Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Három gyermek után, mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

József101 kérdése:

Három gyermek után, mennyi gyerektartást kell fizetnem? A jövedelmem eléggé nagy skálán ingadozik.

Figyelt kérdés

2015. jan. 31. 15:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
úgy tudom hogy a jövedelem 50 %-a az amit vonhatnak.
2015. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Igen, hivatalosan annyi vonható.

Most teljesen nem vagyok tisztába vele, de változott a törvény tavaly. A bíróságra összegben kell benyújtani a gyerektartási kérelmet. Viszont szerencsére már nem a szűk tartást veszik figyelembe. Így én most 50 ezret kapok gyerekenként. És most figyelembe veszik azt is, hogy akinél a gyerek él, ő természetben is nagyobb mértékben járul hozzá a felneveléséhez.

2015. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Általában a nettó jövedelem 50%-át itélik meg gyerektartásként, kivéve, ha ez aránytalanul sok lenne a gyerek szpkségleteihez képest.

Ha változó a havi jövedelmed, akkor az éves átlag az, ami alapján eldöntik, hogy az 5o% reális vagy sem. Amennyiben nem túlzó, akkor mindig az adott havi jövedelmedböl kell fizetni - a legegyszerübb, ha a munkaadó utalja direkt át, akkor nem lehet vita belöle.

2015. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Mégis mekkora skálán ingadozik a jövedelmed?

A GYT annyi lesz, amennyi ahhoz kell, hogy 3 gyereked, akiket megcsináltál, normális, elfogadható, de nem luxus színvonalon tudjanak élni.

2015. jan. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Már leírtam egy másik kérdésnél, hogy szerintem 40-50e gyerektartás a reális havonta gyerekenként.


Vedd a tavalyi össz fizetésedet. Oszd el 12-vel: ennyit kerestél átlagolva havonta.

Ennek ismeretében állapodjatok meg egy összegben.

2015. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A tavalyi fizetésem, 180-460 ezer között mozgott. Ebben volt egy időszak, ami elég speciális volt, ez 4-5 hónapon keresztül megdobta igen a fizetésem. Az éven viszont nem számíthatok ilyen kiugró időszakra. Így ha a tavalyi átlagomat nézik, akkor mehetek a híd alá.

A törvény, egyenlő részben osztja meg a két szülő között, a gyermek megélhetésének, nevelésének fedezését, melyben figyelembe veszik az egyéb szociális juttatásokat is, mint az ingyenes tankönyv, iskolai étkezés, stb. Én nem sóherkodni akarok a gyermekeimmel, csak nem kívánom az exem eltartani, mert így soha nem fog elmenni dolgozni.

2015. febr. 1. 07:11
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem a tavalyit veszik alapul, hanem ha ragaszkodsz az 50%-hoz, akkor mindig az aktuális havi jövedelmedet.
2015. febr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én nem ragaszkodom az 50%-hoz, az egy kicsit sok lenne. Az exem mellettem egy napot nem dolgozott 18 év alatt és nem szeretném őt is eltartani, mert így nem is fog.A mostani páromnak is van két gyermeke,és ő minimálbért kap. Albérletben lakunk, magunkat sem szeretném ellehetetleníteni.
2015. febr. 1. 08:51
 9/24 anonim ***** válasza:

Téged 18 évig nem zavart, hogy nem dolgozik az exed?

Ha csak a seggét vakargatta 3 gyerek mellett, mert egyébként te csináltál otthon is mindent, te dolgoztál egyedül, akkor miért nem akkor léptél fel ez ellen, amikor aktuális volt? Menjen el dolgozni, az oké, eddig is ezt kellett volna tennie. De 18 év kihagyás után ez nem annyira egyszerű, ezt beláthatod magad is. Hogy érted, hogy nem őt akarod eltartani? Amit leírtál, az alapján akkor sem menne, ha ezt akarnád. Ha gyerekenként fizetsz 30-40 000ft között, akkor kb fizeted a kiadásaik felét, abból az exet nem tartod még el. A mostani párod, és az ő gyerekei hogy jönnek ide? Őket tartsa el a párod, és az apjuk. Nem mondom, hogy könnyű ezt megoldani, de semmiképpen nem a gyerekeket kellene megrövidíteni, tőlük elvenni. Remélhetőleg nem terveztek újabb gyereket.

2015. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Azt, hogy miért tartottam ki és miért most váltam el, ahhoz semmi közöd. Nem véleményedet kérdeztem, hanem hogy jogilag hogy van. Örülj neki, ha te egy boldog házasságban élsz, ahol a párodra mindig számíthatsz.
2015. febr. 1. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!