Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 13 év élettársi kapcsolat és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

13 év élettársi kapcsolat és 2 közös kiskorú után mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Az élettársnak saját háza volt, ide költöztem be. 3 hónap után a közös életünket anyagilag én finanszíroztam (főzés, kaja, háztartás, mindenki a saját autóját fizette). Az első gyerek születése után a gyerekkel kapcs. összes kiadást és háztartást én álltam, hol volt munkája hol nem. A második születése előtt vettem fel én nevemre hitelt, hogy felújítsuk a házat. 4 évig tudtam fizetni (kizárólag én fizettem a törlesztőket és változatlanul a két gyerek után és a háztartásban mindent, egyre többször az Ő telefonszámláját és én kocsimmal járt hosszabb ideig). 3 éve félig kiszálltam, mert nem bírtam egyedül mindent, bebukott a hitel most várjuk hogyan tovább. Jelenleg még egy fedél alatt lakunk, de ki akar rakni Hazudozás, megcsalás volt részéről amibe egy idő után belefáradtam, nem bocsájtottam meg többé, de a gyerekekre való tekintettél akik ragaszkodnak a házhoz, maradnék. Neki egy éve felesége is lett de nem élnek együtt. Jogos e hogy a távozásomat követeli? Nem a házra tartok igényt, de ahhoz rengeteget raktam bele mind munkában mind pénzben, hogy csak úgy egy bőrönd ruhával kisétáljak. Korábbi megtakarításomról fizetéseimről van papír, neki a 13 év alatt kb 2,5 év minimálbéres igazolása van mindössze....
2015. febr. 18. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Nezd.

Megerdeled hogy ott maradj.

Te fizettel mindent.

O viszont semmit.

Es ez igy veled szemben nem lenne fair ha elkuldene sot nincs joga attol fuggetlenul hogy az az o haza.

Allj ki magadert.

Ha kell menj birosagra.

Pusz.

2015. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Amit ráköltöttél a házra az valóban jár neked, főleg ha tudod is bizonyítani, hogy te fizetted.

Ingóságokon is biztosan meg tudsz majd egyezni, hiszen akkor elvileg szinte mindent te vettél.

Szerintem abban próbáljatok megegyezni, hogy fizessen ki téged és menj el, mert az a ház sose lesz a tiéd, hiába te fizetted a megélhetéseteket.

2015. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Jogi útra terelheted, kérheted, hogy fizesse ki a házra, egyéb dolgokra költött összeget. Persze csak a akkor, ha mindent tudsz bizonyítani. Mást nem nagyon tehetsz.
2015. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
49%
Ami nem a te neveden van az nem a tied. Senkit nem érdekel hogy ki fizette, azé akinek a nevén van.
2015. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem a ház kell!! Csak az, ami jogos. De rengeteget költöttem rá is, utazásokra, bútorokra, a közös életünkre, a gyerekekre 98%-ban csak én. Megegyezni lehetetlennek tűnik most, szerinte a ház az Övé, legyek boldog, hogy éveken át nem kellett albérletre költenem ami kijelentésnek is nonszensz hiszen közös gyerekeinket nevelgettem, amiben Ő szintén alig vállalt részt. Már egy családot otthagyott 3 gyerekkel, ott se fizetett szinte semmit, bár otthagyta a lakást nekik. Szerinte sokat takarítottam ami felesleges, ergo a háztartási munka nem munka....
2015. febr. 18. 19:00
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Minek vállaltatok akkor még egy gyereket ha láttad hogy ilyen a körülmény?

Jól kinyaltad a segg*t a nagy semmiért... csinált neked két gyereket, és ennyi, szépen megcsalt mert látta hogy h*lyét tud belőled csinálni !


Ügyes vagy nagyon, párkapcsolati magatartásból 5-s, ülj le ! :)))

2015. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Kérlek, legalább a következő kapcsolatodban ne kövesd el ezt az oltári nagy hibát !!!
2015. febr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hiába pontozol le mindenkit. Azért nem jár semmi, mert te tartottad el a közös éveitek alatt. Ez a te hülyeséged volt. Nem jár érte semmi, csak a tapasztalat, reméljük, majd legközelebb okosabb leszel.

És valóban, jól írták előttem, minek kellett így gyereket vállalni? Ráadásul kettőt?

2015. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szoktam egy kérdezőt sem bántani, de ha már egy másik családot otthagyott három gyerekkel olyan csúnyán, hogy semmit sem fizetett, akkor te miért szültél egy ilyen gerinctelen embernek? Hisz tudtad, hogy van már három gyereke, akiket elhanyagol?

Szerintem egy válás során nem vezsik figyelembe, hogy a közös kapcsolat során ki, mennyi pénzt költött a gyerekekre, vagy mennyit tett bele anyagilag a rezsibe. Ami ingóságot te vettél oda, azt vidd magaddal, és ha bizonyítani tudod, hogy mennyi pénzt kölötöttél felújításra, akkor pereskedhetsz, hogy azt apénzt megkapd. De hogy őszinte legyek, szerintem nem fogod megkapni.Több okból sem. Egyrészt bedőlt az a hitel, amiből a felújítást fizettétek, tehát ez nem tűnik valami rendezett, kifizetett dolognak. Másrészt nem voltatok házasok, te önkánt költöttél arra a házra, úgy, hogy a pasival nem is volt köztetek semmilyen szerződéses viszony, gondolom, még bejelentett élettársi kapcsolat sem volt köztetek. (?). Ez így elég veszett fejsze nyelének tűnik.

2015. febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
most ne a nő vagy, vagy a hapsi?
2015. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!