Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg én lennék a rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én lennék a rossz anya mert nem kértem gyerektartást?

Figyelt kérdés
Édesanyám szerint én egy rossz anya vagyok, mert a válásom során nem kértem gyermektartást, lemondtam róla. Azt mondja, hogy egy normális anya ezt nem tenné. Soha nem értettem azt, hogy mi értelme van annak, hogy lehúzzam a volt férjemet X összeggel. Elmondtam már neki többször is, hogy azért nem kértem a pénzt, mert még fiatalok vagyunk mind a ketten és ha a volt férjemnek lenne egy új kapcsolata és ott születik gyerek akkor ne azzal keljen foglalkozni hogy minden hónapban utalásra kerüljön az a pénz. Saját erőmből meg tudok adni mindent a gyermekemnek, amire szüksége van. Az apukája is mindig vesz neki valamit, szóval gondoskodik róla.
2015. febr. 8. 12:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Csak aztán el ne kopjon az évekkel az a gondoskodás.


Tudod, nem csak arról van szó, hogy te mindent ki tudsz-e termelni a gyereknek, hanem hogy neki milyen érzés lesz mondjuk 10 év múlva, hogy az apja nem tett érte semmit. Mert az egy dolog, hogy most vesz neki dolgokat, de ha tényleg lesz saját új családja, könnyen lehet, hogy ez majd elfogy, hiszen oda kell a pénz.

2015. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha meg tudnék adni mindent gond nélkül én sem kértem volna a helyedben. Viszont nem mondanék le arról az összegről, ami jogosan a gyereket illeti, megpróbálnék abban megegyezni a volt férjjel, hogy egy megtakarítási számlára tegyünk el pénzt gyt helyett, amit aztán később megkaphat életkezdő összegként ha felnőtt.
2015. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

"lehúzzam a volt férjemet" - ebben max ez a gáz. A gyerek közös, a gyerekkel kapcsolatos feladatok és örömek is.


Amúgy ha nektek így jó, egészségetekre.

2015. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

De mi van akkor, ha neked lesz új párod, akinek már van gyereke, és tőle viszont vonják a gyerektartást, és közös gyereket terveztek?


És mennyire szar lesz majd a gyerekednek, hogy apa fizeti a kistesó mindenét plusz vele is él, ő meg le van szarva. Kicsit úgy jön le, mintha csak a te felelősséged lenne a gyerek.

2015. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
A gyerekedet rövidíted meg ezzel, hiszen a gyerektartás nem neked jár, hanem a gyereknek. Egyébként sem helyes, ha a gyerek apja nem érzi folyamatosan, akár ilyen módon is, hogy felelősséggel tartozik a gyereke irányában.
2015. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

Nagyvonalú, önálló és öntudatos ember vagy, kedves Kérdező. Ismeretlenül is büszke vagyok rád - de a 11:26-os válaszolóval való egyetértés mellett.

Édesanyám, aki egyedül nevelt fel testvéremet és engem, ugyanezt a megoldást választotta: saját erejéből teremtett elő számunkra mindent. Mit az Isten: a saját válásom után ugyanezt az utat követtem én is: volt férjem nem anyagi segítségét jó szívvel elfogadtam, de az anyagira nem tartottam igényt.

2015. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Remélem nem lesz rossz érzésed ha majd a gyerek azért nem mehet táborba mondjuk vagy plusz nyelvórára, mert te nagyvonalú akartál lenni. Akkor ne az apjára mutogass, hanem vállald fel.
2015. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Közös gyerek közös öröm/gond. Ha mi szétmennénk, nem húznám le az apukáját, de szerintem az a normális, hogy ő is ad bele pénzt. Ha nem szorulsz rá, az nagyon jó, de félre rakhatnád a gyerekednek, vagy bármikor lehet veled is baj - pl.hosszabb táppénz - és akkor jól jönne.
2015. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Én is teszek le neki havonta pénzt egy külön számlára. Most is jár magán órákra, kirándulni. Szerencsére jól élünk, nem kell hó végén azt néznünk hogy mit fogunk enni. A volt férjem is jól keres, folyamatosan vásárol a lányunknak ruhákat, játékokat. És én úgy gondolom, hogy ez nem is fog változni Ő is maximálisan megad mindent a lányunknak.

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Ment mindenkinek a zöld kéz!

2015. febr. 8. 13:16
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért lenne lehúzás az,hogy az apa részben gondoskodjon a gyerekéről.A lehúzás az lett volna,ha aránytalanul magas gyerektartást szerettél volna kérni.Én biztos,hogy ha nincs szükségem a gyerektartásra,akkor azt a gyereknek egy megtakarítási számlára betenném minden hónapban.
2015. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!