy nem kell mindent kidobni és újat venni.

2015. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

Nem a legjobb nevelési elv havonta új ruhatárat venni, fontosabb lenne megtanítani a kislánynak, hogy vigyázzon a cuccára. De az is igaz, hogy a hatszáz plüssálat sem a leghatásosabb nevelőerő.

Azon még egyikőtök sem gondolkodott, mitől ilyen a gyerek? Vágyik a figyelmetekre? Egymással háborúztok és őt használjátok fel? Vagy érzi a feszkót, és ő használ ki benneteket?


Az biztos, hogy ez nem a Gyámügyre tartozik. Egy ovis kislány, bár nem mondom, hogy soha nem vadul, és nem amortizálja a cuccait, de alapvetően már van igénye arra, hogy "csini" legyen".

Üljetek le beszélgetni az asszonnyal!

2015. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Még igaz is lehetne a kötekedő válaszadók írása, miszerint tanulja meg a gyerek, hogy vigyázzon rá, ha közben nem arról lenne szó, hogy az anyuka minden szart összevásárol a gyereknek. Abból bezzeg tanul, ha olyan szemléletmód ragad rá: "a lényeg hogy mindent megkapjon, amit csak akar".
2015. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

"Az biztos, hogy ez nem a Gyámügyre tartozik."


De igen. A gyermek olyan mértékű elhanyagolása, ami már az óvónőnek szemet szúr, bőven az a kategória! Nem kell ennyire védelmezni anyukát!

Örülhetne a nő, hogy az óvónő nem jelezte egyből a gyermekvédelmiseknél.

2015. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, nde nálunk a szüleim 3 kisgyereket neveltek anno kevés fizetésből - és sose jártunk szakadt ruhában. Igaz, kb 3-4 havonta tudtunk új ruhákat venni, vagy sokszor a nagyszülőktől kaptunk egy-egy darabot, de mindig tiszta, normális ruhában jártunk. Mert anya mindig figyelt rá, hogy ne kelljen rongyos ruhában járnunk, ha valami elszakadt, megvarrta, ha valami koszos lett, kimosta. És minket is próbált arra nevelni, hogy vigyázzunk a ruhánkra (is).

Szerintem egy anyuka részéről ez elvárható, hogy a gyerekét már kezdje el így nevelni, hogy vigyázzon a ruháira, játékaira, és nem lesz**ni, hogy lehet másikat venni. Mi lesz, ha nagy lesz a gyerek? A telefonját összetöri valamiért, de nem baj, van a 100 ezres gyt, majd apa "pénzeli" az újat, minek rá vigyázni, mert amúgy is elhasználódna előbb-utóbb??

2015. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem csökkentsd a gyerektartást mondjuk 70 ezerre, a maradék 30 ezerből pedig vegyél ruhákat. Abból már kikerül jó néhány nadrág, póló, hosszú ujjú póló...stb, és járhat rendes ruhában, még ha el is szaggatja is.


Egyébként egy óvodás nagyüzemben nyúzz szét a ruháit, ezt én is tapasztalom. A filctoll nem jön ki, a fűfolt nem jön ki, és ha olyan a szakadás, megvarrni sem lehet.

Most vettem 10 nadrágot a fiamnak, ez a minimum. Szóval hajrá. Inkább te költsd ruhára azt a pénzt, mint az exed hülyeségre.

2015. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!